0 oy
161 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (546 puan) tarafından
Kizlar selam.kardesimle birlikte gittik bontech asilarimizin ilk dozunu olduk.hic bir sıkıntı olmadi.derken ikinci doz zamanlari geldi.kardesim benden once gidip ikinci dozu oldu.kiz 2 gun ayaga kalkamadi.ates agri ayni hastalik gibiymis.ve dedi ki abla sakin ikinciyi olma.benim dayanacak halim kalmadi.sen hamile halinle hic dayanamazsin.bu durum korkuttu beni. Hamile olarak asi olanlar ilk dozu belirtisiz gecirip ikincide agir yan etki yasayan oldu mu?

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben sinovac oldum ama hiç belirti olmadı
(546 puan) tarafından
Tesekkur ederim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kişiden kişiye değişiyor yalnız o belirtiler. Bebeğinizin sağlığı söz konusu burada , siz bilirsiniz ama ben olsam ikinci dozu da olurdum. 
(546 puan) tarafından
Siz hamile misiniz biontech mi oldunuz?ben de ayni dusuncedeyim de bebegime zarari olur mu diye endise ediyorum iste yoksa ben hic onemli degilim
tarafından
Sıra bekliyorum ben canım. Evet hamileyim. Sinovac önerilmişti tercihi bana bırakarak , biontech olacağım inşallah.
0 oy
(1,108 puan) tarafından
Ben bilmiyorum ama dikkat et bence çünkü hamilesin hassas bir dönem illa olucam diyorsan doğumdan sonra ol riske atma bence
0 oy
(2,443 puan) tarafından
Ikinci dozunu bayramdan sonra olcam ama basit dediğimiz tetanoz bile yan etki yapıyor. Bebeklere vurdurduğumuz aşılar ateş ağrı yapıyor. Bu virüs aşısı ve yan etki olması çok normal bence. Annemle babam iki doz biontech oldular hiçbir yan etkileri olmadı. Bence kişiyle alakalı
0 oy
tarafından
Hamile yada emziren değilim ama herkesin bünye bir değil ki..mesela eşim oldu 3 gün kol ağrısı yaşafı ben solak olmama rağmen 1 gün kol ağrısı yaşadım o gün iş de yaptım yani..koronayı ağır atlatmaktansa olman daha iyi cnm
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Yan etki değil o 2 ay aşısında çocuklar da hasta olabiliyor herkeste aynı olacak diye birşey yok. Ben de pazar günü olacağım ikinci dozu. Bu konu bu aşıya göre fazla ön yargı evet taze bulunan bir aşı zamanla dokunan yerleri azaltacaklar geliştitecekler grip aşısının içine koyacaklar anlamayacaksınız bile. 
0 oy
(149 puan) tarafından
Ablam hamile iken vuruldu daha geçen bunyeden bünyeye değişiyor onda bunda oldu diye sizde olacak bişey yok bebeğe de antikor geçer ben de kesinlikle vurdutun
0 oy
(2,211 puan) tarafından
Hamileyken yada emzirirken herhangi bir rahatsızlığın olduğunda malesef hamilesiniz yada emziriyorsunuz parol harici birşey vermem yasak diyorlar. Ama bu aşıyı herkese yapıyorlar ( buarada kendim de aşı oldum ) saglik sistemi kendi ile çelişiyor. Allaha emanet yaşıyoruz 
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Dr um bana izin vermedi kimde ne tepki vereceğini bilmediğimiz için loğusa iken yaptır dedi

Kiminle çok yüksek ateş yapıyormuş mesela Buda bebek için riskmis

Iyı cesaret edip yaptırmıssiniz Dr bişey demedimi

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 210 göst.
19 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kirsehirli (597 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 309 göst.
11 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Mina (2,627 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 201 göst.
11 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 88 göst.
28 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,567 soru

11,394,462 cevap

34,909 kullanıcı