0 oy
289 göst.
Aile kategorisinde (1,108 puan) tarafından
Konu başlığına ne yazacağımı tam bilemedim 

Eşim eskiden askeri personeldi iyi maaş alırdı ama para onu kötü alışkanlıklara itti kumar gibi vs. Bende haliyle çok kavgalastik ayrılmanın eşiğine geldik bu mesleği bıraktı biseyler oldu 

asgari ücretli bı ise girdi kendi kendimize geçiniyoruz zar zor az parası olması yada istediğim şeyleri alamamak hiç problem olmadı benim için 

şimdi de 5 buçuk hamileyim huzurlu bı yuvam var eskiye kiyasan esime dün Msj gelmiş benim haberim yok tabi askeriyeden gelmiş 

Arkadaşını filan aramış tekrar mesleğe dönebilir mış ufak bı dava açarak 

Ben istemiyorum kesinlikle eski günleri unutmadım kızlar evet şuan çocuğuma belki çok eşya alamıyorum kendi bogasimdan kısıp biseyler alıyorum ama mutluyum eskisi gibi kötü alışkanlıkları yok 

Ben istemediğimi söyledim oda eskisi gibi olmuycak asla ben dersimi aldim bu maaşla ev dam alamyiz arabamızda yok rezil oluyoruz doktora giderken diyor bı yöne haklı ama eski günler deki gibi olursa diye korkuyorum sizinle dertleşmek istedim 

13 Cevaplar

+5 oy
(7,935 puan) tarafından
Belki akıllanmıştır canım. Dönerse maaş kartını al elinden parayı sen idare et aylık eline 300-500tl harçlık ver.Bunu şart koş kabul ederse sen de dönmesini kabul et
(5,406 puan) tarafından
Hay aklınla bin yaşa
(7,935 puan) tarafından
teşekkür ederim .Etrkekler para harcamayı bilmiyor insana başka çare bırakmıyorlar.
(7,935 puan) tarafından
kaynım turizmde çalışırken eltim öyle yapıyordu. Marttan kasıma kadar çalışıyordu kaynım , maaşını eltime veriyordu.eltim hem faturaları kirayı ödüyor evin ihtiyacını alıyor geri kalan paradan kaynımın harçlığını verip geri kalanı kaynımın çalışmayacağı aylarda kullanmak için biriktiriyordu.Erkekler para harcamasını bilmiyor kuzum eşim bir kredi ödüyor bitince ben de maaş kartını alacam.
(1,108 puan) tarafından
Çalışan onlar evi gevindiren onlar ama para harcamayı bilmeyen yine onlar :)
Ben kuruşumu ararım ya boşa gitmesin diye zor kazanılıyor heleki bu devirde herşey çok pahalı maaş kartını alamk en. Doğru karar
(7,935 puan) tarafından
canım ne de olsa gelecek ay yine maaş alacam diye düşünüyorlar.Arkadaşının biri iddiadan yada borsadan az bi para kazansa oynamaya kalkışıyor erkek milleti sanki illa onada çıkacakmış gibi.Evin eksiğini alırken bile ilk gördükleri yerden alıp geçiyorlar daha ucuzunu bulabilirmiyim diye hiç araştırmıyorlar
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Maddi yönden haklı, ama o mesleğe dönüp eski alışkanlıkları yapmayacağina bende güvenemem. Azıcık aşım kaygısız başım.
(1,108 puan) tarafından
Bende öyle diyorum kendisinin zoruna gidiyor iyi kötü kendimiz geciniyoruz ama bebek gelecek dunayaya herşeyin en iyisini almak istiyor ona maddi durum el vermeyince gücüne gidiyor anlıyorum ama benim suçum yok çalışamıyorum da öyle kendi kendine morali kacar oldu böylede bı fırsat gelince istiyor
tarafından
Eğer aynı arkadaş ortamında olmayacaksa yapmayabilir. Belki arkadaşları itmiştir bu alışkanlığa
(1,108 puan) tarafından
Arkadaş çevresi yüzünden öldü birazda ama o arkadaşları ile görüşmüyor artık şükür insaAllah olmaz eskisi gibi
+1 oy
(5,311 puan) tarafından
Eşin işine dönerkwn arkadaş çevresini değiştirmeli  boşuna demenişler büll güle karga çöplüğe götürür 
(1,108 puan) tarafından
Haklısın canım beni hiç arkadaş çevresine karıştırmaz o zamanlar bı tek evli benim esimdi bizde yeni evliyfik hiç olgun aklı başında arkadaşları yoktu şimdi o arkadaşlardan uzak da bu iş olursa ne olur hiç bilmiyorum nasıl arkadaşlar edinir Allah doğru insanlar çıkarsın karsimiza
(5,311 puan) tarafından
Amin umarım dersini güzel almıştır eşiniz zira bir evlat dünyaya gelicwk
0 oy
(4,725 puan) tarafından
Askeriyede ki işiyle ne gibi kötü şeyler yapıyor olabilir ki?

Yapacak insan asgarî ücretli işteki maasiyla da yapar.

Benim eşimde askeri personel ama çok şükür herhangi bir şikayetim yok. Senin eşinin çevresi kötüymüş ve bu çevre heryer de var ne yazık ki. 
(1,108 puan) tarafından
Elbette ilk niyeti önemli canım çok parası oluncada kudurdu benim eşim o zamanlar çevresel faktörlerle tabi arkadaşları kötüydü ama şimdi evden işe işten eve gidiyor şimdi iyiyiz :(
0 oy
tarafından
Bu tamamen kişiyle alakalı benim eşim de askeri personel 3 seneyi geçti evliyiz öyle bir şeye bulasmadi şükür mesleğe girerse sen de borç yaptır o zaman istese de bulaşamaz 
(1,108 puan) tarafından
Aman canım hiç bulaşmasın eşin insaAllah
Evin ne bereketi nede huzuru kalıyor bakalım uzun uzun konuşacağım herşeyi
0 oy
(603 puan) tarafından
Bence artık akıllanmıştur e bebek de geliyor sorumluluk arttıkça iyi yönde değişti bence
(1,108 puan) tarafından
İnsaAllah öyle olsun istiyorum
0 oy
(1,370 puan) tarafından
Eyer eski kotu aliskanliğina dönersen bi daha yuzune bakmam ayrilirim de belki dersini almistir evet
(1,108 puan) tarafından
Bu lafların hiç hükmü kalmadı canım bu nu vaktinde de defalarca kez demiştim boşanma davaları bile açıldı yine yaptı yapacağını taa ki mesleği ve arkadaş çevresini bırakana kadar ha diyorum şimdi iyiyiz pahalı şeyler alacağıma ucuzunu alıyorum illa dönmek istiyor geri
(1,370 puan) tarafından
Sen iyisin ama demekki o alişamamis cok oaradan az paraya  ne siylersende isine donmek isteyecek
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Alışkanlıkları gerçekten bırakıyorsa sana gelen fırsatı elinin tersiyle itiyorsun. 
0 oy
(1,776 puan) tarafından
Yapan az maaşla da yapar çokla da. Eğer az maaşla yapmadığına emin olduysan bundan sonra parası fazla olunca yapmaz inşallah artık.
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Kendini strese sokma bence. Nasıl bir sorun yaşadı da meslekten men edildi ya da bıraktı. Geçmişte işiyle alakali yaşadığı sorun basit değilse kolay kolay dönemez. Hele ki uzman falansa sözleşmeli oldukları için isleri daha zor.  Bu yüzden takma kafana, hakkınız da hayırlısı olsun. 
(1,108 puan) tarafından
O sıra eşimden ayriydim canım nasıl oldu men mi edildi kendisi mi cikti bilmiyorum hakkımızda hayırlısı elbette hayırlısı ise olsun hayırsız ise olmasın diyorum
(7,118 puan) tarafından
Aynen öyle canım. Sen kendine stres yapma ola ki mesleğe dönme ihtimali var diyelim. İpleri eline al.
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Canım herşeyi bırak o anlamıştır asgari ücretin zorluğunu. Varsa imkanı dönsün mesleğine. Evlatlarının gelecegi için birşeyler yapın. Çok zor gerçekten.. Eşimde asgari personel olsa keşke. 
(1,108 puan) tarafından
Zorluğunu çok iyi anladı hayırlısı bakalım dönecek gibi mesleğine bı aksilik olmazsa
0 oy
(447 puan) tarafından
Askeriyede arkadaşları onemli canım eger düzgün insanlarla arkadaş olursa gayet güzel gider benım de eşim arada bozulur hemen anlarım kiminle muhatap oldunu 
(1,108 puan) tarafından
Düzgün insanlarla muhattap olup dostluk kurar insaAllah ümit ediyorum
(447 puan) tarafından
Canım elin üstünde olsun ama belli etme üstüne koydunu canım
0 oy
(12,897 puan) tarafından
Bütün askeriye şimdide bitcoine sarmış esinde oynmasin eşimin arkadaşlarından çok kişi kaybetmiş arabasını dahi satmak zorunda akalan olmuş 
(1,108 puan) tarafından
Ayy video çıktı dimi benim eşim askerken online kar mesurdu monopoliy bütün parayı oraya harcardi
Haramsiz yaşayalım demiyorlar Allah gözlerini doyursun bunlsrin

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 221 göst.
13 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Periii (994 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 126 göst.
4 Haziran 2021 Diğer kategorisinde SL (1,011 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 640 göst.
0 oy
19 cevap 445 göst.