0 oy
202 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar oğlumun akikalarini kesecem nasipse sorum şu biz yiyebiliyor muyuz yoksa eve sokmadan dagitmamiz mi lazim

11 Cevaplar

0 oy
(10,080 puan) tarafından
Akikayi yiyebilirsin canim bizde geçen kestik
tarafından
Sağol canım Allah kabul etsin sizinkini de♥️
-Reklam-
0 oy
(119,490 puan) tarafından
akika yeniyo buse ama bem 2sinide dagittim
tarafından
Benim de dağıtma niyetim var sevda da şöyle babamlara da verecektim babam sever diye ondan soruyorum yoksa biz de yenmez kuzu eti
0 oy
tarafından
Yeniyor diye biliyorum ama bisey sorcam akika kurbani zorunlumi canim 
(11,217 puan) tarafından
Hayir zorunlu degil. Farz dgl sunnet. Durumuna gore. Durumun varsa cocuk ergenlige girene kadar kesmen iyidir. Biz kizimda kesmistik birtane. Simdi yine hamileyim. Ruyamda iki koc gormustum cinsiyeti erkek oda akikalari sanmistim ama kizmis :)
(1,077 puan) tarafından
Zorunlu degil canim
tarafından
Zorunlu değilmiş canım kızlar düzeltmiş bilmiyorum ki bir kıza iki erkeğe derler
(1,059 puan) tarafından
Bizde kestik de kizimiza erkeğe 2 tane duymamıştım onun için sordum canım yanlış anlaşılmasın bilmiyordum
tarafından
Yok canım estafurullah
0 oy
tarafından
Yiyebilirsin ama ben dağıtmayı tercih ettim. Bide sağlığı için akika kurbanının kemikleri kırılmazmış dikkat et
tarafından
Nasıl yani kuzum kemiklerini kırmadan nasıl parçalayıp dagitacam
tarafından
Bende kurbanda keseceğim ikincisini, kemikten eti sıyırıp kalanını da büyük bı kazanda kaynatayın diyorum ama benim köyde imkanım var. Araştır istersen
tarafından
Sağol canım bakım bi
0 oy
(2,768 puan) tarafından
Yeniyor kuzum ama biz Zümrada hiç yemedik dağıtıldı şimdi oğluşuma 2 tane kesıcez onda yeriz
tarafından
Bende 2 kescem canım da şöyle babamlarla aynı evde duruyoruz Samsun'a gidince onlara veririm kuzuneti sever babam hani orda yesem problme olur mu diye merak ettim
(2,768 puan) tarafından
Anladım busem için rahat olsun yeniyor ❤
0 oy
tarafından

Akik yenir adak yenmez ben ilk kızımda kestirip mevlğt okutmuştum şmdi 2. Geliyo inşallah bakalım neye nasip :)

tarafından
Allah nasip etsin inşallah canim bir daha
tarafından
İnşallah canım :)
0 oy
tarafından

Bizim toplam 6 tane var 3 oğlan olunca öyle olurmuş benimde öğrendiğim iyi oldu 

tarafından
Allah nasip etsin rahimem
tarafından
İnşallah kız bu yıl bizde gidecez köye şu sigortadan para çıkarsa kaza yaptığı için bunları keseriz
tarafından
Rabbim yardım etsin canım
0 oy
(44,758 puan) tarafından
Akikayi yiyebilirsiniz biz yedik yarısını da dağıttık adak yenmiyo sadece canım 
tarafından
Sağol canım ♥️
0 oy
tarafından
Akika yenebilir canım sorun olmaz
tarafından
Sağol canım
0 oy
(2,020 puan) tarafından
Yenilebiliyor kuzumm ama biz eve sokmadik dagittik 
tarafından
Bende babamlara sokarım canım orda olucam ya yersem birşey olur mu diye tereddüt ettim birini bağış yapcam direk oburunu de dağıtırım
0 oy
tarafından
Akikayi yersin canım adak yenmiyor Allah kabul etsin 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 101 göst.
0 oy
4 cevap 142 göst.
0 oy
5 cevap 138 göst.
6 Haziran 2021 Aile kategorisinde Adesseda (262 puan) tarafından soruldu
0 oy