0 oy
1,392 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
27 haftaligim ama kendimi hic hamile gbi hissetmiyorum karnim ciktii gobegim var o gobekle haldir haldir evimin isini yaparim hic usenmedeb carsiya pazara cikariim hic nazli olamiyoruum. Bakiyorumda bazi kisiler nazlanmaktann yerinden kalkamiyor ben ise cam cerceve silerim evi.kaldiririm anlamadim gitti bendemi tuhaflik var 

26 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Boyle ilginç dertte görmedim   :D olmasi gereken zaten hasta degilsin ki hamilesin bende hamileyken gezmedigim yer yoktu hic naz yapmadim  :)
tarafından
ben dertlenmedim kii sen olayi cok baska algilamissin ben gayet memnunum hayatimdan sadece baskalari gbi neden naz yapamiorim anlaminda soyledim. bence hamilelik hastaliktan daha zor icinde can tasiyorsun yukun ikiye katlaniyor agrilarin cabasii vs. vs.
-Reklam-
0 oy
tarafından

Yapma snra pisman oluyosn :D 

tarafından
Kendi kendimle kalinca pisman oluyorum zaten de snra pismanligim gecio gene aynii kulkedisi moduna donuyorum :D
(238 puan) tarafından
Hanigecigim aynj sein gibiydim herşeye koşuyorum aman.ev temizliği gu lük tiz alırım evi siler süpürürüm aman ev temiz olsun hafta geçmez.hemen toz aldığımın arkasına cam silerdim boku yedim.bak yataktan kalakmiyorum 3 buçuk aylığın 2 kızım.vqr çocuğun eşi rahim ağzını kapatıyor kanamayla doktora koştuk iş yapmayacaksın ağır kaldırmayacaksın hek yatacaksın diyor hep yatacaksın kalkarsan yine kanama okur bebegi almak.zorunda bile kalırız dedi allah korusun ne yapayı ben birde iki.kziimiz vardı ben çok.esimim  ide oğlu olsu diye dua ettim doktor erkek dedi cinsiyetine  kızda olsa aynı hassasiyeti gösteririm sonu cha can ama böyle oluncada daha bir farklı oluyor:((kadın cagirdim bugün eski.komsum temizliğe gidiyor eline sağlık geldi yaptı yanına bike kakalamadım doğru düzgün önce sağlık
0 oy
(77 puan) tarafından
Olması gereken bu bnce hasta değilsin sonuçta hamilesin
tarafından
bence hamilelik hastaliktan daha zoorr can tasiyorsuun agrilarin sancilarinn yorulmalarinn. hasta olsan hapla bir haftada ayaktasin ama gebelikte oyle olamiosunn yukun 2 kat artio
(77 puan) tarafından
İşlenen demir pas tutmaz :))
tarafından
dogruu dedinn oylee
0 oy
(5 puan) tarafından
Ne güzel canım bnde senin gibiydi cekyat çeker arkasını siler temzlerdm  son bi aya kadar hp yaptm hareket etmenin dogumu kaolaystrcgni düşündüm ve normal dogum yptm doğumun çok kolay oldu açılmam 8 cm di 
tarafından
ne guzell canim ins benimde oylee olurr kolay gecer
(5 puan) tarafından
Inşallah cnm rabbim yardmci olsn
tarafından
amiinn ins canm
0 oy
(1,430 puan) tarafından
Mecbur olunca yapıyorsun canım inan şu bayram o kadar yoruldum ki ama maalesef yapmasan olmuyor yapsan olmuyor. Bende çok yoruyorum kendimi sonra ağrıdan uyuyamıyorum ama ertesi gün aynı 
tarafından
cok yormaa canim yavas yavas yap benimde annem uzak kaynanam yakn ama kmseden fayda yok skur her isimi kendim goruyorum kmseye muhtac olmadan. baskalarii gbi ne nazlaniorm aserdim sunu gt al die asermedigi halde bnu yapanlar var. ne asermem var ne biseiim
0 oy
(13,702 puan) tarafından

Ben 38+5 te doğurdum  

37+5 te duvarlara kadar sildim :D

Çok şükür  kekendi sancımla doğurdum 8 cm açıklıkla hastaneye gittim. 

Demem  o ki, 

Devam et hanifeeeeee faydasını göreceksin. 

tarafından
zaten devam ediom kuzum kmse gelem yardm edeim demio skur kmseyede ihtiycm yok :D ne asermemm varr ne biseiimm var ne bicm hamileym ben yaww hcbisi anlamadm bu isten :D
0 oy
tarafından

kız gel azcık benim yanımda dur benden sana da bulaştın 34 haftaliğım  34 haftadır millet benim nazımdan bıktı:D kurban eti varken ben tavuklu pilav istiyorum diye tutturdum en son

tarafından
he valla:) bir bahane bulmam lazım
tarafından
hahahhaha esekk yaa :D ozmanda lohusayim die nazlanirsinn
tarafından
aynen ya sonrada 40 ım çıkınca 2. 'yi yapim:))
tarafından
yapp kiizz benden sana tam destekk :D
tarafından
hhahahaha:) yok kızzzzzzzzzzzzzzzzzz:)
0 oy
(1,219 puan) tarafından
Valla aynısı bendim kendimi gördüm resmen 1 hafta kalmıştı ancak ağırlardım bisey yapmadım cnm 2 hafta kala tarhana çıkardım 10 kilo sen düşün sıcakta eşim annem kızıyor şimdi doğurgan çıkartırken tarhanayı diye ondan sonrada elimi biseye süremez oldum olsun kuzum önemli olan senin iyi hissetmen 
tarafından
masallahh canim.ne guzell ii hssedioruum skur canim ii hssetmesem bile mecbr bana bakio hersey ailem uzakta kayinvalidemlerle yakinim kmse geleimde yardm edeim demez tirnagn varsa basini kasi :)
(1,219 puan) tarafından
Aynen cnm yardim edemiyordu bizimkilerde senin hesap annem çalışıyor kaynanam doguma bile gelmediği için bi hayır beklemek gerek kendi işini kendin gör bana diyorlardı tavşanlık yapma diye bende siz çalışıyorsunuz size desem 1 ay geçiyor öyle yapıyorsunuz dedim ozaman tik yok en iyisi yapabiliyorsan kendinde hayır maşallah sanada :)
tarafından
aynennn oylee canim valla skurr herseimi kendim yapiorm guclu ola olaa derman kalmadii annemiz bizi nekadae guclu dogurmus boylee :)
(1,219 puan) tarafından
Aynen cnm kadınlar herzaman daha güçlü erkeklere göre biz sabırlı oluyoruz her konuda fark edersen erkekler biz kadar güçlü değil rabbim öyle bi güç varmış herşeye göğüs geriyoruz
tarafından
aynenn oylee canim valla ne guzell dediinn
0 oy
(10,046 puan) tarafından

Hamilelikte hareketin çok faydası var canım, ben hep yürüyüş yapardım evimide temizlerdim camda silerdim. Normal doğum yaptım şükür 10cm açıklıkla doğurdum dikişimde olmadı ilk doğumuma rağmen. Sadece sıcaklar yüzünden erken doğum oldu 36+3te fakat bebeğim sağlıklı idi. :) Perine masajınıda tavsiye ederim 34 haftaliktan sonra. :angel:

tarafından
oohh masallahh masallahh sana canim.ne guzel dogum yapmissin evet yuruyusun faydasi var yapiorm elimden geldigince iste ins benimde oylee olur. bide mecbr olnca yapiosun hersei canm
0 oy
(2,189 puan) tarafından
En iyisi aslinda canim. Mecbur olunca gerçek ten de yapılıyor. Allah kimseye muhtaç etmesin
tarafından
amiiiinnnn canim en korktugum sey oyduu rabbim suana kadr kmseye muhtac etmedi ailemde yakn degil annemler. kaynanamlar cok yakn allah dusurnesin
(2,189 puan) tarafından
Amin canim Allah ellerine düşürmesin. Bi kocana nazlan sen yinede cok abartma isleri de yavas yap
tarafından
oyle yapiom canim oldugu kadar skur oda en buyuk destekcim herkese kolay gebelik nasip etsn rabbim
(2,189 puan) tarafından
Esin iyiyse en büyük servetin o zaten kuzum  Rabbim daim etsin kimsenin kucağını bos koymasin insallah ❤
tarafından
amiinnnnn inss  canimm amiinnnn❣
0 oy
(195 puan) tarafından
Kız maşallah de kendine :) iyi hissediyorsan yap tabi ama o kadar da yıpratma kendini hamileliğin tadını çıkar valla öyleleri var ki bir naz bir afra eşlerine ailesine sende öyle ol biraz :)) 
tarafından
ya onuu diom yaa canim.skurr yapiom herseymi kmseye muhtac olmadan ama millet asermedigi seyi aldirttirir eder ben asermiom bile hicc :)) ben beceremem zaten canim yapmacikdan naz yapmayii
0 oy
tarafından
Ben onun yüzünden erken doğuracaktım neredeyse allaha şükür ki doğmadı kızım erken falan ama doğum yaptım kendimi toparladım gene hurraaa ise giriş yapmazsam olmuyor ya içim durmuyor hamileyken de bir ara depresyon gibi bir şey yaşadım yemek yemek istemedim yataktan çıkmak istemedim vs annem dedi ki kızım sana ne oldu sen bu evi temizlemeden iş yapmadan nasıl duruyorsun neyin var senin :)) endişelenmiş kadıncağız beni öyle görünce neyseki çabuk geçti 
tarafından
hamilelikte inis cikislar cok oluyor canim birgun iyisin obur gun dedigin gbi depresyon hat safhada :D kmseye muhtac olmadan isini gormussun ya ne guzel canm
tarafından
36 haftalık nişanım geldi 38+1 E kadar yattım annem kaynanam dönüşümlü baktılar ama var ya öldüm şöyle ya bazen bende huyumdan nefret ediyorum ya bi insan çamaşırlar muntazam asılmamış diye huzursuz olur mu ağlar mı ben ağlıyordum "D allah affetsin
tarafından
ahanda aynii benn. her sabah kalkar yuzumu yikar eve girisirimm hergunn ama o ev slinir supurulurr hersey duzenli olcakk allahm nefret ettm jendimden :D ahhahha kendimi gorduumm ya
tarafından
Gel beraber kendi kendimizden nefret edelim :D bide benim evi dağıtan küçük çocuğum var ben topluyorum o dağıtıyor ben topluyorum o dağıtıyor cildiriyoreeemmm
tarafından
hahaha bende daha cocuk yokken dagilio ev nasl oluo bende anlam veremiom canm cocuk olnca nolur blmiom :D
0 oy
(3,532 puan) tarafından

Bnde öyleydim asermedim  bile milletin canı herşeyi istyo . Valla:angel:

tarafından
yaa istio ister can budaa cevremde cok var cani cekmedigi halde artislik yapan aksam diyeyim kocama sunu bnu alsin.die bi olamadm oylee :D
(3,532 puan) tarafından
Bn hiç öyle olmadım valla
tarafından
bende olmadim olamam da canim herkesn yapisi farkli iste
0 oy
(454 puan) tarafından
Sukur et .. senin yaptiklarini yapmak isteyip te yapamayanlar var ..  ben hamileyken annemden her su istedigimde yerin dibine giriyodum cunku anneme yuktum  ve bende isterdim o soylediklerini yapa bilmek hamile oldugumda esim bana sarilmadi bile bebek duser diye .. hayat iste 
tarafından
skur her zaman edioruumm zaten dertte etmiorumm sadece eli ayagi tutupda bilerek nazlanan insanlar icin soyledim ben. Elbette tehlikesi olup yatanlar baskaa onlara zatn laf solemedm
0 oy
tarafından
Benim düsük tehlikem vardi . Hamikeyken hic yerimden kalkamadim . Nazimi da yaptim biraz ama in ol canim haldir haldir is yapabilmeyi tercih ederdim yatmaktansa
tarafından
ya kesinliklee oylee kuzuumm gecmiss olsunda benim kastim bilerek naz yapmaktandii. eli ayagi tutup herseini yapabilen ama nazdan kivrim kivrim kivranan insanlara bi oyle olamadim diye. yoksaa seninki cok baska
0 oy
tarafından

Ben de senin gibiydim cam şişme hariç hepsini yapardım çünkü 5. Kat ve yükseklik korkum var. Hamileliğimin başından beri öyleydim. O yüzden eşim hamileyken çok umursamazdı :D

tarafından
ayy masallahh canim ne guzell yaa
tarafından
Oturmamak işime yaradı yani  :D
tarafından
ins benimde yarar bseye deger :D
tarafından
İnşallah inşallah Allah kolay hayırlı doğumlar nasip etsin İnşallah
tarafından
amiinn canim hepimizee inss
0 oy
(854 puan) tarafından

Tadını cikar be kuzu kendini harap etme Allah askina :kissing:

tarafından
Tadini cikariorum canimda mecburda yapiyoruz istee kmseden fayda yok :) skur kimseye muhtac olmadan guzel hamilelik geciriorm
(854 puan) tarafından
Masallah oyle de gecsin insallah ♡♡
tarafından
amiinn canim.hepimiziinnn inss❣❣
0 oy
tarafından
Herkes kendi yaşadığını bilir. Kimsede tuhaflık yok. Ama nazlı diye nitelendirdiğin kesime dahilim sanırım ama kendi tercihim değildi. Gezmeyi bırak alışverişe gidememeyi, bahçeye çıkıp oturamamayı, neden iş yapamadığımı herşeyi özleyip ağladığımı biliyorum, değil canımın bişey çekmesi günlük ihtiyacım kadar yiyemediğim için açlıktan ağladığımı biliyorum. Bedenen zordu hamilelik sürecim, senin bu yaptıklarını yapabilmeyi çokça diledim ama tercih meselesi değildi malesef. O yüzden şanslısın. He nazlı kesimde var evet ama herkesin yapısı farklı onlarada bişey diyemeyiz. 
tarafından
ben bilerekk naz yapanlardan bahsediyoruum ayaga kalkamayacak durumda olan kisilerin su getir yemegini hazirla demelerinden degil.. Cevremde okadar cok varkii eli ayagi tuttugu halde ev isi yapmayan temizlikci tutan, asermedigi halde aksama kocama sunu bnu aldiraim diyen insanlardan bhsedioruum. Yoksa naz yapmak herkesin hakki. Ben sansliyimm hamile kalmadan once cok dua ettim rabbim kmseye muhtac etnesin beni hamileligimde diye skurde etmedi cunku annmler uzakta kayinvalidem yakin. Allahda dualarimi kabul etti halimden memnunum herseyimi kendim zevk alarak yapioruum.
tarafından
Cidden o kafayı bende anlamıyorum ama ben görmedim çevremde öyle hamileler biz genelde sen gibi olabilmeyi seviyoruz :) ilk oğlumda ertesi gün sezeryana gideceğim oturdum banyonun fayanslarını fırçalıyordum ama 2.cide değil öyle birşey, evden dışarı adım atamadım ki bu benim için çok kötüydü o yüzden hiç özlemiyorum hamileliğimi. Maşaallah daim olsun inşaallah ama 21.haftada storlarımı yıkadım cam sildim diye kanamada olmuştum tüm bu rahatsızlıklatın üstüne birde düşük tehlikesi olmuştu, dikkat et artık cam felan silme sen yinede. Allah korusun. Ama normal doğum için bu gidişat kendini çokça yormadan süper.
tarafından
skurcanim halimee ins boyle devam ederimm hep dua ederdim kmseye muhtac olmadan diyee rabbimde kabul etti skurler olsuunn. ins normal olurr bakalm canim
0 oy
(30 puan) tarafından
Ben hamileliği sıkıntılı geçen insanlara bir atif gibi hissettim yalnıs anlamış olabilirim ama kendi adıma alındım ben şuan yuruyemez haldeyim 30+5 olduğum halde hergun baska baska dertlerle boğuşuyorm bırak ev temizlemeyi kendi kendime banyo yapiliyorsam mutlu oluyorum sizinki cok rahat geçiyormuş inşallah hep öyle olur tâbi ki kötü olmayın ama kötü geçip nazlanan biri olarak alındım 
tarafından
ben alincak bisey soylemedim orda niye yanlis anladiniz onuda anlamadimm. Bende ilerde kotu olabilirim ev isini birak wcte gdemicek duruma gelebiliriim bnun garantisii yok. Isyanda etmedim halimdenn skur cok dua ettm rabbime kmseye muhtac etme die. Benim lafim asermesi olmadigi halde aksama kocama soleyeym snu alsinn yok bnu alsinn. normal hamilelik gecrirken eli ayagi tutarken yok eve temizlikci cagirann yani.kisacaa boss yere naz yapanlara soyledim. Siz tamamen olayi yanlis anlamissiniz hamilelere saygim sonsuuz
(30 puan) tarafından
Ben yalnıs anlamışım kusura bakmayın hormonlar tavan  sürekli başımda millet tarlada doğuruyor diyen bir koca olunca sanırım sizi de yalnıs anladm  tekrar kusura bakmayın
tarafından
yokk olabilirr bende yanls aksettirmis olablrm kirmadan  birbirimizi anlamakti onemli olan canm kusura bakilck bisi yok
0 oy
(797 puan) tarafından
Maşallah canım Allahim güç kuvvet versin inşallah
tarafından
amiinnn hepimize inss canim

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 611 göst.
29 Aralık 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 423 göst.
0 oy