0 oy
202 göst.
Aile kategorisinde (66 puan) tarafından
Kizlar benim kızım 21aylik bayadir tuvalet eğitimi vermeye çalışıyorum kızıma ama ne alaturka ne klozet ne de lazimliga oturuyor kucağımda tutuyorum çiş yapsın diye yapmıyor 5 dk sonra gidiyor halının ustune yerlere yapıyor güzel güzel konuşuyorum ama nafile siz nasıl alistirdiniz tuvalete neler yapabilirim alıştırmak için artik alışması lazım çünkü 9. Haftalık hamileyim karnım buyumeden bezi bıraktırmak istiyorum

10 Cevaplar

0 oy
(11,089 puan) tarafından
Bayadır diyosun. Bu kadar zorlama hazır değil demek ki biraz bekle sonra tekrar denersin. Ben ilk oğlumu 2. Doğduktan sonra alıştırdım mesela
-Reklam-
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Bebegine cizgi film karakterli paspas al,sarki soyle hatta onunla beraber sen de cisini yap mumkunse :D Benim ki 1yasinda suan eve donuyorum eve dondugum de ben de baslayacagim
(66 puan) tarafından
Zaten hep birlikte giriyoruz bak kızım buraya cisimizi yapıyoruz sende buraya yap diyorum yine yok çıldıracağım :D
(6,203 puan) tarafından
Zamanla alisacak bazi bebekler hemen ogrenir bazilari gec ogrenir.Bak benim kardesim 8aylikken annem bir kac kez cisin gelince cis cis yap ben anlarim demis direk yapmis ama ben 1yasimda ogrenmisim :D
(66 puan) tarafından
Bende 8 yaşına kadar altıma isemisim inşallah kızımda bana çekmez :Dd
(6,203 puan) tarafından
Ogrenir ogrenir :D
0 oy
(2,692 puan) tarafından
Bence hazır değil çocuk, zorlama, daha hamileliğin çok başındasın, ona zaman tanı. Malesef tuvalet eğitimi biz planladığımız zaman olmuyo. Çocuk ne zaman hazırsa o zaman öğrenmeli. 
(66 puan) tarafından
9 aylığından beri zaman tanıyorum hep 1 ay 2 ay hazır değildir diye diye 21 aylık oldu  gidip sağa sola isiyor ondan sonra çiş diyor :)
(2,692 puan) tarafından
Zaman tanıyorsun da arkadaşım, kendine göre zaman belirlemişsin, sana zaman tanıdım olmuş. 9 aylıkken mi öğrenmesini bekliyordun anlamadım. O mantıkla, herkes desin ki, doğduğundan beri zaman tanıyorum yeter artık şimdi öğreneceksin :) var mı böyle bi dünya.

21 aylık ve hazır değil, bu çok belli. Zorlama olumsuz etkilersin çocuğu.
0 oy
(1,615 puan) tarafından
Hazır değildir seninle beraber tuvalete girsin sen klozete otur oda lazımlığa otursun ben hep kızımla bir girdim tuvalete zaten tekti evde kızım 2 yaşınaydı ben alıştırmaya başladım evet halılara işemesi büyük tuvaletini parke üzerine yapmaları altına yapmaları oldu hatta gece bezini de geç bıraktım ama şöyle anlatayım.

Ben sürekli tuvalete kızımla gittim  sen şimdi bezine yapıyosun ama biraz daha büyüdüğünde benim gibi böyle yapıcaksın dedim sonra bir gün geldi hadi sana lazımlık almaya gidelim dedim aldık oturdu varsa yaptı tabi takip etmek gerekiyor kaçırmaları yada korkup altına büyüğünü küçüğünü yapmaları oldu çok oldu hatta çişine tamamen alıştı ama büyüğüne alışamamıştı büyüğü gelince bezini getirirdi altına yapmadan bez bağlardık öyle yapardı şuan 3 yaşında buradaki arkadaşlarımın tavsiyeleri ile gece bezinden de kurtuldum çok sıvı alırsa uyumadan önce bazen altını ıslatıyordu ama uyumadan önce tuvalete gidince sabaha kadar kuru kalkıyordu sen takip et çok üstüne gitme belki daha hazır değildir halledersin Allah'ın izni ile 
(66 puan) tarafından
Bende senin gibi yapıyorum sağa sola isemesi hiç önemli değil ister büyüğünü yapsın ister küçüğünü yapsın asla kizmam böyle küçük şeylere ama kendisi rahatsız oluyor bezden artik o yüzden alışmasını istiyorum tuvalete
(1,615 puan) tarafından
O uyanmadan çıkar bezini sende bütün gün bezsiz dursun takip et çişinin geldiğini anlarsın illaki o zamanda tuvalete gidersiniz
0 oy
(1,175 puan) tarafından
Bemce acele ediyorsn canm bayadır drmişsn bide erken başlamıssn sanki benm bebegm 17 aylk smdi 2 yasında baslamayı düşünüyorm ben. Bebegn hazır degil demekki sende daha yeni hamilesin bence bikaç ay zaman tanı ugrasma hic 4 5 aylk hamileykrn denersn tekrar ozaman daha hızlı ögrenir eminim
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Bnce sen erken başlamışsın cnm cnki bazi belirtiler olmadan baslamak bi ise yaramiyo..uzmanlar 2 yasindan sonra oneriyolar zatn..bnm ki 23 aylik olck bn yavastan basliyorum ama sen erken başlamışsın bnce
0 oy
(471 puan) tarafından
Ben tuvalete yanima goturuyorum afedersin ama yaparken ciş diyorum o da comeliyor ve ciş diyor benimki daha kucuk yapsin diye zorlamiyorum sadece aşina olsun istiyorum mesela otururken ben lavaboya gidecegimde hadi çişe gidelim diyorum direkt tuvalete gidiyor
0 oy
(3,895 puan) tarafından
2 ay bekle cnm hazir degil.
(3,895 puan) tarafından
Ben de hamileyken alıştırdım karnim gayet buyuktu alıştırdım 1 ay sonradoguma gittim.
0 oy
tarafından
Canım Ben iki çocuğunda da sabah kalktığında bez kuruysa başladım ve 2.5 yaşında oldu genelde ve ikisinde de alıştırma kilodu kullandım ve geceleri mutlaka tuvalete kaldırdım ve gündüzleri de iki satte bir wc ye götürdüm 
0 oy
(7,402 puan) tarafından
Canim kaç gün oldu başlayalı. Ilk zamanlar oyle oluyor benim kizimda günde 6-7kere üstünü batırdığı oldu. Ama 1 hafta sonra falan azalıyor. Birde bir kere lazimliga yapınca alkışlayıp beraber yıkarsanız sevinir. Biz öyle yaptık.zaten suyuda seviyor o sayede alıştık. Lazimlik arkasında gezdir. Heran görsün. Bizimki basta çişini yapınca oturmaya başladı. Bide sabah kalkar kalkmaz oturt genelde yapıyor lar gündüz uykusu varsada ayni şekilde uyanınca yaptır. Zamanla sende alışacaksın. Benim kizim 13.gunden sonea söylemeye başladı hamdolsun. 23 aylıkken başladım eğitime bu arada canim
(66 puan) tarafından
Çok tesekkur  ederim canım bir de öyle deneyim olmazsa

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 261 göst.
6 Şubat 2024 Diğer kategorisinde 1257 (57 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 138 göst.
6 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Emir112021 (136 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 110 göst.
28 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Tenzile42 (1,211 puan) tarafından soruldu