0 oy
136 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (2,565 puan) tarafından
Kızlar patlıcanım var ama etim kıymam Vs yok ne yemek yapabilirim 

9 Cevaplar

0 oy
(301 puan) tarafından
Patatesin falan da varsa biber patates patlıcan kızart canım yanına da sarımsaklı yoğurt 
(2,565 puan) tarafından
Patatesi dün yaptım canım bugünde yapamam
-Reklam-
0 oy
tarafından
Domatesli patlıcan yemeği olur 

Kızartması olur 

Yada patlıcanı alacalı soy karnıyarık yapar gibi iç malzeme olarak domates biber soğan sarımsak kavur harç yap karnıyarık gibi doldur içini imam bayıldı yani 
0 oy
(1,296 puan) tarafından
Patlıcani kozle doğra sonra 1 soğan biber kavur 2 domates 2 sarımsak dogra pissin baharatları at sonra patlıcan bir iki karıştır tamam ben hep yaparım daha dün yaptım hatta eşim çok sever çokta kolay oluyor
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Zeytinyağlı patlican yap cnm o da guzel oluyo..
0 oy
(249 puan) tarafından
Ben patlıcan kavuruyorum güzel oluyor dene istersen.  Soğanı patatesi biberi küçük küçük doğrayıp yağda kavruyorum. Daha sonra küçük küçük patlıcan i doğrayıp domates salça 2diste sarımsak tuz ve baharat atyorum kısık ateşte pişiyor 1 su bardagida su koyuyorum
tarafından
şakşuka miydi adi
(249 puan) tarafından
Galiba
0 oy
(1,741 puan) tarafından
Patlican salatasi yao cnm kozle icine domates biber maydonoz kuru sogan dogra baharat zeytinyagi cok guzel oluyo
0 oy
(762 puan) tarafından

Ben evde patlıcan varsa kıyma et yoksa kızartıyorum patates kızartıyorum biber kızartıyorum sonra onları bir kaba alıyorum aynı tencerenin ıcıne fazla yağını alarak domates tendelıyorum tuz karabiber ver 3 diş sarımsak kesıyorum(sarımsak yemek de sevmedıgım için cıksrıyorum sonra tadını verdikten sonra). Sonra kızartmaları içine alıyorum bir iki ateşte çeviriyorum servis tabağına alıp uzerıme maydonaz kırıyorum afiyet olsun ay canım istedi kalkıp yapacam :):)

0 oy
(44,718 puan) tarafından
Soğan domates biber doğra yemeğini yap bide pilav salata ohh miss
0 oy
(3,101 puan) tarafından

Bas kavurmasi canm cok guzeldie

image

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 381 göst.
10 Eylül 2020 Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,378 puan) tarafından soruldu

380,455 soru