0 oy
539 göst.
Diğer kategorisinde (6,748 puan) tarafından
Biz kurban kesmicektik oda kesmicekmis heralde ben konusmuyorum esime demis bi koyun alalim beraber keselim diye bende koyun hisseli kesilmez ki dedim hem kestiniz kim kesmis olcak dedim istemiyorum ben dedim insallah aklini celmez

18 Cevaplar

0 oy
(3,048 puan) tarafından
Doğru demişsin
(6,748 puan) tarafından
Bunu diyen kadinda sozde din hakkinda herseyi biliyor sirf et yemek icin
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ee doğru demissin canım 
(6,748 puan) tarafından
Sinir oldum valla esime yok deyince surat asti hemn
tarafından
Koyun hisseli olmaz bunu bilmiyorlar mi surat yapıyor
(6,748 puan) tarafından
Yaa sadece alllahin varligindan haberleri var yoksa dinden uzaktan yakindan alakalari yok
0 oy
(8,450 puan) tarafından
Iyi demissin
(6,748 puan) tarafından
Dedimde anlayana
0 oy
(262 puan) tarafından
Bunlardaki hep aynı taktik. Bizim ki de her yıl beraber keselim.der.amaci parayı komple bize kitlemek.asla onunla ortak bisey yapmam yapmadım 
(6,748 puan) tarafından
Valla bende dedim eger kesersen bende bayram gunu sabahtan cikar annemlere giderim
0 oy
tarafından
Bir kisinin adina kesilir ben bilerek değisik geldi 
(6,748 puan) tarafından
Degisik bunlar canim degisik
0 oy
tarafından
Doğru demişsin canım illa herkes kurban kesmek zorunda değil ki kesebiliyorsa kendi imkanıyla kendi kessin 
(6,748 puan) tarafından
Istee anlamaz ki kafasi bunu canim parayi biz vercek kurabni o kendi adina kescek
0 oy
(2,423 puan) tarafından
Küçükbaş tek kişi keser ortak olmaz iyi demişsin
(6,748 puan) tarafından
Ben dedimde anlayan olur insallah
0 oy
(5,134 puan) tarafından
İyi demişsin canım 
(6,748 puan) tarafından
Yani insallah anlar esim
0 oy
(171 puan) tarafından
Derdi et yemekse bayramdan sonra kessin..onun adı kurban olmaz zaten bari günaha girmesin
(6,748 puan) tarafından
Girer canim girer birde agzi acilinca dinden bahseder
0 oy
(549 puan) tarafından

Bu kocalar ana kuzusu annesinin aklına gider :D

(6,748 puan) tarafından
Banada oyle geliyorr o annesinin aklina giderse bende anneme giderim bayram gunu valla
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Yakın bir kız arkadaşım var. Her sene kaynanası küçük de olsa tek basına bir büyükbaş alırlar. Kız arkadaşım bir evin bir oğlu ile evli. 2 tane de görümce var. Her sene kurbana 4 bin lira tutarında para verir. Kaynanası çok az et verir. Kızlarıyla eşit pay eder ama kızlar para vermez. Gerisini buzdolabına tıkarmış. Yani arkadasım kestiği kurban dan kendi hakkı olanı alıp dağıtamıyor düşün. Kaynanası köyden kime verirse. Oysaki her hak sahibi en az 7 kişiye pay vermek zorunda. Ben düşünüyorum da her sene kurban bayramı boşuna çok fazla ****** kesiliyor çünkü çocugun kurbanının kabul edildiğini düşünmüyorum... Kurban Allah rızası için kan akıtıp et yemeyen fakir insanlara et yedirmektir... Benim kaynanam da öyle. O kadar az pay verir ki. İşine dalak ciğer ne varsa birer çimdik koyar. Et bir küçük avuç birde etsiz kemik koyar. Sırf kurban için derin dondurucu alıp utanmadan tıkıyorlar dolaba bir bayramdan diğer bayrama anca bitiyor et

Oysaki uzun süre. Buzlukta donan etin tadı bile olmaz... Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın herkesin kendi sorunu. 
(3,552 puan) tarafından
Valla alacaksa da kendi adına kessin. Eşin. Bir kısmını pay edin bir kısmını pişirin yeyin... Yada senin adına kessin. Ha kaynanan la birlikte kesin dağıtın önemli olan Allah İn rızasını almak olsun... Zatn küçükbaş dan öyle Bi et çıkmıyor. İyi kötü birine arka bacagı verin bir kişiye sırtı verin kalanını pişirin hem siz yiyin hem gelene ikram edin. Dolaba falan da koymazsınuz canım
(6,748 puan) tarafından
Kizz yemin  ederim bunlar kimseye et falan vermezler canim yari yariya yaparlar zaten ne cikti ki ne dagitak diye dusunurler valla
tarafından
Çevremde böyle yapan İnan ki çok
Ve çoğunlukla herkes kurban kesiyor.krediyle borçla kredi kartıyla kurban alıp kesiyorlar.kurban kesmeyen insan kalmıyor doğal olarak.
(6,748 puan) tarafından
Millet acayip degisik lutfen dua et kesmesin esim yani para vermesin sinir oldum duydugumdan beri
(3,552 puan) tarafından
Kız kredi ile kurban mı kesilir. Kredi kartı ile bile ödenmemelü kurban kabul olmaz ki asla. Faiz var  o işte
0 oy
(265 puan) tarafından
İsterseniz tavuk alalım yedi kişi gireriz de. 
(6,748 puan) tarafından
Valla ararim ki o kadini rezil ederim bayramda oyle bisey yapsinlar gitmem cikar biner annemlere giderim o bayramida onlara rezil ederim
0 oy
(27,156 puan) tarafından

Değişik mis ne bilim

0 oy
tarafından
Aynı bizimkilerde 2 bin lira aldı kurban için ayrı ayrı keseriz dediler sonra paraları yetmedi tek kendileri kesicek oldu 3200 e 2 verdik 1200 daha verirdik yani eşimin aklını çeldiler pandemi donemi zaten sıkıntıdayız cok onceden aldı parayı bizden biz sıkıntıya girdik kurban parası diye denilmişti yani bebeğimin eksikleri kalmıştı şükür pandemi parası çıktı da aldım aileler keşke birazcıkta olsa düşünceli olsalar 
(6,748 puan) tarafından
Nerde o kalin kafalarda  dusunce sinirden uykum gelmiyo
tarafından
Sıkma canını canım canımızı sıka sıka hasta olucaz iyice
0 oy
(485 puan) tarafından
Araplar yapiyodu böyle 3 4 ailede sadece en büyük baba kesiyor dağıtılıyor diğerleri ev ayirinca kesiliyolarmis değişik gelmişti bana
0 oy
tarafından
Koyuna hisse olmaz doğru demişsin 
0 oy
(3,774 puan) tarafından
Aynen. Hisseli kesilmez koyun. Ogluna aldırıp  kendi mi kesecek yoksa.
(6,748 puan) tarafından
Valla oyle bisey olsun ortaligi yikarim niye bende para verip kurban onun adina kesilsin banane onun kurbanindan bizim daha 1 kurbanimiz yok
0 oy
tarafından
Doğru demişsin canım normal bi gğnde de bi koyun alıp kesersin hisseli kesilmez koyun

İlgili bir soru bulunamadı

374,602 soru

11,203,943 cevap

34,506 kullanıcı

...