0 oy
558 göst.
Diğer kategorisinde (179 puan) tarafından
Sezeryan olup sadece bir tane çizgim mi olsun diyorum sonra ameliyat korkutuyor 

Aslında normal doğum daha iyi diyorum vajinal genişlik olur da eşimle eskisi gibi olmaz isem diyerek endişe ediyorum dogurcaksın sonra kocam için kilo ver spor yap normal doğumu bile onu düşünerek hareket ediyorum kötü şeyler oldu herşey çok güzelken ben kötü olsam daha kötü olur neyse bilmiyorum hangisi iyi ama vajina genişliği yerine çizgiyi seçerim 

25 Cevaplar

+12 oy
(5,272 puan) tarafından
Ya bu kadar da baskası için yaşamak sacma..eşlerimizde dört dörtluk degil sonucta..önemli olam sağlıkli dünyaya getirmek
(2,047 puan) tarafından
2.doğum kolay olur dediler ama öyle olmadı kordonluymus kızım kordonlu normal doğum yaptım yavrumu kucagıma alamadan 1 hafta yoğun bakımda kaldı ölüyorduk resmen ikimizde eşim başımda neler yaşadık sonra dedim ki Allahım verdiğin nefese bin şükür sağ salim geldi dünyaya ne vajinal genişliği ne karında kesik ya ölseydi yavrum ben ne kahırlar çekerdim varsın genişlesin varsın esımle eskisi gibi olmayalım Rabbin bize yavrumu bağışladı ya daha ne isterim, eşimle oturup oturup ağlıyoruz o günü düşündükçe
(2,589 puan) tarafından
Kız belki yeni evlenmiş insan bilmiyor anlamıyor hemen saldırın
(5,272 puan) tarafından
Saldırmak değil amaç..kadın piskolojisini bozumuş fiziğinin derdine duşmuş onu anlatmaya calişiyoruz
(13,339 puan) tarafından
Ne alaka dln Kötü birşey mi demişiz kadına iyiliğini istiyoruz o yüzden öyle dedik
(179 puan) tarafından
Düşüyoruz tabiki bnm yaşadığımıda. Bilmiyorsunuz ki herkesin bir hikayesi var olsun eleştiriye açığım tanımam etmem kimseyi
-Reklam-
0 oy
(8,588 puan) tarafından
Valla bacım 2 doğum sekliylede anne oluyorsun kafanı yorma.   Benim çatlaklarım var kocamda dert etmiyo bende etmiyorm.   Evlatlarmdan n iz,hatıra❤❤
(179 puan) tarafından
Benim eşim dış görünüşe çok önem veriyor malesef
(8,588 puan) tarafından
Yanlış yapıyor. Sonuçta canından can çıkıyor
(179 puan) tarafından
Valla napalım kendisi bilir herkesin
0 oy
tarafından
Vallahi çocuğu yapan eşin olmasa laf söyleyecek olan eşin işine gelince benim çocuğum çek git diyecek olan eşin sen neden onun için kendini çıkmaza sokuyorsun bir zahmet her halinle.kabul etsin vajinal genislicek eşim benmez diye normal dogurmaman mantıksız 
(179 puan) tarafından
Olacağı varsa önüne geçemem zaten bilmiyorum psikolojim bozuk çok değişik oldum ya
0 oy
(365 puan) tarafından
Normal de oldum sezeryanda ama sezeryanı kesinlikle tavsiye etmiyorum. 
(179 puan) tarafından
Neden ki kuzum
(365 puan) tarafından
Normal doğum vajinal genişleme olmadı çünkü toparlıyor kendisini ve kısa sürede iyileşiyorsun kilo vermek daha kolay cnm
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Kolaylığı zorluğu kişiye göre değişiyor. Ben bir normal birde sezaryen doğum yaptım sezaryen doğum süper birşey yaşanılan ağrı acı hicbirsey değil benim yaptığım normal doğumun yanında malesef herkesin normal doğumu o kadar kolay geçmiyor. Ben bu konuda şanssız olanlardandim
(179 puan) tarafından
Alın yazısı yani hayırlısı olsun ya rabbim büyük
0 oy
(872 puan) tarafından

Genişliği geçiyor, zamanla düzeliyor canım. Ben ameliyat olmaktan korkuyorum. Ama şancı sırasında yalvardım sezaryan yapin diye :D ameliyattan korkuyorum diyorum da doğum sırasında ebe makası aldı da girç diye kesti ;) neyse basını daha da karıştırmayın. Demek istediğim zamanla düzeliyor orası.

(179 puan) tarafından
Ne kadar zamanla kimisi 40 İn çıkınca diyor kimisi 3 ay işte bilmiyorum kuzum
(872 puan) tarafından
1.5 -2 ayda düzeldi.
(179 puan) tarafından
Uzun süre hayırlısı olsun artık ya
(872 puan) tarafından
Zaten 2 ayda falan kendini  toparliyorsun :)
(179 puan) tarafından
Hayırlısı bakam
0 oy
(812 puan) tarafından
Bnce sen aetık kendini düşün ben ne istiyorum? Ne yapmalıyım,  nasıl mutlu olurum yoksa mutsuz olursun 2 yollarda anne oluyorsun seçim senin ben spinal sezeryan oldum çok rahattım içten dikiş eriyor çizgi bile yok bnde görünmüyor ama hep derim en güzeli normal doğum onada valla yürek gerek bnde yoktu 
(179 puan) tarafından
Valla bilmiyorum ben dayanırım ama işte sonra sı nasıl olur bilmiyorum
0 oy
(1,065 puan) tarafından
Normal doğum yapan her kadın vajinal genişlik yaşamaz ama sezeryan olan her kadın o çizgiyi taşır. Sezeryan gerçekten zor bir doğum. Normal doğum her zaman daha sağlıklı ve kolay bunu unutma normal doğum yaptım başla genişlik falan yok. Eskisi gibi yani. Vajina esnek kendini topluyor korkma ama sezeryan doğumu mecbur olmadıkça düşünme bile 
(179 puan) tarafından
Teşşekür ler canım sağol biraz kötü şeyler yaşadım eşimle buda sorun olursa diye sanrım psikolojik takıntı yaptım
(1,065 puan) tarafından
Hiç takıntı yapma canım sen bi canlı dünyaya getiriyorsun kolay bişey değil yapabilirse kendi doğursun kolay mı öyle. Ayrıca herşeyin çaresi var. Vajinal genişlik yaşadın diyelim doktorlar onu daraltabilir ama inan buna gerek yok. Böyle şeylerle canını sıkma
(179 puan) tarafından
Anladım sağol canım
0 oy
tarafından
Bence sezaryen dogum ben mecburi oldum ama tercıhe kalsa yıne sezaryen yapardım cunku cok takıntılı bır ınsanım normal dogumun yaratacagı deformasyon benı delı ederdı adım gıbı emınım kımse ıcın degıl kendım ıcın bu boyle hep vucuduma önem veren bırıydım zaten ıyı kı böyle olmus dıyorum 
(179 puan) tarafından
Normal olmadın ama bilmiyorsun ki sende canım belki eski haline gelecektin çizgide olmayacaktı
tarafından
dedıgım gibi mecburi oldum ben ama yıne de tercıh etmezdım belkıye kalacak bır ıs degıl benım ıcın acıkcası oraya dıkıs atılması dusuncesı bıle delırtıyor benı yapamazmıstım zaten
(179 puan) tarafından
Bilmiyorum artık canım ya
0 oy
(9,028 puan) tarafından
Sen bilirsin o kadar takmadım ben önemli olan sağlıkla bebeğimi almak idi eşinde çocuk isterken bunları düşündü heralde kendi çocuğu için olan izi dert edecekse bilmedim yani..sana hangisi rahat geliyorsa öyle düşün 
(179 puan) tarafından
Ben bilmiyorum işte hangisi kolay ki ilk
(9,028 puan) tarafından
Kaç aylık sin daha. Eğer çok zayıfsan sadece karin da değil bacak da vs de yırtık oluyor öyle olursan normal yap sezeryan karar verirsen yine karnin büyüdükçe yirtilacak krem vs neyse sor dr. Şimdiden basla
(179 puan) tarafından
Karnım altı çatladı tam kasık üstü başka çatlak yok 2 hafta kaldı doguma zaten başka çatlak yok kuzum
(9,028 puan) tarafından
Onlar için de önceden biseyler kullanılıyor aslında..Bence normal yap o zaman hem hemen kendine gelirsin hem bi ömür izin olmaz çünkü genişlik herkes de olacak değil 5 doğum yapıp hiç bi genişlik olmayan bile vardır yani
(179 puan) tarafından
Anladım sağol canım
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Canım bunu sen değil doktorun seçmeli senin ve bebeğinin sağlığı için hangisi iyiyse o olmalı. Yok dış görünüş yok eş yok genişlik falan burda en önemlisi bebeğinin sağlığı açısından hangisi iyi olur diye ilk baş onu düşünmen lazımdı.
(179 puan) tarafından
Valla aramızda çocuk doğduktan  sonra ilişki kopuluguda zor Allah korusun biter bile erkekler böyle malesef sonra kendlim bakarım yani bunlar hamile iken kötü şeyler yaşadığım için oluyor psikolojimi bozdu sanırım Allah bilsin
(1,403 puan) tarafından
Kocam beni sadece şeyim için sevecekse hiç sevmesin daha iyi onun içinde terkedecegi varsa hiç durmasın.
(179 puan) tarafından
O duruma gelirsek kendisi bilir napayım üzülürüm ederim sonra hayatıma devam ederim önceden omu vardı
0 oy
(1,621 puan) tarafından
Komşum 2 normal yapmış 3. Ye yaşı biraz geç olunca korkup sezeryan olmuş dedim hangisi daha iyiydi normal iyiydi sezeryanın ağrısı geçmiyor hala arada ağrır diyor 15 yıl olmuş mecbur kalınırsa yapacak birşey yok ama normal koşullarda en sağlıklısı normal doğum bence 
(179 puan) tarafından
Bnm arkadaşım oldu 3 gün sonra ayaga kalktı patır patır iş yaptı sanırım bünye herhalde
0 oy
(2,479 puan) tarafından
Ben zorunlu sezeryan oldum. Ama iyi ki sezeryan olmuşum tertemiz miss ameliyat izi falan da yok ancak mikroskopla bakarsan görürsün
(179 puan) tarafından
Nasıl iz yok öyle herkeste oluyor iz senin doktorun neymiş öyle
0 oy
(2,211 puan) tarafından
Yolun sonu en güzel duyguya çıkıyor. Allah neyi nasıl nasip ederse senin ve bebeğin icinde en hayırlısı olur inşallah.
(179 puan) tarafından
Amin ne güzel dedin
0 oy
(2,330 puan) tarafından
Normla dogururm tabi kimse için bu kadr seçim yapmak zorunda değilsin ki ztn illa gecmvseme olacak die birşey yok ben 4.ye hamileyim 3dogum yaptım hiçte genişlik oadi abartılacak kadr yap pelvik egzersizi nie o çizgiyle yazıyım ki bı ömür bide sınırlı sayıda hamilelik yani o doğum şekli en iyisi herşeyin normali bunun sonrasında var  
(179 puan) tarafından
Haklısın
0 oy
(27,733 puan) tarafından

Naparsan yap .

O çocuk çıkınca o vücut bozulacak

Eşinde seni o şekil kabul etmek zorunda 

Eşine sebeb kendin karar verme bırak o kararı daktirlar versin.

(179 puan) tarafından
Şimdi kendinde karar veriyorsun eskiden miş doktor karar verin resmen sıkıldım deyil sezaryana gün alan insan var doktorunda işine geliyor yok öyle doktor karar versin şimdi bnm ylr oldu nesil bende madem böyle bişey var diye düşünceye girdim eskiden olsa sezaryan azdı
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Vajinal dikiş sarkma iltihap yerine sezeryan tercih ettim hiç pişman değilim. 38+4 te sezeryan oldum daha doğum pozisyonu bile almamıştı 
(179 puan) tarafından
Zaten normal olmayacakmış sın nasip değilmiş pozisyon bile almamış biz napacagız bakalım bu saydığım problemi hiç yaşamayan insanda var ama bilmiyorum yani
0 oy
(4,068 puan) tarafından
Mümkünse normal doğum derm zorunlu olmadıkça sezeryn bna göre değil 
(179 puan) tarafından
Bende öyle derdim ama şuan az kaldı kafam allak bullak korku var
(4,068 puan) tarafından
Eşim de korktu bişy olr dye sürekli sezryan ol dedi ama Bn norml doğurcn dedm ve norml doğrdum canm
(179 puan) tarafından
Bakalım hayırlısı
0 oy
(487 puan) tarafından
Cnm öncelikle sağlıcakla kucağına al inşallah.. okurken acı zorluk vs olarak soracaksın sandım ama mevzu baskaymis.. öncelikle kendin ne istiyorsun bunu sor kendine.ayrica her ikiside doğum canından can çıkıyor tabiki fiziğin değişecek bu normal yapsan da aynı sezeryan olsanda her ikiside bünyeye kişiye göre değişir kimi der sezaryen oldum göbek kalmadı kimisi normal doğum en güzeli der...önceliğin bebeğin ve kendi sağlığın olsun inanki dışardan mükemmel görünen bir hatunun eşine sor kimbilir ne kadar memnuniyetsizliği vardır yani yapacak insan her türlü yapar ne kadar iyi olursan hep daha da iyisinde olur gözü bu yüzden şimdiden bunlarla strese sokma kendini..
(179 puan) tarafından
Sağol sanırım derdimi anlamışsın Allah razı olsun zaten ben mükemmel ken oldu bişeyler böle doğurcam yine olacak sa kendisi bilir
(487 puan) tarafından
Sendende Allah razı olsun cnm.biz kadınlar malesef hep böyle dusuncelerdeyiz bize buna iten de erkekler fakat biz hiç sorgulamiyoruz ben daha mukemmelini haketmiyormuyum yada o dusunuyormu ben bu kadının gözünde neyim acaba onu hakediyormuyum diye.. önceden birşeyler yasamissin bu yüzden bunu atlatamaman normal ama asla eksikliği kendinde görme bak herşey yolundayken olan olmuş diyelimki Allah korusun tekrar oldu ben böyle olduğum için oldu demeyeceksin onun karakteri buymuş bu yüzden oldu diyeceksin Allah hiçbirimizin eşini şaşırtmasın inşallah cnm..
(179 puan) tarafından
Amin canım amin çok zor yani Allah biliyor ne çektiğimi ona göre yardım eder mevla
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Kocan için niye yapacaksın sporunu falan.  Once kendini düşün. Kişiden kişiye değişir genişleme durumu. 
(179 puan) tarafından
Bilmiyorum valla ya benimki nasıl olur onu doktora mı soracagım

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 469 göst.
0 oy
8 cevap 192 göst.
18 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 124 göst.
0 oy
5 cevap 119 göst.