+1 oy
139 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (478 puan) tarafından
Merhaba,

11 aylık bebekleriniz gece beslenmesi için uyanıyor mu ?

7 Cevaplar

0 oy
(13,202 puan) tarafından
Beslenmiyor kalkıp 2 saat oturuyor. 2 kez yemesi lazım ama yemiyor. 
(13,202 puan) tarafından
Emzirme ek gıdaya alıştır. Verme gerekirse aç kalsın bugün tecrübe ile sabitledim 3 çeşit yiyecek yaptım 2 saat yedirmeye çalıştım yok ne yedi ne uyudu. Taa akşam 5 te babası zorla doyurdu da öyle uyudu
(478 puan) tarafından
Meme dediğinde başka hiç bir şeyle ikna edemiyoruz. Kesinlikle emmeden bırakmaz. Ağlıyor, çığlık atıyor. Aklına gelmesin. Ben de hep verdim hiç itiraz etmedim. Şimdi kötü mü yaptım diyorum. Bir süre emzirmeden yedirmeyi denedim yok kesinlikle daha da inatlaşıyor.
(13,202 puan) tarafından
Seni ele geçirmiş çoktan o
(478 puan) tarafından
Çok seviyor emmeyi. Benim de sütlerim biraz yavaş gelmişti baştan. Emzirmeyi de çok istiyordum. Her fırsatta verdim ben alıştırdım. Şimdi de uykusu bölük oluyor ben de yoruluyorum haliyle çünkü büyüdü gündüz heo geziyoruz hiç durmuyoruz. Yoruluyoruz.
(13,202 puan) tarafından
Hiç emzirmedim ben ek gıdaya başladık mama gitti bizim de. Çok zor kesmeden rahatlayamazsın
-Reklam-
0 oy
(1,000 puan) tarafından
Fırsat buldukça uyanır emer geri uyur hatta bazen okadar sık uyanirki kafayı yerim ...
(478 puan) tarafından
Neredeyse saat başı kalkıyor. Ek gıdayı sevmiyor. Hep emsin istiyor. Gece gündüz aklına gelince hiç bir şekilde durmuyor. Vermezsem ağlıyor. Verince ek gıda almıyor.
(1,000 puan) tarafından
Valla benimkide öyle canım gündüz şükür ek gıda sorunumuz yok yiyor az az ama gece muhallebi tarzı veya kaşık maması veriyorum çabuk uyanmasin diye meme için yine uyaniyor memeyi bırakmadan duzelmezler galiba
(478 puan) tarafından
Etrafımdaki bebekler hiç uyanmıyor gece. Acaba ben mi alıştırdım diyorum. Her fırsatta anne sütü alsın diye hep üstüne titredim. Şimdi uykusu böyle bölük bölük.
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Yok cnm gece mamasini yer uyur sabaha kadar 
(478 puan) tarafından
Masallah
0 oy
(1,946 puan) tarafından
2 kere felan ama çok uyanıyor ve huysuzzz
(478 puan) tarafından
Benim de emmek için uyanıyor hep. Neredeyse saat başı oluyor bazen
0 oy
(15,323 puan) tarafından

Bebeğim 13 aylık. Gece en az 4 kez kalkar. Bazen 15 dk da bir kalktigi da olur. Gerçekten zor oluyor. Çok sık uyandığı zaman sinirleniyorum ama yapacak bişey yok. Ben gece maması versem de değişmedi. Bazen gece sadece 2 kez kalktığı oluyor cooook nadir de olsa( şimdiye kadar 3 kez falandır:D) ama ne zaman öyle oluyor anlayamadım. Yani tamamen kendi keyfine göre bebişin. Bebek olmak da zor. Nasılsa bir gün bırakacaklar. Ben de öyle dusunup kendimi rahatlatıyorum. Dediğiniz gibi sabaha kadar emdiği için ek gıda da yemek istemiyor. Akşam bir kepçe çorbayı zor yedirdim valla. Çok zor anacim naparsin. Sağlıkları yerinde olsun tek 

(478 puan) tarafından
Tabiki sağlıklı olsunlar da. Ben de anne sütü alsın diye her fırsatta alıştırdım. Şimdi bana canı isterse anne diyor hep meme bana bakıp ki hiç meme bile demedim hep süt dedim yine de öğrendi.
0 oy
(4,698 puan) tarafından
1 defa 3 gibi kalkar emziririm geri uyur 
(478 puan) tarafından
Hep öyle yapıyorum ama hiç işe yaramadı şimdiye kadar
(4,698 puan) tarafından
Ayrı mı yatıyor seninle mi
(478 puan) tarafından
Anne yanı kendi yatagımla birleşik. 2 yaşından önce ayırmayı düşünmüyorum ben
(4,698 puan) tarafından
Canım ne diyim ki o zaman normal çocuğun gece kalkıp emmesi en azından park beşikte yatsaydı yine yanında olsaydı benim oğlum park beşikte yastığına sarılıp uyur çocuğun öz güveni ve kendine güveni açısından önemli birşey bu çocuğun gelişimine faydalı 2 yaşından sonra zor olur senin için
(478 puan) tarafından
2 yaşından önce bebeği yanımızdan ayırmak önerilmiyor. Güvenli bağlanma için. Anne yanı yatağında kendi yatıyor. Mesela emip kalkıyor kucağımdan yerine yatıyor. 3.4 cm fark var yataklarımızda. Çarşaf falan olarak farklı koyuyorum. Kendi yatağını öğrensin diye ki öğrendi de. Tek sorun gece çok kalkması. Emmeyle mi alakalı bakalım denicem bu hafta.
0 oy
(1,776 puan) tarafından

Yüzlerce defa kalkıp emiyor :(

(478 puan) tarafından
Aynı benimde ya

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 94 göst.
0 oy
1 cevap 42 göst.
24 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy