0 oy
302 göst.
Aile kategorisinde (65 puan) tarafından
Havalar malüm çok sıcak annem.diyor ki tamam anne sütü suyu karsiliyor ama havalar çok sıcak çocuğun içi yanıyor su ver çocuğa sizce vermelimiyim bu arada  bebeğim 14 gün sonra 2 aylik olacak 

20 Cevaplar

0 oy
(22,070 puan) tarafından
Eee ver tabi yazık günah 
(65 puan) tarafından
Tamam tesekkur ederim
-Reklam-
0 oy
(2,684 puan) tarafından
Tabikide ver  kuzum  ne zarari olacakki
(65 puan) tarafından
Tamam tesekkur ederim
0 oy
tarafından
Kesinlikle ver o anne sutunde su var diyenlere bakma havalar cok sicak ben gep dogdugundan beri verdim hicde kotu degil su verilmeli hatta doktorum demisti dogdugundan beri ver diye
(65 puan) tarafından
Tamam tesekkur ederim
0 oy
(5,220 puan) tarafından
ben bikaç günlükten itibaren hep su verdim çocuğu yakmanın bi mantığı yok ver tabi
(65 puan) tarafından
Tamam tesekkur ederim
0 oy
tarafından
Kaynamış soğumuş su ver

Yani en azından ben öyle yapıyorum 3.5 aylık oğlum doktorumuz öyle dedi
(65 puan) tarafından
Tamam tesekkur ederim
0 oy
tarafından
Doktorlar vermeyin diyor hep ama ben 3 çocuğuma da verdim çok değil 2 3 çay kaşığı ver yater bence 
(65 puan) tarafından
Tamam tesekkur ederim
0 oy
(1,663 puan) tarafından
Ben verdim cok degil 2 3 cay kasigi 
0 oy
(1,772 puan) tarafından
Bir iki çay kaşığı kaynamış ılımış su ver canım doğru tabi içi yanar 
0 oy
(10,871 puan) tarafından
Bana Dr verdirtti canım sadece anne sütü alıyordu 2 cay kasıgı kaynamıs sogumıs su her emzirme den sonra. Hem verince bobreklerde kristallesme ve bebek gögüsü de süt toplanması olmuyormus
0 oy
tarafından
Ben verdim cnm oğlumda   25 gün sonra doğumum var bu oğlumada verecem
0 oy
(3,527 puan) tarafından
Ver tabiki canım 1 çay kaşığıyla başla

Bizim doktorumuz günde 5 lt su içmen lazım ki sütten su ihtiyacını karşılasın demişti 
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Var canım ver çok sıcak
0 oy
tarafından
Vermelisn tabi hava çok sick cnm
0 oy
(1,077 puan) tarafından
Kesinlikle vermelisin  canim sudn zarar gelmez yarim cay bardagi kadar bile olsa yeter kasikla ara ara ver icsin yvru
0 oy
tarafından
Bebeğim Haziran sonu doğdu bir damla vermedim. Böbrekleri henüz suyu emecek güç de değil gaz yapar. Yine de siz bilirsiniz
0 oy
(1,946 puan) tarafından
Oğlum şuan 11 aylik ilk 6 ay sadece annw sütü verdim ek gıda ile vermeye başladım doktorunuzla ebemizde anne sütü karşılıyor her şeyi demişti ama tabiki sana kalmış 
0 oy
tarafından

canim su ver diyenleri bir turlu cozebilmis degilim inan ki o kadr doktorla calistim hicbirinden boyle bir oneri duymadim .. riske girmeye gerek var mi bence yok.. anne sutunde hersey var ..

Su zararsız bir içecek gibi görünebilir. Ancak araştırmalara göre bebeğinize su vermek büyük risk taşıyor. Bebekler tarafından tüketilen su, su zehirlenmesine neden olur bu da bebeğin nöbet geçirmesine, komaya girmesine hatta ölümüne neden olabilir.

0 oy
tarafından
Valla cnm doktora sordum ben çay kaşığı ile verebilirsin bir iki kaşık dedi..su ver diyince.biberonla değil tabi..oğlumda da verdim hiç bisiy olmadı...soncta zararı olsa mama ile beslenen bebeklere olur. Kızım 4 aylık onada veriyorum bir kaç kaşık ..yine sen bilirsin .
0 oy
(6,919 puan) tarafından
 Anne sütü olunca su verilmez diye biliyorum herşeyi sütten alıyor bebek ben mama verdiğim için gunde bı çay kaşığı verirdim
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Ben 1çay kaşığı her mamadan sonra verdim canım anne sütü verirken de su veriyordum ama dediğim gibi 1çay kaşığı

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 109 göst.
14 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 185 göst.
17 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Umutsuz_33 (506 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 186 göst.
20 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Miss.namaless (1,464 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 171 göst.
8 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Annakuzusu (106 puan) tarafından soruldu

378,959 soru

11,343,464 cevap

34,809 kullanıcı

...