0 oy
198 göst.
Aile kategorisinde (872 puan) tarafından
Kizlar merhaba. Bebişim daha 4 aylık. Ben 29 yaşındayım ve eşim 38 yaşında. Çok ta genç değiliz. Daha zaman varken bir çocuk daha istiyorum. Yaş ilerleyince doğum da zorlaşıyor ve genetik hastalık riskleri de artıyor. Ve eşim çalışabiliyor şimdi. Kızıma da bir arkadaş olsun. Biz oleriz  gideriz yanlız kalmasın. Yanlız eşim diyor 1 tane çocuk yeter, onu büyütüp okutmak da var diyor. Ben diyorum Allah evlat veriyorsa, evlat buyutmek için da güç verecek. Sonra da diyor büyüt  önce bebeği, sonrasına bakarız 6 7 yaşına gelsin diyor. Bence çok geç kalacaz. Ben istiyorum arasında 2 3 yaş olsun yeter, bir taraftan da bebişim çocukluğunun keyfini çıkartsın, ilgiye sevgiye doysun. Sizce nasıl daha güzel olur? 

20 Cevaplar

0 oy
tarafından
3 4 yas iti bence 
(872 puan) tarafından
Evet benim kızkardeşine 4 yaş var aramızda.
tarafından
Ya o kadar ara ver yada 9 10 yas atası yok yani ya birlikte buyusunler ki çok. Güzel oluyor oyunda oynuyorlar yada 9 10 yas olunca büyük olan yardimci oluyor yasinizda 29 ben olsam cokta qra vermem ilerleyen yaşlarda zor olur
(872 puan) tarafından
Aynen bence de zor olur. Hem de hastalık riskleri artıyor. Hem de hamile kalmakta zorlanacam.
tarafından
Evet canim ben bak geç evlendim 43 yasindayim ama çok istiyorum şuan nedense olmuyor halbuki ilk ay hamile kaldim kurtaj oldum gelisimi durmuş simdi olsun  diye bakiyoruz yas faktörü çok önemli saglikli gebelik icin
-Reklam-
0 oy
(4,853 puan) tarafından
6 7 yas değilde 3 yas ideal bence dediğin gibi yaşta varmış 
(872 puan) tarafından
Evet, ben  de onu düşünüyorum. Daha genç olsaydık beklerdim
0 oy
(44,604 puan) tarafından
Benim kızımla oğlumun arasında 4 buçuk yas var
(872 puan) tarafından
Maşallah ne güzel
0 oy
(282 puan) tarafından
Bence dedigin gibi 2 yada 3 yaş ideal 2 yaşındayken hamile kalsan 3 yaşına kadar anca doguruyon öyle yani ama bana soracak olursan ben 22 yaşındayım 18 aylık ogl var ben en az 6 yaşına kadar falan beklemeyi düşünüyorum
(872 puan) tarafından
Sen daha gençsin canım. Ben eşim dediği gibi 6 7 yıl beklersem hastalık riskleri artacak.
(282 puan) tarafından
Evet malesef öyle canım bı arkadaşımın annesi vardı kadın 38 yaşında hamile kaldı down sendromlu dogdu çok ameliyat geçirdi sonunda dayanamadı 3 yaşında öldü maalesef örnek olarak yani
0 oy
tarafından
3cununde arası 4buck 5 yaş eşim 40 yasinda bende 29 yasindayim
(872 puan) tarafından
Maşallah ne güzel
0 oy
(2,692 puan) tarafından

Aynı mantıkla ilkinden hemen sonra ikinciyi istedik. Çünkü ben 32 eşim 33 yaşında ebeveyn olmuştuk. Oğlum 7 aylıkken hamile kaldım. 16 aylıkken doğum yaptım. Şuan 34 yaşımdayım. 2 yaşında ve 8 aylık 2 tane çocuğum var, iyi ki de böyle olmuş diyorum. Zor mu evet çok zor. Ama bir bakmışsın büyümüşler. İkinciye hamile olduğumu öğrendiğimde, ayy 9 ay nasıl geçecek, doğum nasıl olacak, iki küçük bebekle napcam dedim bi an. Ama hepsi geçti küçüğüm 8 aylık oldu bile <3 Şiddetle tavsiye ederim. 

(872 puan) tarafından
Allah bağışlasın anım. Sağlıkla büyüt
0 oy
tarafından

5 yaş iyi bence

0 oy
tarafından
Büyük kızımla küçük arasında 5 yaşa yakın fark var..şu an büyük 7 küçük 2 yaşında..büyük küçikle oynamak istemiyor küçük kemdi kendine oynuyor çizgi filmleri bile farklı..küçük daha konuşamıyor anlamıyorlar birbirlerini 3 yaş ideal oyun alanları aynı olur..benimkilerin farklı
(872 puan) tarafından
Evet, hem arkadaş olur yaşları yakın ise
tarafından
Bu sene okula başlayacak büyük kızım nasıl gidip gelirim küçükle diye düşünüyorum
0 oy
(218 puan) tarafından
Benim kardeşimlerimle aramda 2yaş fark var 

Kızımlada doğacak bebeklerimin arasında 1yaş fark olucak 
0 oy
tarafından
Bence en az 4 yaş olmalı 
0 oy
tarafından
Suan 2 bucuk yasinda benimki 6 haftalikta hamileyim  o dogasiya 3 yasinda olacak oglum
0 oy
tarafından
Valla eşin haklı bende 28 yaşındayım eşim ikinciyi istiyor bende bu şekilde düşündüğüm için yeter diyorum sadece çocuğun geleceği değil kendimde yıpranmak istemiyorum
0 oy
(9 puan) tarafından
Valla her zaman değişimdir biz 4 kardeşiz ben 34,erkek kardeşim 33,kız kardeşim 28,erkek kardeşim 23 .Ya ben ve 1 yaş küçük kardeşim gibi olsun çocuklarımın yaşları yani arada 1 yaş.yada en küçük kardeşimle olsun yani 11 12 yaş.şu an bi oğlum var 12 yaşında bi kızım var 7 aylık.peşpeşe olunca ben hiç bilmem kardeşimi kıskandıgımı çünkü bildim bilelei arkadaşım dostum sırdasımdı beraber büyüdük.yada en küçük gibi mesafesiyiz saygı sevgi .artık ben büyümüştüm o doğduğunda yarı abla yarı anne oldum pek umrumda olmadı.yani düşünüyorsanız hemen peşpeşe süper olur
0 oy
(48,392 puan) tarafından
ben tek çocuk düşünüyorum illa.iki tane olacaksa bes alti yas olmali arasi
0 oy
(14,005 puan) tarafından
Bebeğin 2 yaşına gelince bezden kesip hemen bebek işlemlerine başla bence doğana kadar 3 yaş olur gayette iyi
0 oy
(1,335 puan) tarafından
Benimkilerin 3 yas var bence tam ideal 
0 oy
(6,679 puan) tarafından
Bizimkiler arasinda 3yas var ama simdiki aklim olsa ara vermezdim hic
0 oy
tarafından
2.5 yaş var 

Zorlnmyrm 
0 oy
tarafından
Ben 29 yaşına giriyorum eşim 40 yaşında oğlum 17 aylık 11 aylıkken oğlum hamile kaldım ve çok çok zorlandım şuan 28 haftalık hamileyim şuan yardım edicek birilerin yoksa araya en az 3 yaş vermeni tavsiye ederim arkadaşımın 3 yaş vardı aralarında hiç zorlanmadı yaşlara takılmayın  birlikte kaliteli vakit geçirdikten sonra yaşın önemi yok 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 538 göst.
23 Ekim 2018 Aile kategorisinde Dertli (351 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 400 göst.
5 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Prenseskizannesi (117 puan) tarafından soruldu
0 oy
45 cevap 453 göst.
2 Aralık 2022 Aile kategorisinde Cano6can (134 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 169 göst.
16 Mart 2023 Aile kategorisinde Oykum0 (271 puan) tarafından soruldu

377,330 soru

11,292,091 cevap

34,710 kullanıcı

...