0 oy
437 göst.
Aile kategorisinde (42 puan) tarafından

En büyük ablası bana dediki kardesimize bisey olursa seni öldürürüz anasida bana hep laf söylüyo diğer bacisida beni insan yerine asla koymuyo abileri deseniz varla yoklar ama esimi ararlar napiyosun diyp kapatirlar kızımı sorarlar kizima bebek arabası alacaktim sukadar param var sizde verin dedim git babandan iste dediler esimin babası zaten hanımınin agzina bakar o ne derse odur esime diyimmi sil onları çünkü ben bukadar şeyi haketmiyorum 

21 Cevaplar

+1 oy
(1,850 puan) tarafından
Sil diyemezsin tabikide o da sende aileni sil o zaman der ve iş oracıkta bitiverir fakat bu olanları eşine anlatirsan sana inanırsa zaten o kendiliğinden araya mesafesini koyar 
(42 puan) tarafından
Ama benim babam hep verir arkamizda olur ondan
(1,850 puan) tarafından
Canım benim inan kız aileleri hep bir tık daha fedakardir ama işte gel gör ki değer kıymet bilene
(42 puan) tarafından
Bu haksızlık aile demek zor zamanda yanında olmaktır ozaman hiç olmasinlar
-Reklam-
+1 oy
(27,450 puan) tarafından

E sen niye para istiyorsun bacım onlardan gelecek paradan hayır gelmez. 

Eşinde kör değildir ailesinin nasıl insanlar olduğunu görüyordur

(42 puan) tarafından
Sürekli benim ailem bize bakiyo biktim çünkü
0 oy
(2,443 puan) tarafından
Anlamadığım sen neden araba için onlardan para istiyorsun? Eşime aileni sil diyemem ama kendim silerim
(2,443 puan) tarafından
Yani ben yine de el açmam. Gerekirse bir ay daha beklerim o 100 tlyi kendim tamamlarım.
(42 puan) tarafından
Letgoda vardı satılmasıin diye
(2,443 puan) tarafından
Canım yine bulursun letgoda bir sürü ilan var sonuçta. Yani iyi insanlar olsalar yine neyse ama böylelerinden bırak 100 tl 10 kuruş bile almam
(42 puan) tarafından
Kendime istemedim torunları
(2,443 puan) tarafından
Torunları olsun. Sonuçta benim evladım. Torunları büyük olsa harçlık istese eyvallah. Ben kendi ailemden bile isteyemem onlar kendileri düşünüp alırsa eyvallah
0 oy
(1,020 puan) tarafından
Eşinin de görmesi lazım hem kimse kimseye aileni sil dememeli ne olursa olsun ha sen silersin olur biter ama gene sildim demezsin niye kötü olasın 
(42 puan) tarafından
Esime bisey olsa beni olduruceklermis bu nasıl söz ya
(1,020 puan) tarafından
Eşinin bunu duyması lazım ama işte onun da tavır koyması için
0 oy
tarafından
Kimse kimseye aileni sil demeye hakkı yok canım ne olursa olsun sende deme aeadasen kötü olursun kız aten ne yaparsan yap hep öyle olur  eşini ap.karsina acikmacik.herseyi şöyle bunu yapıyorlar.bunu diyorlar de sadece ben görüşmek konuşmak istemiyorum de sen konuşma.gorusme ama eşine engel olmaya kalkma onun annesi ablası babası senin ivin ne kadar kötü olursa olsunlar onlarda eşinin ailesi buna engel olmaya kalkmak seni daha zora dusurur
(42 puan) tarafından
Ne diyim peki
tarafından
Kısaca şöyle ona .. sen ailenle girusme demiyorum ve buna hakkım da yok zaten de senin ailen beni çok kırıyor beninistemiyorlar bu yüzden ben biraz mesafe koymak istiyirum senin bilgin olsun diye sana bunları söylüyorum de sen ve ailen arasında köprü olmaya çalışmaktan yoruldum ben artık de ... Yani eşini en iyi sen bilirsin nasıl konuşursan tepkisi nasıl olur sen daha iyi bilirsin onu kırmadan onu kizdirmadan onun sana hak verebileceği bı şekilde konuşmayı dene ..  ya da istersen hiç konuşma söyleme bile sen kendin araya mesafe köy gitme gelme görüşme eşin bı yerden sonra farkedip.soracaktir illaki ve sen  de o zman anlatirsin sen kirilma üzülme ailene kinngitme diye söylemedim ama annen ablan bana bunları dedi ve ben de görüşmek.istemiyirum.diyebikirsin
(42 puan) tarafından
Ya zorla konusturuyo telefon actiklarinda ben konuşmak istemiyorum istemiyorum onları onlar insan değil onlar da gram merhamet yok
tarafından
Hah tamam işte telefon kapandıktan sonra eşine şöyle konuşmak istemiyorum neden zorluyirsun de daha iyi firsat işte o arada herşeyi şöyle .. sana söylemek istemiyirum ailendir kırılma diye ama zorla soyletiyirsun de .
(42 puan) tarafından
Dedim hala yapiyo onlar okadar kötüler ki igrnecler
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Asla demem oda bi ana yagni n kadar kotu olursa olsn bn muhattap olmam ama esim konssn arada ugrasin beni ilgilendrmz bizde buyutuyorz diye dusunuyrm 
(42 puan) tarafından
O konusuyo diye millet diyoki ailesi destek oluyor
0 oy
(1,577 puan) tarafından

Sen esin için aileni siler miydin peki?

(42 puan) tarafından
Bukadar kötü olsalar evet
0 oy
(5,272 puan) tarafından
Deme sakın yuvana huzursuzluk girmesin.hiç kimse ailesini silmez kötü sen olursun!!
0 oy
tarafından
Ne hakla diyosun? Senin çocugun senin araban para vermek zorundamı?
(42 puan) tarafından
Zorunda çünkü bakıyoruz ilgileniyoruz diyolar
tarafından
Para vermek zorunda yani öylemi düşünüyosun. Kusura bakma canım da senin baban sana para veriyosa zorunlu oldugu için vermiyirdur görümcende zorunlu değil yani onlar para vericek onlar kiyafet araba alıcak diyemi dogurdunuz
(42 puan) tarafından
Destek olmuyosa benim ailem degildir onlar
tarafından
O zaman çocugunu onlara ver onlar baksın. Bu nasil bir zihniyet ya. Destek olmuyorsa ailen degilmiş ee bir zahmet olmasınlar senin onların arkasından konuştugun şeye bak eşine bile ailesini sildirmeyi düşünen geline degil destek olmak araba almak 1kuruş vermem hem yapmadıklarını bırakmadı diyosun hem destek bekliyosun. Onun içinmi dogurdun
(42 puan) tarafından
Millete biz bakıyoruz diyolar demesin ozaman
0 oy
tarafından
Sen neden bebek arabası için onlardan para istiyorsun ki onlar almak istese bile ben kabul etmezdim  daha da ilginci kardeşime bişey olursa ne demek ya yemeğine zehir mi katacaksin sjsjsjsj vallahi erkek aileleri aşırı aşırı cins
(42 puan) tarafından
Bakıyoruz diyolar ondan
0 oy
tarafından
Ne demek öldürürüz sende diyeminde bo.k öldürürsünüz siz kimsibiz ayrica bide gidio onlardan para istemissin onca laf edenlerden 5 kurus bile istemem hayatta ben bide esine onlarin grcek yüzünü gosterirsen o mesafesini zaten koyar
(42 puan) tarafından
Dedim dedim böyle beni çöplük goruyolar
tarafından
Kendileri çöplük mnyk mi ne ya bunlar valla sen sil kapini acma sende gitme
0 oy
(48,788 puan) tarafından
para vermek zorunda degiller verseler iyi olur ama mecnur degiller. 

senin ailende size bakmak zorunda degil 

size bakacak tek insan senin esin
0 oy
tarafından

Açık konuşmak gerekirse.    

1 kardeşleri için birşey diyemem ben görüşmelerine karşıyım.   Ama bizim durum çok farklı.  

2 sen araba alacaksın diye kimse sana para vermek zorunda değil.    Senin yaptığın alanen cıkarcilik.  Verseler iyi vermediler. Onlardan kötüsü yok oldu cnm 

3 Eşin annesini babasını. Silemez.  Bunu ondan istemeye hakkın yok iyi veya kötü eşinin anne babası.   

Benim eşim bana deseki annen gorusmeyeceksin.  Büyük konuşmak istemiyorum ama bugün boşar anamın evine dönerim.  Benim hayatım için hayatını feda etmiş bir anne için kocam diyemem  

Ve ben onca yaşadığım şeye rağmen.  Eşime 1 kez annenle görüşme demedim ne zaman kusseler. Yine adam annendir dedim 

KENDİ CIKARLARİNİZ İCİN YAŞAMAYIN.    100 LİRA EKSİKSE YA CEBİNE GORE HAREKET ET YADA 1 AY DAHA BEKLE ARABA YOK DİYE BÜYÜK VE ÖNEMLİ KAYİP DEĞİL

tarafından
Yoo ben.   Selam bile vermiyorum. Bana da gelemez. Bende gitmem ama eşime annenle konuşamaz sın demedim dememde  

Gider 10 dkk görür gelir.
(42 puan) tarafından
Senin kızına olsun diyenlerlemi konusturuyosun evde senin hakkında neler diyolaridr kim bilir
tarafından
Diyorlar umrumda mı.   Ben eşimi. Bana sevgisine. Sayısına bakarım.   Çok şükür. Eşim onların azına bakarak gelip kalbimi kırmaz.     Laf etmez.  Onlar bizle uğraştıkca. Biz daha çok kitleniyoruz birbirimize.   Herkesin kötüsü kendine iyidir bunu unutma cnm yaşın kaç bilmiyorum ama zmanla öğrenirsin.
(42 puan) tarafından
Sen esra eroldaki kaidni gordunmu adam aileisnin yanına gide gide artık evine gitmemis sisirilmekten böyle şeytanların içine gidiyorsa beni silsin
tarafından
Onlara inanmıyorum. E bende hergün annemdeyim.   Sabah gider akşam eve geliyorum.   Abartı. Öyle şeylere beynini yorma
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Bunları sana demeye nerden cesaret alıyorlar bı altta yatan sebep mi var ne cesaret bana dencek yüzlerine bakmam. Eşim silmesse silmesin ben silerim o görüşürse gorussun 
(42 puan) tarafından
Başka memlekettenim ondan
(4,961 puan) tarafından
Ne alaka canım isterse uzaydan ol hakları yok ki
(42 puan) tarafından
Batiliyim onlar doğulu
0 oy
tarafından
Seninki şuna benziyor dağdan gelip bagdakini kovmak. Bir erkeğe ya da bir kadına aileni sil demek kimsenin haddine değildir. Bu yaşa kadar getirmiş beslemiş büyütmüş belki yanlış egitmistir ama onca hakları var eşinin üstünde. Kendi çocuğun için bir şey yapacaksan kendin yap ne kendi ailenden ne eşinin ailesinden maddi bir talepte bulunma. İçlerinden gelse zaten yaparlar. Seni öldürürüz vs dediklerinde de sert bir dille bana bir daha bu şekilde cümleler kurmayın ne demek öldürmek diye ses tonunu yükseltirsin olur biter. Konuyu uzatacak olan olursa da bu cümleler suç teşkil ediyor tehdit barındırıyor ben değil de başkası olsa çoktan gidip ihbar ederdi karakola diyip gözlerini korkutacaksın. Buraya yazdığın kadar onlara da konuş ki bir şeye yarasın değil mi? Kadınlar olarak böyle susarak pisirik davranarak hiçbir yere varilmadigini defalarca gördük. Bize bizden başkası da yardımcı olamaz.  
tarafından
Sende sürekli savun o zaman kendini.
(42 puan) tarafından
Benim annem olsaydı basımda diyemezdi o cadı kaynana bana böyle bilirim
tarafından
Kocaman kadınsın artık kendi kendini savunmayı öğren. Küçük çocuk gibi annenden beklemen saçma. Daha önce de eşinin borcu için post acmistin hatırladım seni şimdi ve para vermediklerini bile bile devam ediyorsun.
(42 puan) tarafından
Yaşamadan anlayamazsın
tarafından
Sen yaşadığın halde anlamiyorsun ki. Israrla hala para istiyorsun onlardan kendin kasiniyorsun hiç kusura bakma. Babam yardımcı oluyor hep falan demişsin de bende evliyim bir çoğumuz evliyiz , evlilik ayağını yorganına göre uzatmaktir. Ailelerden bir şey beklemeden evini çekip çevirmektir. Kendi kendine yetecek kadar idareli gitmek para biriktirmek olanı ona göre harcamak gerekir. Saçma sapan triplere girmişsin resmen. Cevap yazanlara atarlaniyorsun.
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Sil demem ya ailesi iyide olsa kotude olsa
0 oy
(51 puan) tarafından

Sil demezdim ama beni ailesine karşı ezdirmemesini ve evliliğimize ailesini katmamasını söylerdim ne olursa olsun bir evlat ailesini silemez iyide olsa kötü de olsa.. ama bu konuda baskın karakterim ben silerim görüşmem 

0 oy
(9,651 puan) tarafından
Eşine aileni sil demek yerine biraz bana sahip çık beni savun diyebilirsin.. eşini para istemeye yollamak yerine elinizdeki imkan ölçüsünde bisiler alabilirsin 
(42 puan) tarafından
Dedim hala beni onlarla muhattap ediyo
(9,651 puan) tarafından
Iletisimde var bence sıkıntı
0 oy
tarafından
Böyle bir şeye hakkın yok ayrıca  neden onlara ağız eğip araba parası istiyorsun ki kim sana ne kadar değer verirse sen de onlara o kadar deger ver hatta hic deger verme 
(42 puan) tarafından
Hakkım.oldugu içindir belki
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Böyle bir hakkın yok. Maddi manevi evliliğe hazır olmadan evleniyorsunuz, sonra da o şunu yapmadı, bu onu almadı diyorsunuz. 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 162 göst.
0 oy
11 cevap 241 göst.
27 Haziran 2023 Aile kategorisinde hayallhanem (169 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 503 göst.
0 oy
10 cevap 641 göst.
8 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Eda06 (3,739 puan) tarafından soruldu

381,603 soru