0 oy
444 göst.
Aile kategorisinde (124 puan) tarafından
Kızlar kayinvalidenin evine her gün gider misiniz yada ne sıklıkta benim sürekli gitmemi bekliyorlar hele ki ilk evlendiğim zaman her allah günü arar çağırır yok kahvaltıya gel bilmem ne bunalmıştım yemin ediyorum yeri geliyordu yatagımı etrafımı toplamadan sabah çıkıyordum ayıp olmasın diye neyse hamile kaldım eskisi gibi şey değil sabah bekleöiyolar ama sıkıcı bi durum bilmiyorum bebeğim doğunca yine başlarlar zaten kaynanam canımı sıkan seyler hep anlatır yok ben kızıma şunu yaptım bunu yaptım o kızına bunu yaptı aman ne bilim mide bulandırıcı şeyler uzakta oturmak en güzeli ama biz bir sokak arkadayıx 3 dklık yol sizde durumlar nasıl

12 Cevaplar

0 oy
(148 puan) tarafından
Gitme işim var de . Müsait değilim de hastayım de yani ne ayıbı olacak. Eşine söyle yoruldum artık de kapat konuyu neden gidecek misin ki 
-Reklam-
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Biz farklı şehirler de oturuyoruz. Yil da bir kere gidiyoruz canım. Allah yardımcın olsun. 
0 oy
(289 puan) tarafından
En başından ayıp olmasın dediğin durum senin başına dert olmuş.

Mesafeni koy yavaş yavaş uzak dur. Tabi bunu kırıcı bir tavırla, saygısızlık yaparak değil de daha sakin güleç bir şekilde yap.

"Annecim kusura bakmayın evimde olmak istiyorum" gibi sözlerle geçiştirerek yapmalısın.
0 oy
tarafından

Açık açık söyle bence yani ben olsam şap diye söylerim işim gücüm var yada evimde yicem derim

0 oy
(31 puan) tarafından
Çocuk olunca bak daha çok olucak aynını yaşadım ve en son kayınpederime evimde olmak istiyorum bugun dedim de sesini yükseltti bende onu tersledim sağ olsun eşim destek ledi ama mesafeni koru
0 oy
(111 puan) tarafından
Canim yaşadığının bi benzerini yaşadım eşimin annesi babası yok ama yengesi var sürekli gel derlerdi aynı senin gibi ayıp olmasin diye giderdim aradan zaman geçti hiç iyi şeyler duymadim sonra mesafemi koydum ve artık girmiyom bence mesafe koy çünkü sonra kötü sen olursun 
0 oy
(3,034 puan) tarafından
Gitmek istemiyorsan gitme canım. En azından işin olduğunda yada evinde dinlenmek istediginde bir bahane bul. Sen baştan alıştırmakla hata etmişsin. Bazı seyler hayır diyememekden sonra sonra görevimizmiş gibi oluyor. Biz altlı üstlü oturuyoruz en başından beri ne zaman çağırırsa çağırsın önceliğim evimin işidir. Uyuyup dinlenmek istediğimde telefonum sessizde olur. Doğum olmadan sende alıştır. 6 aylık oğlum var gün içinde gelip zile basmazlar. Kaynanam sağolsun acil bişey yoksa aramadan gelmez. Her zaman da aramaz msj atar uyuyorsunuzdur belki der. Çünkü ben çocuk uyuyunca uyuyorum diye alıştırdim. Bu işler biraz alıştırmakla alakalı. Sende yavaş yavaş bişeyler yap. Doğumdan sonra daha zor olur senin için gidp gelmek
0 oy
tarafından
Bu kaynanalar hep mi aynı yaa benimki de nişanlılıkta başladıydı çağırmaya. Şimdi de kızımın aklını çelmeye çalışıyor bıktım. Ama bir bahane buluyorum haftada bir anca gidiyorum. Benim kaynanam da çok yalancıdır ve cimridir bu yüzden sevmiyorum. Fesatlığı saymıyorum bile. Rabbim uzak etsin bu kaynanayı kayınbabayı. Muhtaç etmesin onlara.
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Hizmete bekliyorsanız doğumdan sonra temizlikçi tutun de. Biz de alt üst birliktik mecbur kalkınca iniyordum hep indim hiç saygı görmedim bi anamı 20 gün eve sığdıramadı karı. 
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Evlerimiz yakın yani araba mesefesinde aslında ama ayda bir kere falanngideriz benim eşim vardiyeli çalışır benimde ikiz beş yaşında çocuklarım var tek başına da gitmem bilirler cagiramazlar tek eşimde evde olunca evde dinlenmek ister hava iyiyse gezmeye gideriz 
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Eşine de ki anneni çok seviyorum ona yardım etmek beni mutlu ediyor ama evime alışmak istiyorum artık evimi özlüyorum yuvam burası benim lütfen bir çözüm bul bu döngüye de sen kaynanana gidince eşin arasın eve geç falan desin bir sorun olursa eşinin üstüne at onlar tartışsada unutulur gider ama senin bir lafın unutulmaz sen böyle diyologlara hiç girme bitanem 
0 oy
tarafından
Senede 1 yada 2 aynı ilde ama farklı ilçelerdeyiz 

Yarın anneme gidiyorum iki gün önce kaynım gelmiş bizide aradilar gelin görün diye eşim dedi biz hataya gitcez gelemeyiz yani eşinde bitiyor iş canım 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 257 göst.
28 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Bicirik1 (124 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 996 göst.
0 oy
16 cevap 1,048 göst.
9 Ekim 2020 Diğer kategorisinde Mersinli33 (487 puan) tarafından soruldu

378,095 soru

11,316,772 cevap

34,761 kullanıcı