0 oy
220 göst.
Diğer kategorisinde (347 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

kızlar 2.5 yasıhde kızım var benle yapışık resmen hamileyim 5 aylık olurda Doğumum olursa ni yapacağım bilmiyorum hadi farzetki sezeryan dedi insan bir gün hatta 1 hafta doğru düzgün ayağa kalkamıyor diyorlar hem bebeği nasıl emzirecem nasıl kızıma yetişecem

normal doğum yaptım ilkinde hemen ayağa kalkktım fakat ondande çok korkuyorum   

ofoff ne yapacağım ben duygu karmaşası yaşıyorum esim zaten sürekli yanımda olur biliyorum ama kızıma çok üzülüyorum bnnsiz asla yatmaaz :( kızı benimgibi 2.5 veya daha küçük olup doğum yapan varmı ne düşünüyorsunuz 

bu arada sezeryan okadar kötü mü ya :( belki benim sezeryan olma durumum da olabilir 

duygu karmaşası yaşıyorum korkuyorum kızımı düşünüyorum

10 Cevaplar

+1 oy
(3,209 puan) tarafından
Hayır canim eğer koca karı Lara sorarsan çok kötü yarım okuyorsun ama yaşamış biri olarak diyorum ki hicde korkulcak bı yanı yok hemen ertesi gün ayağa kalktım ben Perşembe dogurudk cuma hastaneden ciktik cunartesi de ayaklandim bol bol yürüyüşe çıktım hicde agrimda olamdi zaten ilaç veriyorlar Ağrı'da açıda hissetkiyorsun yani kendini korkutma 
(347 puan) tarafından
haklısn canmmm
-Reklam-
+1 oy
(14,168 puan) tarafından
Sezaryen o kadar kötü diyenleri duvara carpmak istiyorum yaaa hamile birine bunlar denir mi bende sezaryen oldum hiçte abartacak birşey yok canım çok tatlıdır da benim 
(347 puan) tarafından
anladım cnm sağol
+1 oy
(11,036 puan) tarafından
İlk iki çocuğum arası tam 2 yaş. İkisi de sezeryan. Ikisinde de uyuşukluk geçer geçmez ayaklandım hamdolsun. Hiç de zor değil, biraz da bünye meselesi. 1 hafta kadar kızını eşin oyalarsa senin için daha rahat olur. Benim oğlum da yapışıktı bana. Küçüğü emzirirken uyuturken falan hep yanımdaydı. Gözünün korkacağı kadar bişi yok ben sıkıntı yaşamadım çok şükür. Sen de iyi düşün çok dua et iyi olsun inşallah. 
(347 puan) tarafından
inslaaahhh
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Sezeryan candır gerisi heyecandır :D hiç korkma canım eve gekir gelmez her işimi kendim gördüm öyle dedikleri gibi günlerce acı çekmedim hepsi abartı. Ameliyat oldum diye yatmazsan çabuk toparlanırsın, sezeryanın püf noktası bol harekettir:) tabi senin bide çocugun var o konuda zorlanırsın kolay olmaz çocuksuz ünsanla bir olmazsın ama eminnol korktuğun gibi değil 
0 oy
(10,456 puan) tarafından
Ben 2 normalden sonra sezeryan oldum bilseydim onlarıda sezeryan olurdum canım hiç korkma sen dr un dediklerini yaparsan henen iyileşirsin ben hiç yatağa bile girmedim  

Perşembe ameliyat oldum cmrtsi taburcu oldum 

Pzrtsi tek başıma hastaneye gittim ve bu 10 gün böyle sürdü
0 oy
tarafından
3sezeryan oldum 3cusu erkn oldgu icn bide benim ozel bolgemde varis vardı ona ragmen ben ertesi gün tek basma kalktm yataktan cok yürüdüğüm icn kendimi yordgum icn 3kez dikslermi patlattm bide 3cu oĺdgu icn derim dikis tutmadı bak şimdi dimdik ayaktayım acı oluyor yalan değil oda serumla iğneyle geciyor NEYDEN KORKARSAN ONUNLA SINANIRSIN korkma raht ol 
0 oy
(454 puan) tarafından
İlk bebeğim sezeryan oldum o kadar abartılacak bir ağrı falan yok bebeğim sarılık oldu ikinci gün iki gün hastanede bebeğimle kaldım onada baktım o halimle hiç ağrı yok değil ama zaten insan o telaşla onuda unutuyor
0 oy
(1,468 puan) tarafından
Ben hasdanede kalkdim  kalkis o kalkis kızıma kendim bakdim 1 hafta sonrada evimin isinide  ben yapdim kilolu  olanlar  biraz zor kalkio  ama insan zorunda olunca yapio valla agrim  var diye  sakin yatma  yatmak daha kötü açılsada kalkican  öle öle alisiyo  bikac ay küçük bebisin  anneye ihtiyaci  var daha çok onunla  ilgilenmek  gerekecek  kizinda  babasiyla  biraz vakit gecirip  ona ali-şir belki uzulme vakit gelsin herşey yolunu  bulur
0 oy
(3,083 puan) tarafından
Kardeşim ikinci çocuğu olduğunda ilk kizi o yaşlardaydı. Ama yanında biz vardık annem kayinvalidesi falan yardımcı olduk iki doğumuda sezeryandı. Genelde bebeğe ilgili oluyorlar izlemek istiyorlar. Çok hırçın bir çocuk değilse muhtemelen kardeşiyle ilgilenmek sevmek ister. Eşin çalışıyorsa doğumda hemen doğum izni alsın. Bir hafta doğum izni kullanma hakkı var yasal olarak. Eşim yanımda olur demişsin dert etme canım bu kadar olur gider bi şekilde. Sen ne gerekiyorsa eşine soylersin o yapar. Doğuma yakın yemek yapıp dolaba at hazırda yemeginiz olsun çıkarıp çıkarıp yersiniz. Bi de yemek derdiniz olmaz.  Sezeryan sonrası ayağa kalkma kişiden kişiye değişir. Kardeşim bir hafta olmadan ayaklandı
(3,083 puan) tarafından
Bi de zaten sezeryandan sonra da eve yürüyerek gidiyorsun. Günlerce yatak döşek yatmıyorsun canım. Kardeşim eve geldiği ilk gün sadece yatakdan doğrulup kalkarken destek almıştı bizden. ayağa kalkınca herşeyi yapabiliyordu. Bir haftaya kalmadan da normale döndü. Abartıldığı kadar büyüktülecek bişey değil. Sana tavsiyem baş ağrın olur bol bol neskafe iç diyen olursa dinleme. Kardeşim sürekli neskafe içti. Bebek sonra aylarca kabızlık çekti. Düzeltmek bilmedi.
(347 puan) tarafından
anladım canım sağol yorumların için

kızıma gelirsek çok hırçın kısknaç değil bebek görse sevmek istiyor benim sorunum ben olmazsem yemek yemez uyumaz durmaz bunu biraz tanıyorum fakat özel hastanede doğum yapacam gerekirse odamda yanımda olsun kızım babası ile bir günde yanımda yatsın bende kızıme çok düşkünüm 2 senedir bir gün bir yere bırakmadm uyuduğu zaman bile kalkar beri arar diye en basiti bi markete dahi gitmedim
(3,083 puan) tarafından
Özel hastane zaten oda da tek kişi oluyorsunuz canım. Onceden hastaneyle konuş kabul ederler diye düşünüyorum.   Zaten kızına yemek yedirebilecek durumda olursun merak etme. Sadece bir kaç gün dikkat ediyorsun oturup kalkarken o kadar onun dışında başka sorun olmuyor. Kendine çay kahve bile yapacak gücün kuvvetin oluyor o derece yani.
0 oy
(5,946 puan) tarafından
Hayır  korkma  canım  sezeryan  hiç kötü  değil  ben 1 günde  ayağa  kalktım  hiç bir sorun yaşamadım  agrim  falanda olmadı  tabi  herkesin  bünyesi  farklıdır  ama  korkulucak hiç bir şey yok 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 112 göst.
+1 oy
20 cevap 465 göst.
0 oy
56 cevap 834 göst.
5 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Alaska (3,020 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 126 göst.
5 Haziran 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu

399,822 soru

11,959,391 cevap

36,127 kullanıcı

...