0 oy
130 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Merhaba kizlar nassiniz 

Oğlum 20 aylık sünnet düşünüyoruz ama korkuyorum süreç nasıl işliyor bakımı zor mu bez bağlanıyor şuan lokal mi yapiolar mesela anlatır mısınız yaptıranlar 

6 Cevaplar

0 oy
(355 puan) tarafından
Bende korkuyorum ayın 26 sında sünnet var bide yumurtalık indirme operasyonu var nasıl olcak bilmiyom
(355 puan) tarafından
25 aylık olucaz devletde olucak gülüm
tarafından
Devlet genel anestezi yapıyor galiba demi
(355 puan) tarafından
Evet genel yapiyormus
tarafından
Geçmiş olsun canım simdiden ya
(355 puan) tarafından
Sanada geçmiş olsun canım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sünnet olan yokmuuuuu :D 
tarafından
Ya işleyişi merak ettim canım bakımı falan zor mi mesela bez kullanılıyor ya pipi sarılı mi duruyorbardak gibi bişey takılıyormus diye duydum
(10,307 puan) tarafından
Canim benimki 43 gunluktu. Ozelde yaptirdik kucuk oldugu icin lokal anestezi aldi sadece pipi uyustu yani. Operasyon 7dakika falan surdu aldik eve geldik hemen. Normal kullandigim numara beze devam ettim doktor oyle dedi. Bardak koyma dedi koymadik hic. 3 tane krem verdi bize onlari ust uste pipinin geldigi yere beze surdum 3gunde iyilesmisti 7gunde kontrole gittik hicbisey kalmamisti. Dikisli oldu bu arada. Çok rahat gecti bizimki
tarafından
Ay maşallah ya küçükken daha rahat diyorlar da benimki kolikti cesaret edemedik yaptıralım artık dedik. Kaç paraydi canım fiyatı bende araştırcm
(10,307 puan) tarafından
Hic hareketsiz ya daha rahat oluyor. Biz 600tlye yaptirdik canim 1.5 aylikti iste 10 aylik suan
tarafından
Evet ya rahat oluyorda yaptiramadik iste 6 7 saat kesintisiz agliodu diye. Aslında şimdiki aklım olsa yaptirirdim öyle de agliodu böylede ağlardı :D
0 oy
(791 puan) tarafından
3 gün önce 5 aylk yaptık önce iğne yaptılr organına uyuştu 4 makasla deriyi kaldırdı yukarı asistanla snra lazerle yaktı ondan snra dikiş atılar dikiş atarken çok çok ağladı ewe geldik sakindi uyuşma geçince anam bir ağladı 5 saat kesintisiz uykusu var yatmayor doktor dedı sargı bezini açma sakın kaynanm dedı getr aç o çiş yapmş yakıyor dye ağlyo açtık yeniden pansuman yaptık gece 12 de uyudu çok şükür iyi ilk gün çok zor bez takyoz pansuman birgn kalıyor 
tarafından
Ayyy kıyamam ya özelde mi yaptirdiniz canım birde bardak gibi bişey konuyormus galiba pipisine öyle bişey varmı bezle temas etmemesi icin
(791 puan) tarafından
Yok cnm bardak koyulmadı ewd özel de
0 oy
(44,800 puan) tarafından

Ben 6 aylıkken yaptırdım dikişsiz oldu klipsliydi bizim lokal oldu 2 haftada tamamen iyileşti bezi sık  değiştir mikrop kapmasin verecigi kremleri düzenli kullan yapacağın başkada bişey yok hadi şimdiden hayırlı olsun:)

tarafından
Ozeldemi yaptırdınız canım . Pipisine bardak gibi bişey konuyor falan diye duydum onları merak ettim
(44,800 puan) tarafından
Özel klinikte oldu bardak koymadım pipisimde klips takiliydi 3 gün onla durdu bı yere değse bile acimiyodu
tarafından
Maşallah ya devlette genel yapiolarmis araştırdım da bir de ozelleri arastirayim canım saolasin
0 oy
(1,741 puan) tarafından
Cnm oglum 5 aylikken oldu bolgesel uyusturdular igne yapip tamamen uyutmadilar
tarafından
Ya peki bakımı nasıldı onu anlatır mısın zor mu etraf korkuttu beni benimde bilgim yok
(1,741 puan) tarafından
Korkacak  hic birsey yok cnm ilk gun cis yaparken agladi oglum yandı haliyle agrisi olmasin diye belli araliklarla ben 2 gun boyunca calpol verdim bide karton bardak kesip koydum beze flan surtup acimasin diye  ikinci gun batikon ve kreme basladim bardaga da devam ettim 4.gun hassasiyeti azaldi ve bardagi biraktik banyosunu yaptırdım normal  kremleyip bezledim kaka degmemesine dikkat ettim denk geldiyse de hep yikadim 4 dikisi vardi kendi kendine eridi cnm beni zorlayan biraz bebegimin hareketlenmis olmasıydı  10 gun cok dikkat ettim yuzustu donmemesine gayret ettim yoksa cok sukur iyilesme surecinde bi skntı yasamadik
tarafından
Ay maşallah canım ya benimki 20 aylık ama berbat ya hiperaktif gibi bişey yerine asla oturmaz koşar oradan oraya ben yandım ya çok korkuyorum valla ama kaçış yok yani olması gerekiyor araştırayım bende canım inşallah kolay atlatırız bizde
(1,741 puan) tarafından
Iste seni zorlayan hareketli olmasi olacak cnm yoksa iyilesme sureci hizli oluyo insallah atlatirsiniz hayirla
tarafından
Ay çok korkuyorum ya :D amin canım inşallah
0 oy
(5,375 puan) tarafından
Ayy yeni sünnet olduk belki görmüşsündür postlarımı çok sorunlu oldu sadece uyuşturup yaptı hem mahvolduk hem de sünnet düzgün olmadı sen beni dinle imkanın varsa git özele narkozla yaptır sorun yaşama canm o narkoz çok hafif oluyomuş zaten. Sonrasıda basit normalde ama bizim aşırı şiş ve mordu çok kötüydü neyse antibiyotik veriyo bi de krem veriyo 1 hafta s0rceksin normal bağlican bezini sadece bol bağla çok değmesin 1 hafta sonra da duş alabilir şimdiden hayırlı olsun inşallah sizinki çok güzel geçer kuzum 
tarafından
Gördüm canim ya bende sana yazicaktim ne yaptınız diye ah Allah'ım geçmiş olsun çok canım ya ya bana da narkozla yaptırma dediler ne bileyim ne halt yiyeceğimi şaşırdım sen özelde mi yaptirdin
(5,375 puan) tarafından
Evet özel muayenehanesi var ama çocuk uyuşsa bile durmuyo bak pişman olursun çok az bi narkoz veriliyomuş başka bi dr dedi niye korktun ki tel bile o narkozdan daha zararlı uyumazsa böyle olur işte sünnet düzgün olmaz dedi hem oğlumu biz tuttuk babasıyla yavrum mahvoldu valla o acıyı yaşatma derim hala unutamıyo benim oğlum psikolojisi bozuldu resmen naekozla olan çok var çevremde hiç sorun yaüşamadılar

İlgili bir soru bulunamadı

384,847 soru

11,511,506 cevap

35,173 kullanıcı

...