+1 oy
433 göst.
Aile kategorisinde (844 puan) tarafından

image

artık 2 bebeğim varrrrr kızlar eşim bugün dışarıda güneşin altında görmüş sırt üstü yatıyormuş aldı eve getirdi nasıl tatlı nasıl saat geç olduğu için petshoplaar kapalı bu günlük sütle idare edicez yarın mamasını almaya gidicem fotoğrafta büyük duruyor ama avcumun içine anca sığıyor belli birkaç günlük göbek bağı bile düşmemiş daha

15 Cevaplar

+1 oy
(238 puan) tarafından

Kedilerin sindirim sisteminde sütte bulunan laktoz'u parçalayacak seviyede enzim yoktur.O nedenle alınan sütün yararlı bir hale getirilip vucut tarafından kullanılması pek mümkün olmamaktadırDahası sütle alınan bu laktozla beslenen diğer mikroorganizmalar aşırı üreyip kedinin ishal olmasına neden olmaktadır.Böylece vücuttan kediye yararlı diğer besinlerin de atılmasına ve su kaybına neden olmaktadırlar. Veteriner hekimler genellikle kedilere süt verilmesini önermemekte, ama mutlaka verilecekse laktozu seyreltmesi amacıyla yarı yarıya sulandırılıp verilmesi önerilmekte.

(844 puan) tarafından
Evet canım araştırdım saat geç olduğu için gidemedik petshopa sütü sulandırıyorum bugünlük böyle
-Reklam-
0 oy
(2,375 puan) tarafından

Ayyyyyy ne dadluuuuu <3

(844 puan) tarafından
Sorma ya kızımdan ayırmıyorum valla aynı şeftali oda bekliyor hele o göbek bağını görümince oturup ağladım
(2,375 puan) tarafından
Anamm kahpik anasi birakip kaçmış   :D
(844 puan) tarafından
Öyle görünüyor valla
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Ayyy annesi nerdeymiş:((((
(844 puan) tarafından
Bilmiyorum ki canım valla terketmiştir diye düşünüyorum Antalya bide burası güneş 40 derece öylece yerde yatıyormuş yavrucak
0 oy
(476 puan) tarafından
Ah yavrum ona kedi biberonu kedi toz mamaları var onlardan alırsanız daha iyi olur ve tuvaletini de sizin yaptırmanız lazım kendisi yapamaz :( Allah sizden razı olsun canım
(844 puan) tarafından
Cümlemizden canım benim evet araştırdık ama saat geç olduğu için yarına kaldı çişini nasıl yaptırabilirim acaba
(476 puan) tarafından
Pamuk ıslat cok hafif poposuna dokundur o zaten yapar ama 2 saatte bir tekrarlaman lazım yoksa şiser yavrucuk kuzum
(844 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
tarafından

Yanlız iyi bakmanız lazım ona canım kedi maması var toz şeklinde mama  biberonu var onlara özellikle ondan al bide çişini sen yaptıracaksın kendi yapamaz 

tarafından
Poposunu peçete ile uyar o yapar zaten
(844 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
(13,202 puan) tarafından
Ben sormadım la kadın kocam horluyor dayanamıyorum 7 aylık evliyim hamileyim yatak ayırdık demiş ben de iki gün sonra eşim uygunsuz video izledi diye post açınca görecem ben seni dedim sonra bayram temizliği yaptık anamla hiç bakamadım bi baktım post gizlenmiş
(844 puan) tarafından
Ay çok saol rahime yaptı valla uyarınca Allah razı olsun
tarafından
Rica ederim tatlım ❤️
0 oy
tarafından
MaşaAllah çok tatlı ya kuzucuk sütü sulandırıp verin canım
(844 puan) tarafından
Aynen canım öyle yaptım kaşıkla veriyorum
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Allah'ım bebeğin daha göbek bağı düşmemiş kurban olurum.. Allah razı olsun senin gibi iyi insanlar iyiki var
(844 puan) tarafından
Allah senden de razı olsun bebekim anne olduktan sonra o kadar hassaslaştım ki yemin ederim kızımdan ayırmıyorum aynı ilgi aynı şefkat,
(5,721 puan) tarafından
Kıyamam ne kadar merhametlisinn canım benim Allah yaptığın iyiliği karşına cikarsin
(844 puan) tarafından
Cümlemizinkinni inşallah
0 oy
(109 puan) tarafından
2 saatte bir beslemek gazını çıkarmak lazım. Çişini kakasını da hafif ılık su ile ıslattığınız bir pamukla poposunu hafif uyayarak sizin yaptırmanız lazım. Vücut sıcaklığı içinse mümkünse yanına tüylü bir peluş oyuncak koyun. Diş fırçası ile hafif hafif göbeğini boynunu tararsanız anne sıcaklığını hisseder. İnşallah sağlıkla büyür. Bu aralar dikkatle etrafa bakmak lazım. Sıcağın altında kalmasınlar. 
(844 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım uygulicam hemen
(844 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
(844 puan) tarafından
Ay Allah razı olsun canım uyardım poposunu hemen yaptı çişini teşekkür ederm Allah razı olsun
(109 puan) tarafından
Her beslenmeden önce çiş kaka yaptırjrsan iyi olur. Allah senden de razı olsun
0 oy
(44,714 puan) tarafından
Oyy çok tatlı yaaa❣️
(844 puan) tarafından
Birde eline alsan kız ne güzel bişey bu
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Bana ver yaaaa cok seviyom bayılıyom kedilere bitanede ben sahiplencem insallah 
(844 puan) tarafından
Ooooo benim o kimseye vermem benim oooo
0 oy
(8 puan) tarafından
Yaaa içim ısındı valla , Allah razı olsun sizden .. 
(844 puan) tarafından
Senden de canım benim
(844 puan) tarafından
Senden de razı olsun canım benim
0 oy
(5,220 puan) tarafından

bizde annem ben bebişle marketten eller dolu dönerken yolda karton içinde 3yavru kedi bulduk civardaki eşşoolularından kimse yedirmemiş öyle sövdümki. yavrununj birisi can çekişiyodu bizde zaar zor eve getirdik annemlerinde 2kedisi var kız kardeşim allahtan bakımlarından falan anlıyo ama annem hiç eve getirme taraftarı değildi. karıyı zar zor o kutudaki 3 tane yavru kedi değil belkide senşn cennetin diyerek ikna ettim eve getirdik sonra kız kardeşim şırıngayla besledi hepsini bizim kızın mamasını verdik içmediler mecburen bizde süt verdik. o gece bu her ilde var mı bilmiyorum ama trabzonda devletin bünyesinde çalışan vet var ona getirdi kız kardeşimin maniti. sonuç 15günlük falan dedi vet. can çekişen öldü diğer ikisine de süt anne bulundu ve toparladıklarında sahipleride hazır. bunu neden anlattın dersen o kediler geldi aklıma bunu görünce o gece onları bıraksaydım kahrımdan ölürdüm sanki kendi 3aylık kızımın yerine koydum ben kızımı nasıl sokakta bırakabilirim dedim ama bakımı zor eğer süt anne bulunmazsa ölürler demişti vet. imkanın varsabi vetle görüş yenidoğan kedi bakımı gerçektn zor tuvaleti içinde uyarman lazım iç dış parazit aşıları falan var ölmesin yavrucak :'(

(844 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım yarın halledicem hepsini inşallah
(5,220 puan) tarafından
rica ederim canım inşallah
0 oy
(2,909 puan) tarafından
Ayy ne tatlı annesi aramasın ama bi bakın ya 
(844 puan) tarafından
Sanmıyorum canım daha yeni doğmuş belli hani biryerden bir yere taşımış olsa güneşin altında birakmazdı bence çünkü gerçekten burası çok sıcak ve nemli ama yarın bakarım buralarda sorarım hani yeni doğum yapmış kedi gördünüz ü diye teşekkürler
(2,909 puan) tarafından
Tamam canim bide o kendini isitamaz yanına ılık su koy
0 oy
tarafından
Ya çok tatlı amaa❣
(844 puan) tarafından
Oyy kız tatlı ne kelime birde eline alıp sevsen nasıl minnoş nasıl
tarafından
Bekarken iki kedim vardı vefat ettiler ne yazık ki :(
Şimdi kendi annemler 2 kedi daha sahiplendi gittikçe onları seviyorum:)
0 oy
tarafından
Canim bunun keçi sutuyle beslenmesi lazım henüz çok minik olduğu için mama yiyemez alsan da yemez
(844 puan) tarafından
Süt tozuyla nesleyebilirmişiz canım ya.
tarafından
Aynen iyi bakın cana çok güzel yaratmış allahim
(844 puan) tarafından
Teşekkür ederim

İlgili bir soru bulunamadı

380,295 soru

11,386,464 cevap

34,887 kullanıcı

...