0 oy
194 göst.
Aile kategorisinde (346 puan) tarafından
Hanımlar bugüne bugün kıyıda köşede bir altın yatırımı olmayan biriyim:))) malesef ama şimdi yavrum olunca ona takılan takılarla yatırım yapmak istiyorum bundna sırma elime geçecek paraları çocuğum.icin saklayıp altın yapmayı düşünüyorum ama kimisi altın yap bankaya ver diyor kimisi çocuğun üstüne hesap aç diyor sizce hangi yöntem mantıklı 

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Oglumunkiler altin hesabında  duruyir canim
(346 puan) tarafından
Bu nasıl.oliyir canım bikgin varsa anlatır misin
tarafından
Simdilik esimin adına  buyuyunce oglumun adina vermeyi  düşünüyoruz  saglik icin insallah gerek kalmassa egitimi icin  harcamayı  düşünüyoruz  altun hesap açıyorsun  paran kadar altin aliyorsun altin artınca  haliyele oda artiyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
Altın hesabı yapma. Yakında çok sıkıntı çıkaracak o işlem. Yeni yasalar geliyor. Altını al evde sakla daha iyi :)
(346 puan) tarafından
Ciddi misin ya napicam.bilemedim.altin hesabı açtırıp bankaya koymayı düşünüyordum peki nasıl.oluyor altın hesabı açtırıp koymak
0 oy
(84 puan) tarafından
Mantıklı 

Biz saklayamıyoruz çünkü kask parası ödüycez:(
0 oy
(780 puan) tarafından
Benim 2 oglim bi kızım var 2 ev aldık Allah nasip ederse 3uncuyude almayı düşünüyoz 10 sene sonra yatırımımız bu yönde yoksa öyle kenara köşeye para koymuyoz bizde yaşlanıp çocukları evlendirince köyümüze gideriz herifimle diye düşünüyoz çocuklar için çalısıyoz
(346 puan) tarafından
Ne güzel canım ya Allah banada nasip etsin insaAllah şu an bir 10 bin kadar krediniz kaldı bu birikim yapmak da çok zor bende çok istiyorum ev almayi
(780 puan) tarafından
Allahım hayırlısı size yanisirada tüm ev isteyenlere Allahım ev almayı nasip etsin içinede huzur mutluluk sağlık versin inşallah biz kredi çektik öyle aldık yoksa birikim yapması zor ama kredi olunca mecbur ödenecek diye bazı şeylerden kısıyoruz sırf çocuklarımız için 10 sene önce aldık birini kredisi bitti geçen yıl yine düşük faizden kredi çekip aldık 1 sene oldu bunada sırf çocuklarımız için ne eller gibi giyiniriz ne eller gibi yiyip içip gezeriz işte bireylerden kısmayınca da bisey sahibi olmak zor
(346 puan) tarafından
Ama şu var en azından çocuğuna bir gelecek hazırlamış oluyorsun bende artık biseyler yapmak istiyorum elimde 1600 kadar bir para var çocuk girmeye gelenlerin parasıyla biriktirdiğim iki çeyrek yada gram yaptırmak istiyorum ya da bankaya altın hesabı diyorlar ya bir arastirip  boyke ufakdan yatırıma başlamak istiyorum insaAllah bize ailelerimiz den bişey kalmadı ama yavrularımızın bir geleceği olsun istiyorum artık herşey para
0 oy
(916 puan) tarafından
İki oğlum var iki ev aldık büyüyünce biri birisinin biri birisinin olur inşallah daha ne yapalım :) 
(125 puan) tarafından
Oooo mas. valla biz 2 memur daha kendimize alamadik , darisi bize ve tum evi olmayanlara ins
0 oy
(9,651 puan) tarafından
Çocuklara altın maltin bence en güzel yatırım huzurlu aile mutlu yuva güçlü olduktan sonra onların paraya pula ihtiyacı olsa bile bi şekilde onu sorun olarak gormezler.. 
(346 puan) tarafından
Orası ayrı bir mesele ama artık herşey paranın üstünde dönüyor gerçekten eğitim bile çok zorlaştı
0 oy
(2,624 puan) tarafından

2 ev bi araba ama.simdilik biz kullanıyoruz :D

(346 puan) tarafından
Kız tabi en iyisi o da ben daha küçük tohumdan baslicam anası:))) insaAllah oda olur rabbim nasip etsin bu hani bankada altın hesabı aciyirlarmis ya da çocuk için hesap fln yani öyle biseyler yapmak istiyorun
(2,624 puan) tarafından
Ay onu bende istiyorum ama 4 tane çocuk hangisine ne yatirayim eksikleri bitmiyor
(346 puan) tarafından
Kız biricik altinimiz var onuda bebek görmeye gelince taktılar hani bende şöyle düşünüyorum bir iki derken hani insna heveslenir ardı gelir gibi düşünüyorum.biz köy yerindeyiz kendimize ait evimiz burda var arabamız var ama ayriyeten Allah nasip ederse bir ev almak isterim coknguzek bir yatırım çocuklarımızın gekecegini düşünmek zorundayiz
0 oy
(125 puan) tarafından
Katilim hesabindan altin hesabi açtır canim oraya yatir hem guvenli hem caiz
(346 puan) tarafından
En önemlisi de dinimizce uygun olması benim için çok sağol bilgi verdin peki her bankada var demi bu ziraattan actirsam bankaya gidio
(125 puan) tarafından
Sadece katilim bankasi olacak cnm,  çünkü istedigin an altini fiziki olarak sana vermeleri gerekiyo bu da sadece katılım bankalarinda var, ister ziraat katilim ister vakif katilim, ister kuveytturk, ister turkiye finans katilim sec birini. Yalniz ziraat bankasiyla ziraat katilim bankasi farkli seyler karistirma
(346 puan) tarafından
Onu bilmiyordum canım ilçemizde.ziraat bankası var orda olur sanıyordum ben
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Çok çalışma yolunu kullanıyoruz şuan sonrasında bir ev araba alırsak oda oğluma kalacak zaten 
(346 puan) tarafından
Durumumuz orta hallice bizim ama şimdiden ufak ufak başlamak istiyorum çocuğuma altınla yatırım yaomayi düşünüyorum kimisi altın hesabı actiriyirmus oda mantıklı bankaya koymak daha iyi sanki bilemedim ha inikeride bir ev fln alırız diye de düşünüyorum dmalaya damlaya göl olur insaAllah

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 238 göst.
7 Nisan 2021 Diğer kategorisinde KardelnEr (2,260 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 84 göst.
23 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde _busra_0743_ (465 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 97 göst.
18 Ekim 2022 Diğer kategorisinde 2323 (2,165 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 70 göst.
16 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde uykusuz anne (245 puan) tarafından soruldu

381,558 soru

11,423,080 cevap

34,981 kullanıcı

...