+1 oy
984 göst.
Aile kategorisinde (10,903 puan) tarafından
Allahım bir tek bunun mu kardesi oldu da dunya da bunları yasıyorum ben. Herkesin kardesi oluyor ben cıle cekiyorum hatam bir tane daha mı dogurmak. Koskocaman 7 yasındaki kızım gözümün içine baka baka altına şıçıyor. Yoktu boyle birsey son 1 aydır oldu üstüne aralıklarla işiyor 1 aydır zaten tutuyor yalvarıyorum tuvalete git diye. Okula verin dediler 2000 TL bir aylık yaz okulu ona verdim yazdırdım yok canımla o uzulme sin diye bu adamı cekiyorum belli etmiyorum yanımda kavga etmiyorum adamla bile. Bir kere vurmadım bir kere hakaret etmedim ***** dahi demedim ama bu gun beni cıldırttı avazım cıkyogınca bagırdım. Komsunun kızını cagırıyor hoppacık yapıyorlar evi her gun sustum. Yalvardım gene wc git dedim yok diye takla atıyor zarıl zarıl istedi altına hemen demeden temizledim ahanda simdi gözüme bakarak sıcmıs altına öbek öbek 5 kere yıkadım elimi cıkmıyor kokusu koca cocuk tabi. Banyoya soktum acımıyor bacaklarını içeriden 6 aylık olan bagırıyor bu buradan. Hayor diye biri birsey yaptı desem ne biri geliyor eve ne bu gidiyor benden Baska kardesinde Baska kimse yok evde. Babasını bile zor görüyor adam eve bir geliyor işten bir gelmiyor. Cıldırıcam. Pedegoga götür diye ahkam kesende olacaktır GÖTÜRÜYORUM ARKADAŞIM GÖTÜRÜYORUM. 

41 Cevaplar

0 oy
(465 puan) tarafından
Yani allah uardimcin olsun kiskancliktan oluyor altini bezleyebilirsin
(10,903 puan) tarafından
7 yasında ona uygun ebz bile yok
(465 puan) tarafından
var kuzum slepyyinki
-Reklam-
0 oy
tarafından
Benimde bir öğrencim yapardı ama çocuk kasıtlı ve bilerek gözümüzün içine baka baka yapardı kardeşi olunca yapmaya başlamış doktora götürdüler çok saldırgan bir çocuktuda en son devlet okuluna zor yazdırdı anne orda zorunlu pedagoga götürmesi söylenmiş olay sosyal hizmetlere iletilicekti sonuç çocukta ileri derecede hiperaktivite çıkmıştı sabırlı olmaya çalış genede zor oluyor Allah yardımcın olsun ben bazen 17 aylık oğluma dayanamıyorum 
(10,903 puan) tarafından
Doktor yok diyor
0 oy
(5,557 puan) tarafından
Sakin ol canim.  Allah sabir versin ne diyim ki . 3 4 yaşında olsa normal ama kocaman olmuş ya 
(10,903 puan) tarafından
7 yasında canım 7
(5,557 puan) tarafından
Aynen malesef ki kocaman
(10,903 puan) tarafından
Cıldırasım geliyor gözüme baka baka tuvalete gitmek zor geliyor diyo
(5,557 puan) tarafından
Kıyamam ya.  Küçük aklı ona ne diyor kim bilir.  Annem kardeşimle ilgileniyor benle de ilgilensin diyodur
0 oy
tarafından
İşte fazla ilginin de sonucu bence bu. Şimdiye kadar kızmadım bağırmadım demişsin canım valla arada oda gerekiyo kızmadan olmaz çocuk şımarık olur böyle anne babadan çekinmez kafasına buyruk olur. 
(10,903 puan) tarafından
Aha bu gun bagırdım bir dondu kaldı zaten
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Canım pedagog ne diyor merak ettim
(10,903 puan) tarafından
Normal diyoe
(1,862 puan) tarafından
Allah Allah nasıl normalmiş ya
0 oy
(11,505 puan) tarafından

Bunun bir çok sebebi var. Kardeş olması okula başlaması çocuğa karşı ihmalkar olmak(ama üstüne düşüyorum diyorsun) aile içi anne babanın birbirine karşı kavgaları şiddetleri varsa ve en önemlisi istirmar olması(hep benimle diyorsun) kardeş kıskançlığından yapıyorsa bebekliğine dönmek istiyor kardeşi gibi olmak kendisine kardeşinden bir tık fazla ilgi göster canım. Altına yaptığında aşırı tepkiler verme sakın . tuvalet eğitiminde öğretirken sert davranmışmıydın

(10,903 puan) tarafından
Kızımı hiç zorlamadım 3 yasında bıraktı. Kucugum kendi kendine pusette buyuyor aksıne sırf buyukler ilgileniyorum. Okula daha baslamadı yazdırdık ama daha gitmedi. Ve kavga tartısma vs olmuyor onunde ne olursa olsun
0 oy
(2,047 puan) tarafından
Canım sen bebeğine cocuguna ne kadar askım canım bıtanem de desen o senin bütün stresini bütün duygunu alıyor ev enerjisi bile cocuga etki eder, bnce siz bi ailecek tatile cıkın kızını sal hiç üzerine düşme tavsiyem bu yönde yani, bir de sana oyun terapisini önereceğim oyun terapisi yapan psikologlar var onlarla görüş kızın bence altta yatan başka sebepleri var belki de küçükken çiş alıştrma döneminde aklında bişey kaldı belki de kardesi gibi davranmak istiyor senden ilgi beklıyor o kesin yani de bnce okuldan paranı geri alma normal hayatına devam et, o bugün ne kadar utanmıştır sen bağırınca ne kadar üzülmüştür önce gönlünü al sonra ona sevdiğini söyle, yaslanınca belki o senn altını temizleyecek onu düşün o yüzden ne yaparsa yapsın bu güne kadar sakin kaldın yine sakin kal annesi
(10,903 puan) tarafından
Allah askına numaramı atayım ara whatsapptan görüntülü de gör evin halini
(2,047 puan) tarafından
Dağınıklık olarak mı titizlik olarak mı?
(10,903 puan) tarafından
O mutlu olsun diye nasıl ses cıkartmadıgımı dagıttıgonı görsen bir dersin ki Allah peygamber sabrı vermiş sana
(2,047 puan) tarafından
Doğrudur canım da o zaman ses çıkar belki de otoriterini gösterince toparlar
0 oy
tarafından
Ah canım benim ya rabbim yardım etsin çok zor gerçekten =/ 
(10,903 puan) tarafından
Cok Or cok
tarafından
Fazla mı şımarttin acaba ilk doğduğunda da böyle yapıyor muydu ya okulda falan acaba bir şey mi oldu acısını senden mi çıkarıyor sen gönderdin senin yüzünden başıma geldi diye insanin aklına bin türlü şey geliyor
(10,903 puan) tarafından
Daha gitmedi ki yazdırdık baslamadı daha
tarafından
He anladım canım bende gitti zannettim
0 oy
tarafından
vericen zopayi :pp benim küçükken arkadaşim altina işiyor diye sonunda annesi ısırgan otu sürmüştü bütün mahalle inim inim inledi ya o kadar hassas yere nasıl sürdü onu annesi bilmem ama kiz bidaha işemedi:Dd
(10,903 puan) tarafından
O da vicdansızlık olmaz oyle. Konustum karsıma alıp simdi bana soylenerek evde geziyor sanki ben yaptım
tarafından
valla rahat 20yil olmuştur dedigim olay
0 oy
(775 puan) tarafından
Canım bilmiyorum belki denedin ama bebeğinin altını değiştirirken severek değiştirme hatta biraz söylen büyük duysun ona kayan ilgiyi kiskaniyo ve o aynı şeyi yaptığında tepki verme banyoya şok bacagini acmiyosa zorlama pis kalsın iyi yada kötü ilgi çekme peşinde ama tuvalet harici zamanlarda büyüğe daha çok zaman ayırmaya calis oyun oyna kitap oku sonra yavaş yavaş onbbes yirmi gün sonra kucugu dahil et kardeşiyle alakalı küçük sorumluluklar ver ama yanında yapsın tek başına değil bilmiyorum belki bunları yaptın ama başka ne onerebilirim ki Allah yardımcın olsun
(10,903 puan) tarafından
Kuzum dedıgın herseyı yaptım kıskanmasın dıye sevmedik yanında
(775 puan) tarafından
Valla ne diyim bilemedim canım yaaa üç dört yaş olsa anlayacam ama pedegogla iyice konuş çözüm yolu uretsin normal deyip geçiştirmek ne
0 oy
(8,985 puan) tarafından
Benim kızla yaşıt kuzum bizim bebekte 11 aylık başta kıskandı baya ilgi istedi vs ama böyle bisey duymadım yaşamadım zor bi süreç senin için Allah yardımcın olsun
(8,985 puan) tarafından
Davranışları baya diyor gibi kuzum
(10,903 puan) tarafından
Bana diyor Kı wc gitmek zormus ondan tutuyormus
(8,985 puan) tarafından
Sana da kardeşin gibi bez baglayim o zaman de
(10,903 puan) tarafından
Bahlatır ki keske bana da balasan dedi kac kere
(8,985 puan) tarafından
Bağla o zaman rahat edemez arkadaşlarının yanına çıkamaz pişman olur belkii
0 oy
(1,633 puan) tarafından
Canım benim görüşüme göre sen çok nazlı büyütmüş sun ve çocuk senden korkmadığı için yapıyordur inadına da Allah yardımcın olsun
(10,903 puan) tarafından
Amin canım inadına tabi adlı adınnca diyo
0 oy
(16,504 puan) tarafından
Eminim ki elinden geleninin fazlasını yapmışsındır

Yorumlarda yok bilmem ne demişler de

Ben senin çok mükemmel bi anne olduğunu bılıom cnm

İnşallah geçecek bu günlerde 
(10,903 puan) tarafından
Bu gun oturup dakikalarca agladım nerde hata yaptım diye
(16,504 puan) tarafından
Tırtıklıda bence :)
Gül azcık canım
0 oy
(9,214 puan) tarafından
Oyy adaş valla senin en sıkıntılı postunu okuduğumda bile bana bi gulme geliyor. Oyle guzel anlatıyorsun ki yaşıyorum sanki o anı :) takla atıp zarıl zarıl işiyor :D 

Şaka bir yana Allah yardımcn olsun. Aslında hiç kıskanmaması gereken yaşta ama bilemedim
(10,903 puan) tarafından
İnadına yapıyor inadına oyunu bırakmak tuvalete gitmek zor gelmiş oyle diyor. Bak bu cunleti kuracak kadar aklı yerinde
0 oy
tarafından
kuzum yaa Rabbim sabir versin  yüz bulmuş sanırım o yuzden yapıyor biraz korkutsanmi gözünü
(10,903 puan) tarafından
Kız bana soylenıyor daha
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Yaaa çok üzüldüm Allah yardımcın olsun canım kocaman çocuk neden böyle yapıyor ki 
(10,903 puan) tarafından
Yapcam ben ona bır dayak ta bana ters
0 oy
(23 puan) tarafından
Canım benim kızım kedi istedi hayatta istemeyeceğim bişeydi hasta oldu üzüntüden aldık neyse kedi de küçük oda bana bğlanmaz mı Allah görsen sanki kuma gelmiş alt ıstlatmalar başladı her seferinde güzelce konuştum başladı bu sefer altına kaka yapmaya senin gibi bende bi gün bile bağırmadım el bebek gül bebek büyüyor artık sinirlerim oynamaya başladı kızdım her seferinde özür diledi yine yaptı bi gün kaka yaptı yine altına temizlemesi 1 saat falan öyle bıraktım dedim tamam madem yapıyorsun böyle kal sonra ağladı zırladı pişik oldu poposu bırakınca öyle kakalı krem sürdüm dedim bak bidaha yaparsan mikrop kapatsın hep böyle acır popon o gün bugündür yapmadı bidaha yani bizimki de kediyi kıskanmış ondan ben pedagoga götürmedim sende dediğimi bi dene bırak kaka mı yaptı öyle kalsın hatasını anlar inşallar
0 oy
(1,845 puan) tarafından
Allah sabır versin çok zordur . 

Gecicek bugünler de iyice araştır işinin en iyisine git göster bakalım elbet vardır bı çözümü 
0 oy
(36 puan) tarafından
Çok büyük bir ihtimalle kardeş kıskançlığı var. Ona yaklaşırken daha sakin yaklaşmaya çalışın. Altına kaçırdığı anlarda değilde daha sakin bir zamanda kucağınıza alıp güzelce durumu anlatın. Kardeşinin henüz çok küçük olduğunu yardıma ihtiyaç duyduğunu bir zamanlar kendisininde bebek olduğunu ve ona da böyle yardımcı olduğunuzu anlatın. Şu an kardeşi ne kadarlık bilmiyorum ama iki üç yaşına geldiğinde onun da tuvalete gideceğini ama ablasının böyle altına yaptığını görünce onun da tuvalete gitmek istemeyeceğini anlatın. Senin ona örnek olman gerekiyor hatta kardeşine tuvaleti sen öğreteceksin diye söyleyin. Bu yaşına kadar tekti ve bütün ilgi üstündeydi. Kardeş gelince sevilmemekten korkuyorlar. O yüzden ilgiyi üstünde tutmak için her türlü yolu denerler. Ben şuan ikinciye hamileyim ve oğlum 10 yaşında. Şuan kıskançlık gibi bir belirti yok ama kardeşi doğduğunda değişim bekliyorum. Ama olmaması için şimdiden olacakları anlatıyorum. Onun küçük olmasından dolayı biraz daha fazla ilgiye ihtiyacı olacağından bunu da kendisiyle beraber yapacağımızdan bahsediyorum. Ve her seferinde kendi bebekliğinden birşeyler anlatıyorum. Sakin kalıp çocuk aklıyla düşünmekte fayda vardır. Ve ben her zaman derim kıskanmayan çocuk yoktur diye kimi bu kıskançlığı dışa vurur kimi çocuk içinde yaşar. 
0 oy
(133 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım başa gelen bilir bizimde oldu yeni bütün dünyamız değişti kıskançlık her yaşta aynı sakinleştir kendini tesbih felan çek 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 321 göst.
7 Haziran 2020 Aile kategorisinde Karamm (114 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 598 göst.
27 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde alya58 (88 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 56 göst.
0 oy
13 cevap 483 göst.
3 Şubat 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,736 soru

11,367,860 cevap

34,849 kullanıcı

...