+1 oy
310 göst.
Aile kategorisinde (2,252 puan) tarafından
Kizlar annem babamdan ayri nafaka ile geciniyor. Bayramda annemde toplanırız hepimiz. 3 abim biz falan. Annem her torununa 50tl veriyor. 7 torunu bir torunu 15 yasinda 2si 9 yasinda 2side 7 yaslarindalar. Bir de benim oglan 1 yasinda :) annem bu ara cok sıkışık maddi anlamda. Bir de bayramda da yemek falsn bir suru masraf olacak. Dedik ki acaba herkese soyle 30tl ye tisort alsa hem cocuklar hep ayni giyinmis olur hem daha az masrafli olur. Bir de cok şükür abimlerin durumu cok iyi cocuklari para alinca oyle cok sevinmez en azindan tisort olsa anlamli olur. Ama gelinlere karsi ayip olur mi soylenirler mi bilemedim. Sizce ?

9 Cevaplar

+1 oy
(9,245 puan) tarafından
Abinlerin durumu iyiyse bayramda yiyecek içecek tum masrafi onlar karsılasın. Annen yine harçlık vermek isterse versin vermezse tisort alabilirsinz
(2,252 puan) tarafından
Yok canım iste malesef oyle olmuyor 1 hafta kaliyorlar ama 1 kilo et almıyorlar. Bizim de durum iyi degil araba aldik abimler de bir sey yapmayinca esimi de zorlayamiyorum anca tatli alıyoruz disarda alinan seyleri karsiliyoruz
(9,245 puan) tarafından
Ee neden oyle yapıyprlar peki ya? Kadın bide yazık nafaka ile geçiniyormuş. Ben olsam bu bayram elim sıkışık deyip 20ser lira verip geçerdim. Kendileri utansn valla ksura bakma
(2,252 puan) tarafından
Oyle canim da iste. Her biri sidik yaristiriyor o onu aldi ben bunu aldım diye birbirlerinden bekliyorlar
-Reklam-
0 oy
(2,840 puan) tarafından
bence bu kez anneni siz alip biyerlere piknige vs goturun
(2,252 puan) tarafından
Canim 1 hafta icin geliyorlar uzaktan
0 oy
(1,667 puan) tarafından
Canim annen tek yasiyor ve masraflari ona mi yukluyorsunuz ben olsam en azindan bayramda ortaklasa evin mutfak masraflarini karsilardim harcligida siz verin annenize kadin kime ywtsin tek gelirle 
(2,252 puan) tarafından
Birkac gun bizde toplanmayi teklif edecem canim bakalim
0 oy
tarafından
Bizde annemdeyiz a dan z ye ben ve ablam aliyoruz herseyi anneme yük olmamak icin bence evlatlarinin ona destek olmasi lazim. Oğullari hem yardim etmiyorsa birde gelinler harclik vermeyince laf edeceklerse yazik oyle evlada cok yazik
(2,252 puan) tarafından
Malesef herkes birbirinden bekliyor. Birkac gun bizde toplanmayi teklif edecem canim bakalim
0 oy
tarafından
Siz çocuklara vericegi harçlığı verin abilerinizle oda versin
(2,252 puan) tarafından
Birkac gun bizde toplanmayi teklif edecem canim bakalim
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Yaaa üzüldüm annene. Bu bayram da yapmasin birşey, yaptırmayın. Imkani yokmuş zaten, yük olmayın kendiniz yapin her seyi. Annene söyle harçlığı ya da hediyeye gerek yok diye bence. 
(2,252 puan) tarafından
Birkac gun bizde toplanmayi teklif edecem canim bakalim biraz rahatlar insallah
0 oy
(1,294 puan) tarafından
Sizin ona harçlık vermeniz lazm en azından abilerinin kadın  alsın her birine bir şort yeter bizimki trilyoner sadece iki torunu var (kaynanam) zahmet edip 5 tl vermiyor durumu  yoksa  vermek zorunda değil verme anne bu  BAYRAM verme diyin
(2,252 puan) tarafından
Iste gelinler faktörü var annem mahcup olmak istemez.
Birkac gun bizde toplanmayi teklif edecem canim bakalim biraz rahatlatir en azindan
0 oy
(1,037 puan) tarafından
Yazık kadına bişey almasın aksine kadina sizin almanız gerekiyor .abinler gelirken kendisi hediye alsın annene .kadının bir nafakası varmış zaten .yazık yinede düşünüyor .bence hicbirsey almasın abinede sole annemin durumu iyi deil yiyecek içeceği biz alalım .
(2,252 puan) tarafından
Farkindalar canim koca adamlara ne diyecem hepsi birbirinden bekliyor. Birkac gun bizde toplanmayi teklif edecem canim bakalim
0 oy
(418 puan) tarafından

Darılma ama bence hiç birinizde iş yok.

Arada ne elinizde ne varsa kadına gizliden harçlık vermeniz lazım anneniz sonuçta.
Mutfak alışverişine girmiyorum bile 
(2,252 puan) tarafından
Araba aldik binbir borcla. Dün döner isteyecektik para yoktu. Bu şartlarda ben elimden geleni yaptığımı dusunuyorum. Ama abilerimin evi arabasi var 10bin minimum maaslari var. Onlar icin haklısın

İlgili sorular

0 oy
39 cevap 783 göst.
10 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Gamze 35 55 (2,141 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 675 göst.
0 oy
5 cevap 147 göst.
0 oy
18 cevap 416 göst.