0 oy
805 göst.
Aile kategorisinde (128 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
kızlar oğlum 4.5 yaşında 3 banyodur banyo yapmak istememeye başladı kafasını köpük yapınca çığlık çığlığa bağırıyo kafamı yapma diye az önce de saat 11 bucuk gbi yıkamaya başladık yine çığlıklar attı çok fena eşim yalvarıyor ne olur sus diye inadına bağırıyo komşular uyandı sese eşim daha çok sinirlendi yarı köpüklü çıktı banyodan yattı uyudu. sizce ne yapayım daha önce yoktu böyle birşey zaten son 1 aydır fln çok şımarık davranmaya başladı güzel söylyorm olmuyor bağırıyorum arsız olcak artık. nolur bir akıl verin kendimi çok çaresiz hissediyorum.

34 Cevaplar

0 oy
tarafından
4.5 yaş biraz olaylı bir yaş. Bizde öyleyiz. Fazla inatlasirdan daha beter oluyorlar. Babasının vurması kötü olmuş. Küçük değil artik. Uzaklaşmasına sebep olabilir
(128 puan) tarafından
babası da ağladı sinirden inanki banyoda yalvaryo oğlum ne olur sus herkes uyandı diye inadına çığlık attı çok fenaydı
tarafından
Keşke sus demek yerine dikkatini başka yöne cekseydiniz. Duşta köpükle oynamayı severler. Ya da oyuncak gibisinden
(128 puan) tarafından
kenara oyuncakları fln koymustum cunku bkaç banyodur öyle yapıyo ama sadece gözü kapalı çığlık atıyo inadına dediğim gibi huyu değişti bizi çaresiz bırakmaktan zevk alıyor her konuda
-Reklam-
0 oy
tarafından
Peki yazik degil mi o cocuga sirf bu yuzden vurmaya? Demek ki korkmus biseylerden sen annesisin daha iyi bilirsin tabi ama dikkatini dagitabilirdin veya duru suyla  yikardin yikadiktan sonra bebekler icinde sac spreyleri var onlardan sıkabilirsin ne bileyim.ya siddet cozum degil
(128 puan) tarafından
ben de ona ağlıyorum ztn babası vurdu diye banyoya girerken hiç belli etmiyo saçını köpürtünce çıkıcam dye çığlık attı mecbur durulamam lazımdı
tarafından
Tamam sende aglama sakinles olan olmus artik yavas yavas alisacaktir ama istemedigi biseye diretmeye gerek yok bunu ogrendiniz en azindan istemiyosa yapmazsin sende bosver
(128 puan) tarafından
sağol canım çok el bebek gül bebek büyüttük biliyo musun hiçkimseden çekinmiyor babasına kaç kere dedim şımarık olcak diye maalesef o da ilk kez vurdu adam da ben de ağlıyoruz sinirden
tarafından
Rabbim yardimciniz olsun canim benim
(128 puan) tarafından
Allah razı olsun
0 oy
(707 puan) tarafından
Bence güzellikle konuşun elbet birseyden kaynaklı istemiyordur.Gunduz yıkayın eline oyuncak verin.Vurmak çözüm değil.
(128 puan) tarafından
gündüz yıkıyorum bugün geç saate kaldı ilk kez kesinlkle şiddet çözüm değil malesef
(707 puan) tarafından
Oyuncakla alıştır biseyden korkmuş olmalı.Benim oğlum 6 yaşında oyuncaksiz girmez banyoya.
(128 puan) tarafından
geçen yaz iki günde bir banyo yapardık inş denize fin girer de rahatlar biraz
0 oy
(3,099 puan) tarafından
Canım başka yerde hiç banyo yaptırdınız mi belki ondan olabilir cunki benim kızımda doğduğundan beri hiç banyoda aglamazdi geçen başka biyerde yaptırdım mecbur banyosunu ondan sonra hep ağlamaya başladı duş aldirirken
(3,099 puan) tarafından
Umarım düzelir biran önce canım ya bende hiç alışkın olmadığımdan şu sıra beni bile çok zorluyor kafasına su dokmuyum diye kaçıyor bı yandn çok zor olur senin içinde
(128 puan) tarafından
seninki kaç yaşında canım
(3,099 puan) tarafından
Benim daha küçük canım 22 aylık ama dediğim gibi doğduğundan beri hiç aglamadi duş alırken ama şu 3tür çok sıkıntı çekiyorum yikarken
(128 puan) tarafından
inş geçer gider bu dönem de
(3,099 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(7,402 puan) tarafından
Babası yokken yıka canim. Erkekler biz kadar sabırlı değil benim kizim 2 yasinda. Oda kafasını yıkarken çıldırıyor nasil bağırıp ağlıyor ama napalim çocuklar iste. Bir omur boyle olacak değil. Her dönem geçici. Keske babası vurmasaydı. Vurmak hic çözüm olmaz.
(128 puan) tarafından
babası çok şımarttı zaten çok üstüne düştü çocuk böyle inatçı oldu her konuda çok yoruyo son zamanlarda o da ilk kez vurdu hala balkonda oturuyo öyle ağladı
0 oy
(1,766 puan) tarafından
Eşin vurunca sende sessiz mi kaldın gece yapmayın gündüz yapın vurarak daha da arsızlaşor 
(128 puan) tarafından
tabiki sessiz kalmadım babasını banyodan çıkarıp kendim yarı köpüklü yapabldğm kadar duruladım
0 oy
(807 puan) tarafından
Benimki 2.5 yaşında doğduğu günden beri sevmiyor banyo yapmayı bas bas bağırıyor duyan öldüresiye dövüyorum zannediyor komşular da alıştı artık duyan banyo yaptırdığını bilir değişmiyor valla benimki bacım yapacak bişey yok
(128 puan) tarafından
benimki öyle değildi son bkaç banyodur yapıyor
0 oy
(118,983 puan) tarafından
4.5 yasindakine vurulurmu kiz cok etkilenir babadan sogur
(128 puan) tarafından
maalesef ne diyim çok kötü hissedyorm
0 oy
(12,784 puan) tarafından
Derdini az çok anlatır neden yapmak istemediğini sordun mu 
(128 puan) tarafından
ya son zamanlarda her konuda böyle çocuğun üstnde bişey var sanki her konuda bizim sabrımızı sonuna kadar deniyo patlamamızı merak eder gbi
0 oy
(3,053 puan) tarafından
Yıkama canım 3 4 gün yıkama onada yıkanma mevzusu açma eşinle onun haberi yok gibi konuş mesela yikanmayinca söyle böyle olur gibisinden ama ciddi bir şekilde çünkü bebek değil o anlıyor çocuk eminimki sizden duydukça aklında kurucaktir ve banyo yaptirican zaman güzel bir dille annecim yıkanmak istermisin diye sor hayır derse mudahele etme bırak koksun hiç bişey olmaz üstünü değiştir zaten evde çocuklar belliki korkmuş yada inada yapıyor serbest bırakın yıkamayın kendiniz hergun yıkanın ama ona söylemeyin sende yıkan diye ise yarayacani düşünüyorum vurma meselesi de kötü olmuş ama o an ki sinirle yapmıştır diye düşünüyorum ama vurmak ta bir çözüm değil
(128 puan) tarafından
sağol canım teşekkür ederim ya yıkamazdm ama yarın yola çıkıcaz 10 gün evde yokuz iyice kokar dye mecbur bu saatte yıkamak zorunda kaldm. alt komşu sorunlu ztn hemen vurunca ona da sınırlendi babası işte çok kötü gerçekten hislerim
0 oy
tarafından
Gözü yanıyordur belki yavrumun benim kizimda öyleydi meğer gözü yanıyormuş şampuan değiştikde yavrum kendine geldi
(128 puan) tarafından
önceden yapmıyordu benimki yeni başladı
0 oy
(3,901 puan) tarafından
O kadr çığlık atip insanlari uyandiriyosa oncelikle daha erken bir saatte dus aldirin bnce..bir de sus vs.diye bağırmak yerine dikkatini dagitin..sevdigi bir oyuncakla dusa girebilir mesela..kovadan kendi suyu alip dokebilir oyun gibi yapabilirsiniz..eger kopuklenmek istemiyosa ole duru su ile yikayin sonra doger dusa girdignde oyuncaklarina köpük yapalim sen de yika gibi oyuna cevirip yapabilirsiniz 
(128 puan) tarafından
hep gündüz yıkıyorum o yüzden bugün evde değildk 11 de eve geldk sabah da uzun yola gdeceğmz için yıkanacaktı banyoya girerken birşeyi yoktu dediğin gibi su fln dokuyordu kafasını köpürtünce başladı yoksa bu saatte sokmazdm banyoya
0 oy
(85 puan) tarafından
Canım belki çocugun bir yerinde sorun vardır yani bide şampuamda daha çok agladıysa mutlaka sıkıntı var bence sen ona dikkat et derim 
(128 puan) tarafından
ya titizlik huyu var benimkinin o kirli köpükler yüzüme geliyor ağzıma gircek diye de yapıyo
0 oy
tarafından
Çocuğa vurmanız hata,banyoyu o saate bırakmanız da hata.madem oglunuzun huyunu biliyorsunuz insanların uyuduğu saati seçmeyin.havuz alın oyun oynarken yıkayın bir de.yikanirken susması için ödüllendirin sonrasjnda hep.var bir sebebi ağlaması için illaki.bnm aklıma taciz geldi mesela.biri canını mi yakti banyo yaparken diye.kusura bakmayın.
(128 puan) tarafından
banyosunu bu saate bırakmamın gerekçesi vardı normalde gündüz yaptryorum bir de böyle yapacağını belli etmiyor yıkanırım diyo köpürtünce başlıyor. dediğiniz gibi bir durum zannetmiyorum çünkü ailelerim de dahil kimse yok yaşadğmz şehirde hep benle evde
0 oy
(1,108 puan) tarafından
Trend yolda görmüştüm canım çocukların kulağına gözüne köpük gitmesin diye pilastik bı aparat var başına geçirmeli çocuğun ondan alsan belki gözüne köpük gidecek diye mi korkuyor acaba
(128 puan) tarafından
bakayım canım iyi olur sağol
0 oy
(289 puan) tarafından
Benim oğlum da 4 buçuk yaşında.

Çocuk 1 aydır şımardı diyorsunuz bunu tetikleyen bir olay oldumu?

Bir akraba anneanne babaanne vs gibi?

Yeni bir kardeş bir oyuncak yeni bir arkadaş vs. bunu bilmek ve bu durumu çözmek gerek.

Zorla güzellik olmaz bir kere onu diyeyim de.

Oğlunuz ile yarın odasına gidip güzelce büyük insan gibi konuşun neden saçını şampuan istemiyor öğrenin. Bebe şampuanı kullanıyorsunuzdur umarım.

Oğlunuzun mutlaka bir cevabı olacaktır.

Ben oğlumu banyoya yollarım güzelce soyunur girer banyoya orada biraz oynamasına müsaade ederim kendince yıkanır sonra şampuanını yaparım çıkar banyodan. İç çamaşırını sortunu tişörtünü kendi seçer banyodan sonra da üzereni de kendi giyer. Saçını tarar güzelce gider çizgi film izler.

Bakın eşiniz çocuk ağladığı için darp etmemiş komşular rahatsız olur diye yapmış bunu fakat çok ama çok yanlış bir tutum bu.

Çocuk aileden el alemi komşuyu rahatsız etmemeyi öğrenince ileride bir sorun yaşadığında bunu ailesiyle paylaşmıyor.

Oğlunuza biraz sorumluluk verin. Kendi girsin banyoya bir kova ılık au yapın o bitene dek oynasın.

Çocuk bu büyüyecek ve bir daha çocuk olmayacak her dakikasının kıymetini bilerek büyümesine destek olun lütfen.
(128 puan) tarafından
haklısın canım son zamanlarda böyle dediğim gibi hayatımızda bir değişiklik olmadı yani yemeği yerken bile gözümün içine bakarak tükürüyo yapmadığı şeyleri yapıyo resmen sabrımın sınırını merak edyorum dayanamıcak yere geldğimde diğer odaya gidiyorum inşirah fin okuyorum sesimi yükseltmemek için bu bir geçiş dönemidir inş
0 oy
(194 puan) tarafından

Bence esinizde sakın olmalıydı .Ben ufakken böyle olmuştum hala hatirlarim.Annem nasıl hatırlıyosun diyo.Gozumu kapatınca oculer gelecek diyo dusunurdum.En son bu şekilde köpüklü kaçmıştım annemin elinden:)Zamamlq düzelir canim 

(128 puan) tarafından
inş canım
0 oy
(48,367 puan) tarafından
sen ne kadar kizarsan kiz esin sakin vurmasin canim ustine dusmeyin unutur
(128 puan) tarafından
teşekkür edderm canım umarım
0 oy
tarafından
Yüzüne su geldiği için sevmiyor olabilir kafasını eğerek yıkamayı teklif edin veya sadece suyla yıkayın kafasını gözlerini kapatıyorsa köpük olunca panik oluyordur 
(128 puan) tarafından
evet yüzüne su köpük gelmicek aslında ona sinirleniyor
0 oy
(1,288 puan) tarafından
Benim oğlumda  iki üç keş öyle yaptı sonra sana banyo yok falan dedim tersine gittim  kusura bakma ama banyo yaparken  kapıyı açık bıraktım çok eyleniyormus  gibi yaptım  oda gelmek istedi alıştı tekrar  hatta az önce zar zor çıkarttım banyodan oyun oynar gibi yap eylesin banyoda  yarim saat kaldı oğlum  küveti su doldur oyuncak falan koy
(128 puan) tarafından
teşekkür ederim canım üstüne gitmemek gerekiyor ben zaten mecbur kalmasam yıkamıcaktım uzun süre

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 816 göst.
23 Şubat 2023 Aile kategorisinde Kartanesi1 (142 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 439 göst.
14 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Fatmacelik01 (333 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 123 göst.
18 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde 1Gozbebegimmm (2,799 puan) tarafından soruldu
+1 oy
19 cevap 937 göst.
22 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Ipek41 (7,376 puan) tarafından soruldu

377,148 soru

11,287,130 cevap

34,692 kullanıcı

...