0 oy
400 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından

Cumartesi gunu kaynimin kiz arkadasiyla ailesi kaynanama yemege gelecekler tanisma yemegi gibi bisey olacak kaynanamla yakın oturuyoruz o bebegime bakicak yemekleri ben yapicm menum şöyle 

Mercimek corbasiyla manti corbasi arasinda kaldim sizce hangisi olur

Pirinc pilavi

Lahana sarmasi

Şişte patlicanli kofte 

Barbunya pilaki

Mor lahana tursusu(dün aksam kurdum insallah guzel olur)

Salata

Tatli revani dusunuyorum ama tam kafamda oturtmadim tatli olayini fikirlere açığım :)

15 Cevaplar

0 oy
(1,741 puan) tarafından
Cnm menun guzel manti corbasini yapabilirsin  tatlı  olarak da kibris tatlısı  kadayifli muhallebi olabilir
tarafından
Kibris tatlisini severim ama hic kendim yapmadim tatli konusunda biraz zayifim islak kek olur mu sence
(1,741 puan) tarafından
Olur cnm neden olmasin gayet guzel olur
-Reklam-
0 oy
tarafından
Mercimek çorbası daha iyi tatlıda uğraşmayı sevmem hazır aldırırım:)
tarafından
Esim de onu yapma abim hazir alsin dedi zaten tatli konusunda biraz zayifim hazir aldiririm olmadi :)
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Mantı corbasi olmaz gibi geldi o hamur pirinç pilavı var hemde lahana sarması var..mercimek çorbası olsun canım
tarafından
Kemalpasa hep hazir yedim ya ilk defa yapacagim bisey de istemiyorum beceremem belki :))
(5,721 puan) tarafından
Hazır haşlayıp muhallebi yapcaksin kuzum zaten
tarafından
Olabilir canm mantikli ben evde yapiliyo diye dusunmustm kemalpasayi
(5,721 puan) tarafından
Yok paket alıyorsun arkadaki ölçüye göre haşlarsın serbetten çıkartıp borcama koy uzerine de muhallebi hem hafif tatli
tarafından
Tamam canm tesekkurler❤
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Çok uyumsuz geldi bana safi karbonhidratlar 
tarafından
Neresi uyumsuz ki sen olsan ne yapardin peki
(13,202 puan) tarafından
Mantı hamur lahana hamur pilav hamur işi tıkanır kalır insanlar.
Mercimek çorbası
Patlıcan Kebap yanına bulgur pilavı
Araya meze sarma illa yapacaksan ortaya yap sonuna da revani olur tatlı da sorun yok.
tarafından
Tamam canım teşekkürler
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Mantı çorbası olmaz kuzum mercimek yap tatli olarak revani olmasın yaz tatlıları dan yap hafif olur hem mesela gelin pastası Kıbrıs tatlisi ya da farklı bir sütlü tatlı yapabilirsin bide sanki lahana yerine başka birşey mi olsun acaba mesela patlıcanlı bir yemek pirinç pilavının yanına çok yakışır 
tarafından
Patlicanli kofte var zaten canim tatli konusunda biraz zayifim cok fazla alternatifim yok ama gelin pastasi aklima yatti tarif bakip yapcm bi şekilde lahanayi da kaynanam dedi bana kalsa yaprak sarmasi dedim ama onlarin evine gidince yaprak sarmasi varmis o yuzden aynisi olmasin diyo
0 oy
(186 puan) tarafından
Menü güzel ama sütlü tatlı tercih etmelisin yemekten sonra şerbetli ağır gelir mercimek çorbası daha iyi olur
tarafından
Sutlu tatli ne olabilir mesela sence
(186 puan) tarafından
Magnolia
Sultan sarması olabilir
tarafından
Sultan sarmasi dedigin saray sarmasi mi
0 oy
tarafından
Bu menü  güzel bir cacık istiyor bide cnm  sarma yapıyorsan pilavı bulgur yapabilirsin
tarafından
Bulgur pilavi misafire pek uygun degil gibi ya bana kalsa yaprak sarmasi diyorm da kaynanam onlara gittiginde yaprak sarmasi varmis aynisi olmasin diyo
0 oy
(671 puan) tarafından
Bence bı et kavur ilik gibi pissin pilavın üzerine dök bir çorba bamya çorbası çok güzel olur misafire ben konyaliyim o yüzden sizin memlekette nasıl olur bilmem 
tarafından
Bamya hic yemedm
(671 puan) tarafından
Ay çok güzel olur bizim dugunlerimizde hep bamya ikram edilir bayramlarda falan yemeklerin başıdır yani
tarafından
Dogrudur canm ben samsunluyum hic yemedim :)
0 oy
tarafından
Mercimek değil de bi soğuk ayran çorbası tatlı olarak da sütlü soğuk bi tatlı iyi diger 
tarafından
Sutlac olur mu
(316 puan) tarafından
Bnce olur sütlaç yap zaten hava sıcak
tarafından
Tamam canm tesekkurler❤
0 oy
tarafından
Ana yemek zayıf geldi canım siste patlıcan yerine alternatifin varsa değiştir bence 
tarafından
Islim kebabi nasil
tarafından
Biz yengeme iftara gitmiştik islim kebabı pilav çorba salata vs yapmıştı şahsen hiç doyurucu bulmamistim islim kebabı ara sıcak olarak gayet iyi istersen ana yemek fırına tavuk sebze vs atarsın yanina islim kebabı ve menünün kalaninj eklersin çorba olarak da mercimek kış çorbası artık çok klasik yayla çorbası yapabilirsin
tarafından
Tavukla eti bir arada yakistiramiyorum canm sahsi fikrim bence menu ya full tavukla ya full etle olmali zaten islim kebabi bence de doyurucu olmadigi icin siste kofte patlican dusundum 2 sis koysak doyurucu olur ki mezeler falan da var
0 oy
(3,137 puan) tarafından
Çorba mantı corbasi olabilir tatlı da gelin pastası yap çok hafif ve güzel bir tatlı
tarafından
Aa evet olabilir canm tesekkurler
0 oy
(6,827 puan) tarafından
Lahana sarmasini cikarsan canim yazin cok guzel olmuyor bence onun yerine yaprak sarmasi yapsan
tarafından
Yaprak sarmasini kaynanam onlara gidince yapmislar aynisi olmasin diyo ben de onu dedim de
tarafından
Sende sarma yerine börek yap canım
tarafından
Lahanayi cikaralim mi
(6,827 puan) tarafından
Cikar canim bana gore lahana kıs yemegidir
0 oy
(2,281 puan) tarafından
Mercimek çorbası yap bence canım mantı çorbası biraz ağır olur en baştan çünkü arkadan  pirinç  lahana sarması falanda var tatlı Kıbrıs tatlısı tralice veya kadayıflı muhallebi bu menüye güzel olur 
tarafından
Tatli konusunda biraz zayifim belki hazir aldirabilirim ama bi kac kisi gelin pastasini onermis onu denicm
(2,281 puan) tarafından
Kolay gelsin canım şimdiden
tarafından
Sagol canm❤
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Lahananin vakti geçti canım bence sarma yada biber dolması tarzında yap tatlı konusunda zayıfım demissin bence hazır tatlı aldır yanında da bir tuzlu kurabiye yapiver iki çeşit olsun bide ortaya börek tarzı bişey de yapabilirsin her zaman sofrayı daha bereketli gösterir 
tarafından
Pilavla biber dolmasi yakisir mi
(4,700 puan) tarafından
Niye yakismasin canım çokta güzel olur
tarafından
Ikisi de pirincten ya canm o yuzden dedim
(4,700 puan) tarafından
Lahana sarmasıni neyle yapiyon ki yok kuzum bence uyar
tarafından
Doğru soyluyosn o da pirincle sonucta
0 oy
(4,235 puan) tarafından
Manti corbasi yap, herkes genelde mercimek yapiyo farkli olur ve daha agir durur mercimek biraz basite kacar, menu guzelmis begendim revanide iyi bence ama yaz gunu sutlu basit bi tatlida yapabilirsin kafayifli muhallebi gibi
tarafından
Ben de agir olmasi açısından manti corbasi dusundm hep mercimek yapiliyo farkli olsun istedim tatli isini hazira birakabilirim pek hunerim yok tatlida :)
(4,235 puan) tarafından
Agir olsun :) o zaman hazir aldir bisey olmaz
tarafından
Tm canm tesekkurler❤

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 281 göst.
0 oy
13 cevap 280 göst.
30 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Beratcinar (2,484 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 244 göst.