+1 oy
547 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (167 puan) tarafından

Kayısı çekirdeği yenildiği zaman midede zehirli bir madde olan siyanüre dönüşüyor bu da çocuklarda ölümlere sebep olabiliyor. Anneler çok dikkat edelim hepimizin bilinçlenmesi için paylaşıyorum

image

13 Cevaplar

+3 oy
(7,972 puan) tarafından
Valla cocukken kayisi cekirdeginj kırıp kirıp yerdik bir surü şukur zehirlenmedik
(2,589 puan) tarafından
Bende hep yerdim valla ama dalından kendimiz koparardık ehehe
(7,791 puan) tarafından
Bende ya hala favorim :)
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Elma çekirdeğini çok duydum da benim çocuklugum kayısı çekirdeği yemekle geçti. Hatta tüm Malatyalılar in diyebilirim. 
(3,157 puan) tarafından
Kaysi ispartadad çok yetişir bizde öyle cocuklumus öyle geçti bide kirara kaysi receline atariz
tarafından
Aynen aynen :D hatta Malatyalılar badem yemez kayısı içi yer :D
+1 oy
tarafından

Kayısının çekirdeğini kırıp yerdik ki hala yerim arada aklıma gelince valla arada elmanın  kabuguda gidiyor yani yiyorum:angel:

tarafından
Elmanın kabuğu ????
tarafından
Kız çekirdegi işte:D klavye düzeltmiş ama kabuğunu da yeriiim :D
tarafından
Kız korkuttun beni ☺️☺️
0 oy
(10,046 puan) tarafından
Miktarı var 5-6 tane yenebiliyor evet fazlası zehire dönüşüyor 
0 oy
tarafından
İlk defa duydum çocukta tekmi oluyor, eskiden kırıp çok yerdik içini kaysının
0 oy
(44,603 puan) tarafından

Ayy ben kayısının çekirdeğini hep.kirar yerim:P

0 oy
(2,792 puan) tarafından
Ay çocukluğumdan beri yerim ben kayısı çekirdeği
0 oy
(278 puan) tarafından
Ben de bugün yedirdim kayısı çekirdeği korktum simdi
0 oy
(3,695 puan) tarafından

Ay bu gerçek mi daha dün yedi bi 10 tane kayısı çekirdeği reçel yaparken :( elmaninkini de bazen kaçırıyor ısırırken. Bir şey olmaz inşallah yaa 

0 oy
tarafından
Biz dha 2 yıl once yedik çocuklarla koca bir poset bu sene yiyemdik olmadığı icn
0 oy
tarafından
AA Allah razı olsun canım Rabbım hepimizin evlatlarını esirgesin
0 oy
tarafından
Kız dedemin kaysı bağı vardı her kaysının çekirdekte tatlı olmaz ama o süperdi valla köyden tatil bitip eve gidene kadar çuvala yakın yiyomuşuzdur 4 5 kuzenle :D hepimiz sağlamız bazımızın tahtalar eksik ama onla alakası yoktur heralde :D
0 oy
(2,277 puan) tarafından
Küçük ken çok yemisim kayısı çekirdeği ni birgün hatta dışarıda oynuyorum annem yemek hazirladi çağırdı ben gitmedim inat ettim neyse o kadar kayışı yemisimki tabi cekirdeginide yiyorum neyse ewe gittim sabah oldu bir kusma karın ağrısı başladı uyandık tan sonra babam alip beni acile götürmüştü zehirlenmisim midemdede solucanlar çıkmış o kadar cigten fazlası gerçekten çok zararlı dikkat etmek lazım

İlgili sorular

+1 oy
13 cevap 307 göst.
4 Ocak 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Mucizelerim4444 (129 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 84 göst.
2 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fadik63 (209 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 182 göst.
15 Aralık 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Selcan123 (274 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 132 göst.
1 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu

379,052 soru

11,345,665 cevap

34,811 kullanıcı

...