0 oy
166 göst.
Diğer kategorisinde (6,047 puan) tarafından
Merhaba hanımlar. Bebeğim iki aylık bir aydır göğüs uçlarım da yaralar var. Bir tanesi iyileşti ama bir tanesi bir haftadır çok kötü. Emzirirken ağlıyorum hatta o göğsünden emzirmeye korkuyorum tam ağzına vericekken geri çekiyorum. Bu gogsumun ucu yok zaten yaralar çatlaklar o yüzden geçmedi hiç. Emzirirken minicik çıkıyordu ama sonra tekrar içine batıyordu ucu. Tek gogsumden kesmeye karar verdim. Şansıma da en çok bu gogsum süt dolu ama dayanamıyorum. 5 yaşında kızım var oda üç aylıkken aynı gogsum kendiliğinden kesildi pompayla falanda uğraştım olmadı iki yaşına kadar tek göğüsle emzirmistim . Sizden fikir istiyorum. Siz olsanız ne yapardınız. Dayanamıyorum ama kıyamıyorum da. İki gündür az da olsa mama veriyorum bebegime 

10 Cevaplar

0 oy
(7,654 puan) tarafından
2 .ay ve yara tuhaf 

Incia diye vi göğüs kremi var kullan 
(7,654 puan) tarafından
Yanlış mi emziriyosun acaba?
Doktora mutlaka sor uygun bi merhem yazsin yazik günah
(6,047 puan) tarafından
Yanlış emzirdigimi düşünmüyorum canım benim ikinci çocuğum birde hep aynı emzirdim yani ilk ay olsaydı anlardım ama ikinci ayında yara olmaya basladi
(7,654 puan) tarafından
10. Çocukta olsa her cocugun tecrübesi farklidir diye düşünüyorum belki tam tutamıyor diye düşündüm ben o sekilde yaptığım icin incia kullandim ve ebem dogru emzirmeyi bebeği tutma şeklini gösterdi ve geçti...
Belki farkli bir nedendendir ihmal etme
(6,047 puan) tarafından
Bu gogsum zaten içine göçük zaten tam tutamiyordur ama başından beri bu sekildeydken bu acı nin sonradan olması beni de düşündürüyor .
(7,654 puan) tarafından
Benimde o yüzden tuhafima gitti 2 hafta cektim oyle bi acı yoktu teramicyn kullan emzirmeden yikarsin
-Reklam-
0 oy
(549 puan) tarafından
Benim 10 aylık bebeğim var dişleriyle çok ısırıp yara yaptı ama hiç mama vermedim silikon göğüs ucu kullan en iyisi benim ilk bebeğimde tek göğsümden emdi ve 6 aylıkken bıraktı emmedi bida
(6,047 puan) tarafından
İlk çocuğumda göğüs ucu almıştım ama gogsumun ucu olmadığı için içine girmiyordu zaten.
0 oy
(1,808 puan) tarafından
Aglaya aglaya emzirdim bende ya Cok kötü  3 defa başıma geldi ama sabrettim  ilki 20 günde iyilesti sonrakiler 1 haftada bence sabret emzirmeye devam et
(6,047 puan) tarafından
Bende ağlıyorum her seferinde resmen bir kaç gündür bu gogsumden günde iki kez falan emziriyorum. Korkudan çekiyorum verecekken. Diğeri de yeni iyilesti
0 oy
tarafından

Neden krem kullanmayip kendinede bebeginede eziyet ediyosunki. Bu krem cok iyi benim 1 numafali kurtaricimdi Bu kremi gögüs ucundan silmene gerek yok bebek agzinu koyup.emebilirde 

image

(6,047 puan) tarafından
Aldım aynisini kullandım ama faydası yok. Göğüs ucum içine göçük emzirirken zar zor ağzına koyuyordum sonra geri giriyor içine. Elimden geleni yapıyorum kesmek istiyorum tek göğüsten ama kıyamıyorum da
tarafından
Gögüs ucunu pompatla cikarmayi denednmi peki
(6,047 puan) tarafından
İlk çocuğumda da aynısı oldu denedim ama faydası olmuyor böyle büyük topitop gibi dusunun. Bebeğin ağzına girmiyordu. Birde şimdi çok çatlak var pompa acı vermez mi
tarafından
Az bisey pompayla cikarmayi dene derim bak bakalim aciyomu canm . Brnimde ayniyfi bu kremi sürüp pompayla ucunu cikarirdm belki tutar mememi die bemimde gögüs uclarim hep yaraydi
(6,047 puan) tarafından
Yeni pompa almam lazım yarın o zaman.  Deneyeceğim teşekkürler
0 oy
tarafından
Garmastan pomad denedinmi
(6,047 puan) tarafından
Hayır denemedim .
tarafından
Onu çok tavsiye ediyorlar
(6,047 puan) tarafından
Araştırıp alayım canim
0 oy
(3,135 puan) tarafından
Canim soğanı iki böl köy göğüs ucuna birkaç güne iyileşir 
(6,047 puan) tarafından
Göğüs ucumda ne kadar bekletmeliyim. Birde benimki yara gibi değilde kat kat catlak
(3,135 puan) tarafından
Canım zaten başta çok yakıyor iki saat sabret kalsın çocuğu her emzirdikten sonra koy kalsın iyileşene kadar
0 oy
(2,443 puan) tarafından
Valla bacım 2 ay çektim o yaraları kanıyordu parça pinçik olmuştu aglaya ağlaya emzirdim ama geçti bi şekilde. Bence emzir birakma. Genel cerrah doktoruna gidersen sana ilaç yazar. Bana fito ve madecasol yazmisti ikisini karistirip suruyodum 
(6,047 puan) tarafından
Madecasol var evde.. kaç gün sonunda gecti
(2,443 puan) tarafından
Benim çok uzun sürdü ya 2 aylıktı tam o zaman bile tamamen bitmemişti ama biraz daha rahat emziriyordum. Gümüş kapak çok öneriyorlar ben de hamileyim şimdi yine aynı şeyi yaşarım diye çok korkuyorum almayı düşünüyorum
0 oy
(4,584 puan) tarafından

Bende öyleydim ya, hiç geçmeyecek zannediyordum. Ağlaya ağlaya emziriyordum, ve kilo kaybetmişti üstelik bebeğim o kadar zorlanıyordum ki. Lansinoh, Madecassol diye bir krem, gümüş kapak, tahinin üzerine çıkan yağ, zeytinyağı, kantaron yağı, kendi sütüm... Hepsini denedim.  Sonunda geçti ama zamanla mı oldu yoksa bu kullandıklarım sayesinde mi bilmiyorum ama emzirme danışmanına gittim çocuk doktoru yönlendirmesi ile. Göğüs ucu yarası bebeğin meme ucunu emmesinden oluyormuş, bütün kahverengi kısmı alması lazım. Ara sıra silikon göğüs ucu da kullandım, onu da deneyebilirsin. Internetten nasıl emzirilir videolarına bak, imkanın varsa emzirme danışmanı ile görüş. Belki ucunu verdiğin için yara olmuştur. Genellikle yanlış emzirmeden dolayı oluyormuş o yaralar, o yüzden emzirme danışmanı ile görüşebilirsen senin için çok iyi olur bence. 

(6,047 puan) tarafından
Canım zaten bu gogsumun ucu yok o yüzden hepsini de koyamiyorum ağzına. Muhtemelen ondan sorun yaşıyorum
(4,584 puan) tarafından
Anladım. Silikon göğüs ucu denemediysen ondan dene istersen belki işe yarar.
0 oy
(1,326 puan) tarafından
Lansinoh krem al canım sür gümüş kapak var onlarda iyi geliyor bunları kullanırken emzirme ama sıcak duşa gir göğüsünü sık boşalt sürekli bide lahana yaprağı koy haşla
(6,047 puan) tarafından
Yani emzirmeyi kesmemi mi oneriyorsun canım.
(1,326 puan) tarafından
Yok canım kesme devam et sen
0 oy
(14,027 puan) tarafından
Hemen doktora gitmelisin tek göğüs kesme lütfen benim oğlum kendisi bıraktı 15 aylık şuan sadece solu emiyor oda canım yanıyor artik
(6,047 puan) tarafından
Yarın sabah iki aylık asimiz yapılacak aile hekimine danışayım. Teşekkürler

İlgili bir soru bulunamadı

379,360 soru

11,355,524 cevap

34,830 kullanıcı

...