0 oy
166 göst.
Diğer kategorisinde (15 puan) tarafından
Kızlar bahçesi olan bir eve taşındım baya yeşillik var.. Çocuğu 2 dk bahçeye çıkarsam. Beni hemen ısırıyor sivrisinekler bugün 20 yerimden ısırmış ve acayip kaşınıyor.. Sinek ısırması ve kaşıntı için ne önerirsiniz? (Emziren anneyim)

11 Cevaplar

0 oy
(673 puan) tarafından

Şuracıkta bekliyorum bende aynı dertten muzdaribim :D

(15 puan) tarafından
Çok fena çok.. lavanta yağı iyi geliyormuş sizde deneyin..
-Reklam-
0 oy
(1,206 puan) tarafından
Lavanta yağı sur canım 
(15 puan) tarafından
Farmasinin lavanta spreyi vardı evde onu sıktım ama pek işe yaramadı.. yağını bilmiyorum etkiliyse alırım.. teşekkür ederim
(1,206 puan) tarafından
Benim vücudum alerjik sinek ilacı filan kullanmam hiç lavanta yagini da doktor önermişti bana çok iyi geliyor. Bizim yeni doganlara bile hep lavanta kullandık. İnsallah iyi gelir
0 oy
tarafından
Kanın tatlı demekki beni sivri sinek ısırmaz bana hep kanın tatlı değil o yüzden sana gelmezler derler
(15 puan) tarafından
Sanırım canım bıktım valla.. 2 dk oturamıyorum bahçede.. komşumu ısırmıyor beni ısırıyor..
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Ilac fln sık kollarina cnm..organik bisiler vardr mutlaka
(15 puan) tarafından
Evde farmasinin lavanta spreyi var pek işime yaramadı.. başka yok maalesef.. bildiğiniz bir ilaç varsa önerebilirsiniz?
(3,901 puan) tarafından
Ben bebegime kullaniyorum ama yetiskinlere de olur mu bilmem cnm..nurse harveys markasinin var o guzel..bide incia markası var..bunlar temiz icerikli ama yetiskinlere olur mu onu doktoruna sor bi cnm
0 oy
(2,444 puan) tarafından
Ovadril losyon ama o ısırıldıktan sonra kullanılıyor. Öncesinde incia sinek kovucu sprey kullanabilirsiniz 
(15 puan) tarafından
Eczanede varmıdır canım? Alacam mutlaka uyuyamıyorum kaşıntıdan..
(2,444 puan) tarafından
Incia satiliyor mu bilmiyorum canim ama ovadril satiliyor. Incia e bebekte de satiliyor ama once eczameye sor bir
0 oy
tarafından
Lavanta yağı :)  mükemmel çözüm tecrübe ile sabit.. sulandır sprey şişesine koy koluna açık yerlerine bacak filan sık hatta evin içine giriyo ise yatağına sık o yatağa uğramaz bile annemgilde böyle koruyorum kendimi ben :)
(15 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım.. Aktardan mı alıyoruz?
tarafından
Evet ben aktardan alıyorum
0 oy
tarafından
Benide gece sivrisinekler çok ısırıyor mecbur gece hırka giyiyorum üzerime cnm
(15 puan) tarafından
Evin içindekileri yatmadan öldürüyorum ama dışardakiler sıkıntı canım
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Lavanta yağı surebilirsin ona gelmiyorlar. Veya okaliptüs yagida iyi geliyor doğal olarak. Ve de bahçende fesleğen bulundurur saksılarda onada gelmezler.
(15 puan) tarafından
Balkona fesleğen alırım canım.. lavanta yağını 2 yaşındaki çocuğa da kullanabilir miyim? Kullanılabiliyorsa alacagim
(1,403 puan) tarafından
Kullanılabiliyor canım hem çocuk rahat uyur lavanta yağının yatıştırıcı özelliği de var
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Of al canım çok işe yarıyor bu seneki sinekler çok pis iyileşene kadar kaşınıyor 
0 oy
tarafından
limon sür :)
0 oy
(2,479 puan) tarafından
İncia sprey sinek kovucu %100 doğal tavsiye ederim

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 277 göst.
19 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mer-ve35 (501 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 202 göst.
5 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gencanne456 (312 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 65 göst.
9 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde ayse.gul (582 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 59 göst.
9 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Izmirlianne (497 puan) tarafından soruldu

379,186 soru

11,350,747 cevap

34,818 kullanıcı

...