0 oy
181 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (123 puan) tarafından
Kızlar merhaba 

Normalde böyle sorular sormam bu ilk sorum.Her adet döneminde hangi pedi takarsam takayım aşırı kaşıntım oluyor.Ama bu sefer diğerlerinden farklı aşırı aşırı kaşınıyor.Doktora bayramdan sonra gidicem inşallah.Ama böyle bir şey yaşadınız mı ne iyi geldi yardımcı olursanız sevinirim.

13 Cevaplar

0 oy
(1,472 puan) tarafından
Mantar olabilir canım pedin üstüne tek kullanımlık penye bez kesip koysan biraz da olsa rahatlatır belki bide sirkeli suyla yıka sade sirke vajina florasının dengesini bozabilir o yüzden suyla karıştır mikrobunu kırsın doktoru ihmal etme 
(123 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım denicem ♡
-Reklam-
0 oy
(1,370 puan) tarafından
Pedden değil ozaman canim hava sıcak ya ped takincada daha sicak oluyor ondan olabilir .Bide enfeksiyon olabilir  ne iyi gelir bilemiyorm ama 
(123 puan) tarafından
Normalde olmuyor sadece adet dönemlerinden sonra yaşıyorum bu durumu
(1,370 puan) tarafından
Ozaman adetden kaynakli  bi doktora gidersin
(123 puan) tarafından
Bayramdan sonra gidicem inşallah
(1,370 puan) tarafından
Insallahh
0 oy
(1,016 puan) tarafından
Eczaneden travazol krem al canım rahatlatıyor canım suanlik işini görür bayrom sonunda doktora görün:)
(472 puan) tarafından
Evet travazolda iyidir ben de kullandım
(123 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım ♡
0 oy
(472 puan) tarafından
Bende de oldu 3 gündür kuduryom  resmen  çok kötü  

Bepanthol kaşıntı giderici kullanyom baya iyi geldi
(123 puan) tarafından
Tesekkir ederim canım ♡
0 oy
tarafından
Ben 2.5 senedir çekiyorum dr larin verdiği kremler fayda etmiyor 1 hafta geçiriyor 1 hafta sonra tekrar başlıyor şu an canesten ve travazol karıştırıp sürüyorum az da olsa rahatlatiyor 
(123 puan) tarafından
Tesekkir ederim canım deniyeceğim ♡
tarafından
Dene canim valla çok zor bir şey
0 oy
tarafından
Pedlere karşı alerjin olabilir eczanelerde satılan bir kaç marka var fakat ücretleri yüksek aşabilirseniz o markalarada bakın
(123 puan) tarafından
Böyle kaşıntı çekmektense bakayım teşekkür ederim ♡
tarafından
Sirkeli suda var ama reglisin bilemedim kanallar açık olduğu için zararı olmasın onu doktora danış eğer o pedlerden alamazsan gazlı bez pamukta kullana bilirsin eski usul
0 oy
(389 puan) tarafından
Ayy mantar o bilmemmi gicbi krem kesmedi ne yaparsam yapiym geçmedi mantazol krem var anında gecrdi en son
(123 puan) tarafından
Bütün kremleri deneyeceğim sanırım teşekkür ederim ♡
(389 puan) tarafından
Canım ben her yolu denedim sadece mantazol mu mantozal mi öyle bişe dışi yesil o geçirdi en yakın arkdsmnkini de o gecrdi bence ilk bu kremi dene ucuz zaten bliyorum o kaşıntıyı ayyy çok fena Allah yardm etsn
(123 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım alıp hemen deneyeceğim
0 oy
(607 puan) tarafından
Travazol krem çok iyi
(123 puan) tarafından
Teşekkür ederim deneyeceğim ♡
0 oy
(265 puan) tarafından
Mantar olmuşsun, fitil ve krem kullanmak gerekiyor ama çok sık tekrarlar. tekrarlamaması için de dikkat etmen gereken şeyler var 
(123 puan) tarafından
Her ay 1 hafta yaşıyorum bu durumu hiç bir şey kullanmadan geçiyordu ilk defa bu kadar uzun sürdü
(265 puan) tarafından
Her ay yaşıyorsan değiştirmen gereken bir şeyler var demektir. Bence bir doktora gidip o fitillerden al, en etkilisi fitil çünkü. Mantar içeriden geliyor kremler sadece dışarıya etli ettiği için tamamen iyileştirmiyor. Ben fitili kullanmak için adetimin bitmesini bekledim, düzenli olarak fitili kullandım, iç çamaşırımın ağ kısmını ütüledim, şekerli şeyler yemedim, şeker mantarın besin kaynağı çünkü. Bir de doktorum asla günlük ped kullanma, gerekirse 3-4 kere çamaşır değiştir, o bölgeyi asla sabun şampuan gibi şeylerle yıkama sadece su kullan dedi. Bunları yaptım, 2 yıldır rahatım
(123 puan) tarafından
Teşekkür ederim söylediklerinin hepsini yapicam inşallah ♡
0 oy
(1,018 puan) tarafından
Bnde de bu ara cok oluyor canm travazol al ıyı geliyor ilk surmende direk etki ediyor 
(123 puan) tarafından
Hemen alicam teşekkür ederim ♡
0 oy
(419 puan) tarafından
Travazol krem birebir
(123 puan) tarafından
Teşekkür ederim ♡
0 oy
(194 puan) tarafından
Flucan diye bi hap var içinden bi tane çıkıyor atınca hemen geçiyor Allah ın izniyle
(123 puan) tarafından
Bunu da deneyeceğim teşekkür ederim♡
0 oy
(48,668 puan) tarafından
travazol krem. ped uzerine tuvalet kağıdı koyuyorum yoksa yapışıyor
(123 puan) tarafından
Teşekkür ederim ♡

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 228 göst.
13 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Isteoylesine (169 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 147 göst.
7 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Semaaaaaaaaaaaa (415 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 55 göst.
15 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ilosemins (124 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 110 göst.

379,615 soru

11,363,985 cevap

34,841 kullanıcı

...