0 oy
413 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (113 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kızlar 2 yaşındaki cocugumun kolunu atmistim bi kac gun once buraya. Kimse bisey yazmadi ben bugun dayanamayip doktora goturdum ve uyuzzz oldugunu ogrendim. Esim ben kizim dus alip ilaci kullandik. Ama beni tek korkutan bazilari disi oluyomus ve gitmesi kolay olmuyormus. Yasayip kurtulan varsa tavsiyelerini dinlerim 

13 Cevaplar

0 oy
(84 puan) tarafından
Uyuzmu olmuş??? 
(113 puan) tarafından
Evet canim gereksiz bi sekilde sansurlemisler. Sanki kufur ettik :)
(84 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun kız nerden bulaştı acaba
(113 puan) tarafından
Hic bilmiyoruz her yerden olmus olabilir dolmus park herhangi bi yerden. Zaten 1 yildir **** salgini var deniyor :)
(84 puan) tarafından
Ayyy allah korusun herkesi
(113 puan) tarafından
Evet canim rabbim korusun uzak tutsun
-Reklam-
0 oy
(27,336 puan) tarafından

Rabbim şifa versin insAllah

(113 puan) tarafından
Amin allah razi olsun :)
0 oy
tarafından

**** olmuş sanırım dimi 

(113 puan) tarafından
Evet uyuzu sansürlüyo kötü bisey demisiz gibi:)
tarafından
:)) geçmiş olsun canım
(113 puan) tarafından
Sagol canim allah razi olsun:)
0 oy
tarafından
Geçmiş olsun burda bir kaç kişide okudum ben bilgisi olanlar yazar birazdan yatak yorgan günlük kullandığınız havlu kıyafet aklınıza ne gelirse yıkamanız gerek hızlı geçmesi için 
(113 puan) tarafından
Evet ya yazik yavrum karsimda kasinip duruyo bisey de gelmiyo elden. Ama sirke surmeye baslayacagim cok faydasi oluyomus internette okudum
(113 puan) tarafından
Evet salgin varmis. Ama diger sorularda da cevap verdigim gibi koronadan dolayi kalabaliga hic girmiyoruz. Sadece anne babalarimizla gorusuyoruz. Kizim iki haftada 1 falan parka giderdi o kadar temas etmez kimseyle de. Arastirdigimiz kadariyla dolmustan bile bulasirmis. Yani koronadan kacarken buna yakalandik :)
tarafından
Aaa bilmiyordum ben okadar kolay bulaştığını Allah korusun yaşanıcak varmış üzülmeyin inşallah çok çabuk geçer
(113 puan) tarafından
Evet kesinlikle yasayacakmisiz boyle biseyi. Ama temkinli olun Allah esirgesin isilik gibi gorunuyordu korkumdan gittim. Aklima hic gelmedi butun hastaliklar geldi ama **** gecmedi bile aklimdan duyunca cok sasirdim. Rabbim tez zamanda kurtulmamizi nasip eder inşallah bizim ve butun hastalarin :)
tarafından
Amin inşallah geçmiş olsun tekrar
0 oy
tarafından

Uyuzzz oldum yıllar önce metrin krem kullan hemen al 15 yada 20 tüp falan banyo yap iyice kurulan bütün vücuda sür yedir iyice sen çocuk için hiçbişey kalmıyo birde her banyoda kıyafetleri çıkarınca çöp poşetine koy ağzını bağla nefes alamayıp şerefsizlerrr gebersin içinde 

tarafından
Evet 90 derece dediydi bana doktor ama ben 60 da yıkadım hep 2 gün yeterli ondan sonra bas makinaya bişey kalmaz
(113 puan) tarafından
Cok sagol canim allah razi olsun. Siz ne kadar surede atlattinjz
tarafından
1 hafta sonra falan geçdi
(1,766 puan) tarafından
Ben hamileydim kullandım metrin bulaşıcı bu sizde kullanın
(113 puan) tarafından
Kullniyorum canim ztaen ama esim 1 kapak kullanıyo ben 3 te 1 ini doktor oyle dedi. Zaten riskli gebeligim var tehlikye atamam yapsam ayri yapmasam ayri dert...
0 oy
(18 puan) tarafından
Şuan bir buçuk aylık bebeğim ve e buçuk yasindaki oğlumla bizde uyuyuz dün başladık ilacı sürmeye bugün ikinci gün gerçekten çok kötü illet birşey Allah'ım yardımcımız olsun ilaç ne verdi doktor
(84 puan) tarafından
**** nereden bulaştı size ???
(113 puan) tarafından
Kwellada verdi canim ama bizde bisey yok kizimda var sadece bize tedbir amacli kullandiriyo. Salginmis zaten suan normal yani rabbim tez zamanda kurtarsin insallah...
(113 puan) tarafından
@hanimhanimcik biz nerden bulastigini bilmiyoruz ama kesinlikle koronadan dolayi kalabaliga igrmiyoduk zaten. Cocugum sadece haftada 1 parka gider o kadar. Onda cikti zaten sadece bizde bisey yok tedbir amacli kullaniyoruz ilaclari
0 oy
(468 puan) tarafından
Benim ablam ve cocukkarıda **** olmuştu sirkeli suuyla banyo yapmak yakıyor ama iyi geliyor  eczaneden Bi krem aldılar hergün sürüp banyo yapıyorlar ve hala aynılar bu **** öpmekten ve başkalarının kıyafetini giymekten bulaşıyormuş inşlh tez zamanda geçer hergün kremleyin banyo yapın geçer inşlh ve başkalarının kıyafetini giymeyin 
(113 puan) tarafından
Ablan ne xamandir ugrasiyo peki bu illetlw
(468 puan) tarafından
Oda hamile kaldı  şuan 7 aylık bişide kullanamıyor  diğer ablamdan bulaştı
(113 puan) tarafından
Ne zamandir ugrasiyolar uyuzla canim
(468 puan) tarafından
Valla 2 sene olacak cnm
(113 puan) tarafından
Allah acil sifa versin canim
0 oy
0 oy
(15 puan) tarafından
Canım linkini attığım ilacı kullandık bebekler de kullanabiliyor.. hatta burdan bir kaç kişiye daha önerdim.. ama hamilelik konusunu bilmiyorum.. whatsapp danışma hattı var oradan bilgi alabilirsin.. diğer ilaçlar gibi pis bir ilaç değil .. kokusu falan güzel.. bebek yağı gibi..
(113 puan) tarafından
Cok sagol canim allah razi olsun
(15 puan) tarafından
Yikayamayacagin şeylere ütü bas canım koltuğa yatağa çarşafa.. ütüde öldürüyor.. Birde ilaç kullandıkça vücut atıyor uyuzu.. gözle görünmediği için her yere döküle bilir.. ütü bas direk.. Ben sabah akşam ütü bastım yataktan kalkınca ve çocuğun kiyafetlerine..
(113 puan) tarafından
Aaaa cok mantikli bende sirkeli su sıkıyorum iki gündür evde her yere. Utu hic gelmemisti aklima cok sagol canim :)
(15 puan) tarafından
Rica ederim inşallah tez zamanda kurturursunuz..
0 oy
tarafından
Bugün aynı dertten annem aradı iş yerinde birinde çıkmış 2 aile karantinaya girmis hemde **** yüzüne oda bana dikkat et kendine dedi kapıda tavuk köpek var çocuk ellemesin falan dedi hep 
(113 puan) tarafından
Bize karantina faln demedi doktor canim disari cikma falan da demedi anlamadim ama gercekten cok dikkatli olu. Agizdan ciktii gibi kolay dgil. Bizde bisey yok cocugum da var sadece ama adini duyunca huylanip kasiniyouz. Kucucuk yavumun kolu sis cani aciyo mu acimiyo mu bilemiorum. Cok zor rabbim butun hastalara sifa versin
tarafından
Buradaki doktor demiş çıkmayın başkasına da bulaşmasın diye deri altına giren bı miktopmus bu **** hayvandan falan da geçtiği yokmuş çok dikaktli olun bacım çok geçse bile bir müddet boyunca bedenden stresini atamiyorsun
(113 puan) tarafından
Evet canim kesinlikle. Yani zaten cocugum hayvanlari uzaktan sevebiliyo oyle yaklasamaz hicbirine bizde sasirdik kaldik valla
tarafından
Sirkeli suyla banyo yapın ve eşyalarınızı 90 dereceye yıkayın
(113 puan) tarafından
Sagol canim basladim bugu yıkamaya butun esyalarimi
0 oy
tarafından
ben bir kez oldum kortizon serum ve ilaclar kremler kullandim o donem hastanede calsiyordum.. o zamandan sonra hic olmadim ama abim var onun ki tekrarliyor .. bnm kizimda bir mez oldu 5 yasinda fakat o donem cok ilac kullandi surekli hastalandi vucut tepki verdi doktorun verdikleriyle gecmisti
(113 puan) tarafından
Anladim canim ben kortizon kullanamiyorum hamileyim. Doktor zaten verdigi ilacin da 3 te 1 ini kullanmami soyledi
0 oy
(1,766 puan) tarafından
RABBİM ŞİFA VERSİN CNM BENDE OLDUM HAMİLEYDİM METRİN KULLANDIM" OĞLUNA NERDE BULAŞMIŞ Kİ? ÇOK KÖTÜ SİZEDE BULAŞMASIN GECELERİ ÇOK KAŞINIR. ELBİSELERİNİZİ YÜKSEK DERECDE  YIKAYIN, ÜTÜLEYİN (ÇORAPALRINIZA VARANA KADAR) ÜTÜLÜYEMEDİKLERİNİDE Bİ POŞETE AĞZI KAPALI BİR HAFTA BIRAK VE OĞLUNUN RESMİNİ ATMIŞSIN AMA KİMSE CVP YAZMAMIŞ VE BEN BOŞUNA POST AÇIP DEMEMİŞİM SAĞLIKLA İLGİLİ CVP VEREN OLMUYOR 
(113 puan) tarafından
Canim kizima nerden bulaştığı muamma ama  salgin var diyolar zaten bebekler boyle seylerde daha hassas oluyomus direk cikariyomus . Ama kalabaliga falan da girmiyoruz korona sebebiyle avmye bile gitmeyiz. Gelecegi varmis tek umudum hizli atlatmak bazisi inatci oluyormus ondan korkuyorum...

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 434 göst.
19 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Emine_Ertunc (250 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 538 göst.
8 Nisan 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 54 göst.
5 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Hazal bebek (279 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 70 göst.
1 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Seda_34 (11 puan) tarafından soruldu

377,940 soru

11,312,603 cevap

34,745 kullanıcı

...