0 oy
195 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (65 puan) tarafından
Hanımlar birsey sorucam erkek bebeğim var 50 günlük olduk bugün komsum her zaman gelir bebegimı sevmeye bakmaya falan neyse bakarken bebegimin pipisine baktı dedi bebeğin erken sünnet olabilir pipisini tutup geriye doğru hafif çekti ve ucu kızarmış hergün ucunu geriye hafif çek temizle ucunu yoksa erkenden sunnet ettirebilirsin dedi hiç başınıza böyle birşey geldimi yada dediğim gibi hafif ucunu geriye çekip temizliyormusunuz 

8 Cevaplar

+1 oy
(3,551 puan) tarafından
Sen yine de kimseye öyle bişi yaptırma. Elalemin bebeğinin mahrem yerine neden dokunurlar acaba? Bazı bebeklerde kireçlenme falan olur da onda da zaten bebekler aglayıp durmadığı için doktorlar farkeder. 
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Bence sen bebeğine dokunmasına izin verme bidha ne olursa olsun orası onun özeli. Ben 2.5 aylık sünnet ettidim erkenden yaptır çocuğa eziyet çektirme ilerde 6 7 saat huysuzluk olur sonra bebeğinde sende rhatlarsın. 
0 oy
tarafından
Ucunda tıkanıklık oluyomuş sanırım ama pek bi bilgim yok. Ne desem yalan olur n
0 oy
(11,076 puan) tarafından

Bazı doktorlar çok karşı geriye çekmeye bazıları öneriyor. Bişi de ortak olsalar şaşarım zaten :) 

Sünnet erken olsun daha iyi bu arada, hatta en kısa zamanda git yaptır hiç kafan böyle şeylerle bulanmamış olur

0 oy
(1,615 puan) tarafından
Ben oğlum doğduğundan beri 1 yaşına geldi hala pipisini geri isterim silerken pipisi biter o yüzden hemen sünnet olur ama eşin erken sünnet olmasına karşı değilse bence şuan sünnet ettir benim eşimde deve inadı olduğundan ikna edemiyom hiç çocuk 1 yaşına geldi şimdi kıpır kıpır geç iyileşir ama şuan sen sünnet ettirirken çabucak iyileşir sağlık açısından da iyi enfeksiyon falan olmuyorlarmış 
(65 puan) tarafından
Benim eşim de öyle diyo daha ne sünneti el kadar bebege
(1,615 puan) tarafından
Of sinir oluyorum şöyle düşünenlere çabucak iyileşiyor geçenlerde haberde gördüm 10 11 yaşlarında çocuk sünnet olmamak için koştur koştur kaçıyordu bebekken daha kolay şimdi kendi biliyo artık altını zor temizliyorum durmuyor sünnet olcak onun travması falan hiç elletmez kanar da kıpır kıpır zaten en iyisi böyle küçükken olması 40 ı çıktığı gibi sünnet ettirenler var biz bide sorun yaşadık idrar yollarında enfeksiyon var dendi çok uzun hikaye sonra olmadığı çıktı falan sürekli pozitif ya oy alsaydık testlerden o zaman sünnet ettircektik ama sen konuş eşinle ikna etmeye çalış çabucak iyileşir öbür türlü kanar kendini acıtır de pipisini de silerken mutlaka geri doğru aç
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Canım çok yanlış yani biri benim bebeğimin orasına bakıp elini süremez tepkini koy 
0 oy
(222 puan) tarafından
Canim temizle tabiki de içinde pislik birikiyor. Birde bitiklik var mı kontrol et. Varsa eğer sünnet ettirin hem inanki bezin içinde daha kolay iyileşiyor 
0 oy
(1,664 puan) tarafından
Erken sünnet en iyisi.. 55 günlük ken yaptırdık okadar iyi ki... simd8 yaptiraamzdim çok hareketlendi 

Bide ellemeyinn yirtilir deri incecik.. sağlık odağındaki ebe geriye çek de temizle demişti komşumuzun oğlunun öyle yaparken yırtılmış fark edilmemiste sonrabameliyat oldu onu bilen biri yapmalı ama cesaret edemedim ya popoye bir şey olsa onur boyu çekecek çocuğum heleki erkek Allah korusun

Sünnet yaptır kafan rahat eder gerçekten 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 147 göst.
15 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 148 göst.
20 Şubat 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde selindrn (185 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 362 göst.
0 oy
5 cevap 102 göst.

380,003 soru

11,374,999 cevap

34,858 kullanıcı

...