0 oy
551 göst.
Aile kategorisinde (23 puan) tarafından
Ya ben sabahtan akşama kadar çocuk bakıyorum uykusuzum bir yandan iş çamaşır yemek bulasık yorgunum her tarafım ağrıyor ayaklarımın tabanına kadar ağrıyo basamıyorum. Eşimde çalışıyo ebe geldiğinde onada yemek ekmek hazırlıyorum ihmal etmiyorum ama bana benim yüküm daha ağırmış gibi geliyo yiyo içiyo bırakıyo ya en azından mutfağa kaldır oda benim için avataj yani mutfağa kaldırması. Oda yok. Sonra oral ağrıyo buram ağrıyo masaj  yap suramı ov biraz daha falan artık sinirlendim yeter dedim yeter senin köken yok burda çalışıyosun diye sana kölelik mi yapicam dedin bende burda kendimi yayıp oturmuyorum biraz bana faydan olsun dedim geçtim diğer odaya konusmicam onunla  biraz kendini toparlasın inanın çok sıkıldım ondan  

18 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Yol yormuyorsa yoldaşındandır demişler. Bununtam tersi de sizin için geçerli. Mutsuz kadın yoktur, yorgun kadın vardır. Sabah namazından sonra senin için dua edeceğim inşallah eşin seni anlar, destek olur. Atacağı küçücük bir adım, sana büyük enerji katacak ama farkında değil. Bir güzel söz bile olsa insana o kadar iyi geliyor ki. Seni çok iyi anlıyorum. Sen de bol bol dua et kardeşim şeytana fırsat verme. hayırlı günler.. 
(2,291 puan) tarafından
Yorum ne kadar hoş....❣
(5,721 puan) tarafından
Çok tatlısınız burdaki en güzel yorum❤️+
tarafından
Allah razı olsun arkadaşlar
-Reklam-
+1 oy
(1,108 puan) tarafından
Erkek milleti paspal oluyor ne yazikki çıkardığı çorabı kirli sebetine atmaya usenirler anneleri nasıl alistirmissa bende hamileyim benimde burnumdan geliyor bazı şeyler :( 
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Sanki biraz abartmişmisin ne cnm ya

Ama yedigini toplamama konusunda çok haklisin
(23 puan) tarafından
İnan  kolumu kaldıracak halim yok ama herşeyi benden bekliyo buda benim canımı sıkıyo
(16 puan) tarafından
Haklısın yaa.. Abartmışsın yazanı da anlamak mümkün değil. Taşmısın sen, şuan çocuk yok ben zor işimi gücümü bitiriyorum. Eşim benim önüme getirsin yemek, o yapsın arada masaj. Kölemiyiz biz
0 oy
tarafından
Onlarda yoruluyor sonuçta biz en azından oturabiliyoruz arada.bugün sen yap masajı yarın o yapsın kız kocandır
(23 puan) tarafından
Yapmıyo işte yaparım diyo  sonra sonra diyo  uyuyo :)))
tarafından
Olmaz önce o yapsın ben öyle yapıyorum valla eşime masaj yap diyorum adam 10 dk yapıyor sıra bana gelince oğlana bakıcam diyip hemen kaçıyorum masajdan nefret ediyorum:-D
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Hakli olduğun yönler var ama abarttığınıda söyliyim 
(23 puan) tarafından
Evet  banada öyle  geldi bi anlık  sinir yorgunluğun verdiğinden:)
0 oy
(289 puan) tarafından
Ben uzun uzadıya yorum yapmayacağım.

Siz haksızlık yapıyorsunuz, galiba biraz psikolojik olarak bunalmışsınız saracak yer arıyorsunuz.

Psikojik destek alın derim.
(2,291 puan) tarafından
Psikolojik degil bence ev islerinde yardim alsa psikolojisi yerine gelir :D
Bu herseye psikolijik destek yazanlari da anlamiyorum bu olayda psikoloji ne alaka kadin islerdrn yorulmus
(289 puan) tarafından
Kadın işlerden yorulmuşmu? :)
Allahtan ben kadın değil Robot'um hiç şikayet etmedim bu yaşıma kadar. Hem evimi hem işimi hem çocuğumu idare ettim 3 saatlik uyku ile günü geçirdiğim zamanlar dahi oldu da gık demedim.
0 oy
tarafından

Eşinden yardım istediğin halde yardımcı olmuyosa sen haklısın

0 oy
(31 puan) tarafından
Söyle bılaşık makinası alsın almadan gelme de ben almadan gelme demiştim öyle almıştı zamanında:))) 
(23 puan) tarafından
Bulaşık makinem var :))
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Canım eksiden olsa napardın bilemiyorum.. İnsan evinin işini yapmaya şikayet edermi. Çocuk yaparken önceden sıkıntısını düşünmen lazım. Sabahın 5inde kalkıp ahıra girip ordan tarlaya gitmiyorsjn ya. Herkes aynı durumda. Ben hem çalışıp hem senin bu saydıklarını yapıyordum. Hemde 2 kızım var 3 ye hamileyim suan... Sen evinde dinlene dinlene yaparsın. Elin işi öyle kolay değil. Eşinle sarılın birbirinize evinin işini yapmak zor gelmesin sana. Keyf alarak yap... Mutlu ol. Böyle sebeplerden şikayetci olma.. 
(2,291 puan) tarafından
Sabahin 5 inde kalkip ahira gidenler dogal beslendiginden masallah taş gibi oluyolar bizde o güç  yok o yuzde  bu örnekleri dogru bulmuyorum kaldi ki herkesin güç orani da bir olmaz
(3,551 puan) tarafından
Ay canım surda ki bütün kadınlar hepimiz aynıyız. Bunun güç oranı ile ne alakası var. Sor bakayım evinde hizmetçiis olan varmı yada bebek bakıcısı. Bunları zevk alarak yapman lazım.. Kaynanası ile birlikte oturup hayatı zindan olanlar var. Kendilerine ait ibir evleri bile olmayanlar. Onlara sorsan bunları hayal ederler. Bende bir zaman öyleydim.. O yüzden şimdi zoruma değil hoşuma gidiyor evimin işini yemeğini yapmak. Yani kendine dert yapma diye söylüyorum. Stres adamı yer bitirir.
(23 puan) tarafından
Evin ayrı olsa  belki  etmezdim ama değil
(3,551 puan) tarafından
Vıyy birlikte mi oturuyorsun.. Allah yardımcın olsun. O zman
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Çok haklısın bacım tek başımıza yapmadık sonuçta
0 oy
tarafından
Eşler yardım etmek zorunda sende çalışıyorsun çünkü seni anlıyorum evin işi bitmiyor ben genelde yaparken söylemiyorum oda mecbur geliyor yardım edilecek birsey varmi diye evet deyip onada iş veriyorum tek başına olmuyor sende dinlemek istiyorsun
0 oy
(1,217 puan) tarafından
Canım onlar yoruluyor ve milletin işi hiç rahat değil akşama kadar insanlarla uğraş yorul ama mutfaga koyabilir
0 oy
tarafından
Haklısın ama o anki sinirle biraz abartmissin sanki onlar içinde kolay değil sonuçta 
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Yardım  isteyip  Yardım  etmediyse  sonuna  kadar  haklısın  canım  ama  birşey  demeyip  bi anda  parladıysan  sen haksızsın  canım  
(23 puan) tarafından
Başlangıç kere söylüyorum ama yaomıyor
0 oy
(359 puan) tarafından
Onlar da yoruluyor lar kuzum ya bize şimdi kolay geliyor tabiki bizde yoruluyoruz ama akşama kadar kimlerin ağız kokusunu çekiyorlar Allah bilir evlerine bakmak geçindşrmek için benimkide gelir yemeğininyer uzanır hemen ben toplarım akşama kadar 2 çocukla canım çıkıyor ama ne yapalım hayat böyle. 
0 oy
(8,985 puan) tarafından
Haklısın bebek yorucu oluyor ev iş derken bazen bitiyoruz bizde erkekler ev işini vs kolay sanıyor ama bu şekil anlatman aranızı bozar sadece yumuşak bi dille oturup konusun oda yoruluyor evet ama herşey iş yapması değil daha ilgili anlayışlı da olsa mutlu eder seni...
0 oy
(266 puan) tarafından
Aynı şeyi bende yaşıyorum.. hamileliğimde masaj yapmasını istediğimde bile yapmamıştır.. yaptıysa da  zorla yapmıştır.. çocuktan sonra aşırı dağınık biri oldu.. amerikan mutfak evim.. işten helince üzerini çıkarır bar tezgahın önünde 2li koltuk var hep oraya koyar kıyafeti... çorabı çıkarır o da orda.. sigarasını , küllüğünü herşeyini benden ister.. çocuk kucağımdayken bile.. bazen çok huysuzlanır çocuğum bunalıma girerim yardım etmesini isterim oldu sabahtan akşama kadar çalışiyim bide çocuk bakayım der... bu bizim çocuğumuz diyorum o zaman sen gel benim işimde çalış der.. evet gerçekten ypruluyor ama bu çocuğu benden çok o istemişti neden doğumdan sonra ev  işleri konusunda bu kadar yükleniyor anlam veremiyorum :( saçımı taramaya bile vaktim olmazken....

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 331 göst.
18 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Gulcan58_59 (229 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 614 göst.
24 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Metinin annesi (329 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 405 göst.
8 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Queen14 (23 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 272 göst.