0 oy
326 göst.
Diğer kategorisinde (2,375 puan) tarafından

kızçeler napıyorsunuz benim kızlar ve koca uyudu :) yarın iş var ona ..bende evleri toplayım mutfagı ayarlayın diyorum sürüm yeni kaynadı yogurt yapcam bide yatıp uyumak vardı işte ama yarın annem ablam  geliyor bana yemek yapmaya smdi bahane verir annem saolsun rahat edemem yanında 2 cocuklusun da bukadar da dagınık olunur mu der anne yine dagılıyor yapıyoruz ama artık yorulduk salıyoruz bazen yetişmiyor dedigmde esime sataşıyor kovanda bakmıyor buzdolabına çürük çarık ne var diye ( ve biyer dagınık olsa hani yapıyosunuzda kocan yapıyordu bura niye böyle diye sinir eder beni ya kocama laf atacagına yavrum dikkat et de okadar kasıyorum ki kendimi ) koocam cam siliyor ev topluyor bebelerimin üstü baso yemegı bırakta buzdolabına da bakmasın hey Allhm bu annem niye böyle anlamıyorum ben sknto yapmıyorum annem yapıyor oyuzden smdi camasırlarımı katlayıp biraz buzdolabını dızene koymam lazm kıyı köşe düzeltiriz der ama hepte cok dagınıksınız her yer heeyerde dikkat etmiyorsunuz diye basımı yer ..sizinkiler de böyle mi hem iş yapıp hemde msjlarınızı okuyacm:) bende bilirm iş yapmasını 9da yatan bebelerim olsa hamur bile acarım gece temizlikte yaparım ama uyumuyolar yemiyolar resmen gece sızıyorum :)))  sütün sogumasınk bkliyorm siz neler yapıyorsunuz 

11 Cevaplar

0 oy
(1,301 puan) tarafından
Kalk temizliğini yap canım bende şimdi kalkacam öyle bir üşeniyorum ki hava sıcak klimalı odadyim bebiş yeni uyudu çok yorgunum halsizim. Sabah zaten iş yapmama müsaade etmiyor minnosum bende geceleri yapıyorum hep işimi
(2,375 puan) tarafından
ay en güzeli sabh butun ilgi onların olsun wlla ev işi bitmez. ben gunduzde iş yapıyorum hadi bismillah deyip kalkalım benımmev serin yine ay ilk camasordan mı baslasam
(1,301 puan) tarafından
Kesinlikle bak ben hep nerden başlrim anlatim
(2,375 puan) tarafından
anlat bacım bende sütümü içekalym sırf annem bahane vermesn die yapcm
(1,301 puan) tarafından
İlk önce bebeyi uyuturum :D Haydi bismillah ev işine der kendimi zorlarim bir yanım kalk diyor bir yanım amaaan bırak sabah yaparsın Lina diyor. :D üşengeçlik başa bela ahahhaha
1. Evi toplarım
2. Toz alirim +haftada bir defa her zaman dolaplara girisirim. Onlarda hep toz olur çünkü
3.Tezgahta bulaşık varsa illaki olacak olmazsa bulaşığın hatri kalır :D tezgâhı parlatirim
4. Makinaya çamaşır varsa atarım yoksa banane kshdkshsksk
5.tuvalet banyo hiyjen açısından mutlaka hergun yıkanır
6.2 balkon var her gün yikanilmali tozdan gıcık alıyorumm her yer toz oluyor çünkü
7. En son viledami hazırlar boooolll çamaşır suyu birde yersil döktün mu ohhhhhh değmeyin keyfime evi süpürüp yerleri miiiisss gibi silerim.
8. Bu işlerim tam 3 saatte bitiyor. Sonra bir güzel duş alırım saçlarımı kuruturum kahvemi alırım, ya da Nescafe , ya da çay, klimanın yanına geçip elime telefonumu alıp keyif yaparım. Bacı benim her gece ki rutinim bu :D
-Reklam-
0 oy
(971 puan) tarafından

• Aayyyy hiç isimde yok bu saatten sonra iş yapayim valla yatacam ben gelenim gidenim yok diye kafam çok rahat :D bide ben gidecem anneme
(2,375 puan) tarafından
ay ne güzel gelen giden olmayınca mutfagı fln öylece bırakıyordum ama annem geleck olmaz yani ben hep ev toplucam die gec yatıyorum dun bi sızmısım annem beni kabul etmez:)
0 oy
(2,623 puan) tarafından

:P Bende hep geceden yaparım temizliği 4 çocuk var her biri biyeri dağıtıyor malum 

(2,375 puan) tarafından
wuuu sen DHA beter ya bide buyuk kızım saolsun heeyerde bsey getirşyor
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Ben de gece yapıyorum canim ama buzdolabimi günlük ayarlarim ben çürük vs birakmam atarim temiz tutarim sürekli.

Mesela her oazar uarcini gordugumuzde esim cocuga bakar 5-10 dk orayi siler düzeltirim. Bence oyle yap cok iyi pluyor yada bazen gece yapiyorum tum evi siliyorum yoplayip temizliyorum sabah da imkanim olursa supuruyorum tamamdir :) 
(2,375 puan) tarafından
yok esimde. akmıyormus cürük çarıga:))) saka gibi ben bebelerden fırsat bulamyrm diyrm esime top atıyor esim zaten yeteri kadar yardım ediyor artık eniştem dolapta cürük temizlermiş ya ondan etkileniyor ..ya herzmn edemiyorum helal olsun wlla sana buzdolabı paso dagılır akar hangi biyeri yapcam ki iki bebek gunduz paso aglıyolar pesimi bırakmıyorlar esim temizlik yapsa yedirme içirme bende hep ... yada ben sıkılırım tenzilik yapayım sen bak derim ..oh mis gece en iyisi ya geceden topluyorum gunduz tek olunca üst üste bırıkıyor işşer
(7,791 puan) tarafından
Benim tek çocuğum var canim ama her gece 2 dk buzdolabi toplasan inan bana temiz kalir. :) Detaylida girmek gerekiyoda 2 dk hizlica curuk carik ayir pis yer varsa sil düzenle tamamdir ben hic pisetle urun koymam dolaba leğene fln dokerim mesela zeytin vs poşetle koymam kavanoza doketim yemegi gunluk yaparim o yüzden dolaba nadir yemek koyarim :)
0 oy
(48,727 puan) tarafından
esin torbalarida tasimiyo diye annen kiziyodu cocugu almiyo diyede ☺️ annen esini sevmiyor bence ☺️
(48,727 puan) tarafından
kiz uydurma anneme yemek vermeme degil. abimle esim disarda gezerken yemisler. abimde anneme soylemis aydin ekmek arasi yedi diye. adamin suçu axikip ekmek yemek. lohusayken hep alttan aldim da simdi gitmiyorum annemde pek gelmez zaten bana hep ben gideyim diye bekler
(2,375 puan) tarafından
eee annen kafayı mı yemiş orda olmadı halde neyin davası bu cok acıkan bebe degıl ya banada söyle der ki Esin teklif etmiştir abine ..abin de ne fena anbemin taktgını biliyorsun niye dşyorsn deseydin ..wlla gelip gitmemek en iyisi bak annem tatildeydi 3 4haftadr görnuyorm hiç özlemedim
(48,727 puan) tarafından
abimle annem cok iyi anlasiyorlar kafalari ayni ben onlardan yana olmuyorum diye kiziyorlar bana
(2,375 puan) tarafından
hm sende onlardan yana olup esime atcan ay dogru anne nasl ekmek yer diyeceksin nasl abime sormaz diyeceksin hatta paket yaptırıp eve neden göndermedi diyeceksin erkek haliyle abinde iyi ayak uyduruyor wlla annene bravo ..wlla ben onu bunun bilmmem esinle cok cok kotu bsey yoksa ailenide uzak tutcan kaynanayıda ben uzak tutmaya calsyrm bide su var kesınlıkle kendi mutluugundan önemli bişey olmaywcak ben hep baskaları mutlu olsun ay yorulmasınlar ay yardıma ihtiyaclaeı var ay paraları yok dedim dedim noldu kendımı yıprattm sacımda beyaz cıkto kocamla da tartısıyorm ama aılemde bunaldım kadar olmuyor ..maddi manevi hep destektim anneme bana tek kelime etmeden bebeme bile dogru duzgun tahammül edip bakmıyor cnm uzaktan cnm cigerim ölürüm size der cprbalar yapar bu yani oyuzden ilk ailen
(48,727 puan) tarafından
kiz yok anneme götürmedi diye degil ben yokken yedi diye☺️
0 oy
(1,539 puan) tarafından
Bende her gece kızımı uyuttuktan sonra yapıyorum uykusuzluga alıştım artık kızım 11 buçuk 12  gibi uyur sonra ben başlarım evi toplayıp temizlemeye yarının yemeğini yapar dolaba atarım biraz oturur 3 gibi yatarım sabah elimin alti boş olsun diye derleyip toplarım her gece bu böyle o yüzden Cat kapı misafir bile gelse ev toplu olur asla rahat edemem uyuyamam bazen yapmadan yatıyorum dönüp duruyorum sonra kalkıp yapıp rahat rahat uyuyorum yemek hergece yapmam. Eşim o konuda sağolsun çok anlayışlı gelince onun yaptığıda oluyor ama ev toplu olmasi lzim gün içinde de kızımla ilgilenir ufak tefek dağılmaları toplar siler süpürurum 
(2,375 puan) tarafından
ay kaynanmlar geldi saolsun wlla birlikte ev topladık süpürdü biraz kadın yeni amelyt oldu bi utandım ev cok kotuydu dun sızmısım yorgunluktan esimde işten gec geldi.   en mantıklısı wlla kızlarımla ilgilenemyrm oyun oynayamyrm ev telasına yemek telasına yarın annem gelirse yemek yapmıcam da..bide cok camasır attım birikmesin die smdıde onlar birikti katlanacak:) wlla es nekadar yardımda etse saolsun ama bi kadın dur duzenı saglayan temiz eve uyanınca benmde moralım duzelıyor ama kızım felaket dagıtıyor ..duvarları boyadı yetişemyrm artk ..ben evden dolayı kızlarına az ilgilenyr oyun yönünden..wlla benm esimde saolsn nye yemek yok demez bak corba yumurta yedi yattı yarın iş var bende uykusuzlga alıskınım 3gbi anca biter işlerim
(1,539 puan) tarafından
Ay zor oluyor anlıyorum benim kız daha ayaklanmadi ayaklaninca bende neye kosacgimi sasiririm şimdi bile durmayan bebek yürümeye başlayinca napcam acaba benimde dipnkose girdiğimde hasta olduğunda sağolsun kaynnam geliyor yardım ediyor eşimde öyle bı yumurta kırarım niye yemek yok demiyor artık buzluğa hazır yemekler aldım işten geliyor diye çoğu zman yemek yapmayınca onlardan çıkarıp yapıyoruz yada eşim kendi yapıyor dediğin gibi ne kadar yardım da etse kadının düzeni gibi olmuyor Allah kolaylık versin bende şimdi basliycam evi toplamaya daha yeni yani :( Allah senin benim tüm kadınların yardımcısı olsun
(2,375 puan) tarafından
amin amin kocaman amin bak kızım iki kez kalktı emmeye bebek odasındaki camasırları topladım ve oturma odasındakileri topladım oyuncakları tam mutfagw girip buzdolabını sikil yatacaktm kızım uyandı emmedennuyumuyor ıse baslayınca napcam blmyrm ben biraz yarıladım temizliği rabbim sanada kolaylıklar versin ayaklannca ınankı daha zor oluyor andı kucakta tasıma telası baska zamanda baska dertler .. wlla sürekli uyuyan bi bebek olsa gunduz falan bende her zöaam toplu tutarım ama yok yani bide 2kız :)
(1,539 puan) tarafından
Alllah kolaylık versin ezan okunuyor yeni girdim bende yatmak için kızımı emzirdim yatacam inşallah bugün benim isimde çöktü gündüz benim kız 15 dakika uyuyor o arada ben mi dinleniyim yoksa ismi yapıyım bilmiyorum başlasam hemen bir saat bir buçuk saat sürüyor ama biraz dinleniyim cay iciyim diyorum sonra başlıyorum bitiyor ama bugün baya çıktı isim gündüz yapamam diye yaptım valla iki kız valla biri bir yerden biri biryerden hangisinin dagiklogini toplayacağini şaşırıyorsundur Allah kolaylık versin canım .. artık yatma vakti ben kaçar iyi geceler ☺️☺️☺️ :):)
0 oy
(2,375 puan) tarafından
ay daldım buraya hadi kalkın hanımlar
0 oy
(2,375 puan) tarafından
ay herkes uyumuş gbi yada millet ev topluyor :)))
0 oy
(12,861 puan) tarafından
4 senelik evliyim annem daha bir kez olsun dolabımı açmamıştır evim hakkında da kimseye yorum yapmasına müsade etmem burası benim evim ister dağınık otururum ister toplu :)
(2,375 puan) tarafından
gel temzill yap demiyrmki yemek yapcam gelcem yavrularıma kıyamyrm diyor snra her yere giriyor yapma sadece yemek yap diyrm anlamıyor lafta n
(12,861 puan) tarafından
Anladım canım gardrop içine de bakar mı :)
(2,375 puan) tarafından
bakmaz mı düzeltir kafasına göre ver der simdi kızıyorum da ayırmıyor sevmediklerini :))))  smdi yarn ablamda gelse kesin girer gardolaba sanki onlara yap diyen var bebelerim önemli egitelim oynatalım yok herkes dört koldan laf söylemese ılımlı olsa asırı asabi itici kendinden soguttu
(12,861 puan) tarafından
Kız dolaba bakılır mı na garipler benim gardrobum hiç öyle dağılmaz nasıl dağılıyor :)
(2,375 puan) tarafından
aman bsey ararken dagıtıyorm snra toplanıyor canım nezmn isterse :) girmeyin ben yaparm diyrm yok anlamıyolr
0 oy
(34 puan) tarafından
Benim annemde aynı geçen akşam kardeşimle çocukları görmeye geleceklerdi bende o gün evi temizlememistim kalktım iki saat içinde bütün dolapları katladim banyo tuvalet mutfak her yeri pırıl pırıl yaptım sonra arayıp demez mi gelemiyoruz diye :D iki günlük temizlik aradan çıkmış oldu ona sevindim
(2,375 puan) tarafından
hahaha bencede yoksa yapacagım yok de :)))  annem bide temizlerm bahane bulur esim bi fiş atar mesela ortalıga hemen acık arar gibi görynmu dagınık der.. yine arayıp haber veriyor o iyi en azından geceden toplarsn :) kendi evleri mükemmel sanki bide yapıyorsun dagıtıyoruz dagılıyor normal olan bu deglmi
(34 puan) tarafından
Valla benim annemin evi mükemmel 3 tane koca kardeşim var bide babam toplam 4 adam var evde ona rağmen evi hep kutu gibi bu yüzden benim de hep derli toplu olmamı ister
(2,375 puan) tarafından
ama cocuklar buyumus büyüsn die onların bakımları ıle ilgilenmyr ki benm annemde öyle evi hep topludur ama evde tek benmmı olacak toplu :)
0 oy
(592 puan) tarafından
Ay benim annemde oyle en ufak seye laf eder bide temizlik hastasi gelmesini hiv istemem o yuzden hamileligimin son zamanlari ev supurmeye halim yok yok sura niye soyle der durur sinir oluyorum 
(2,375 puan) tarafından
ay aynılar ya cok sinir bozucu bende istemyrm ama tek basıma mahvoldum 2cocuk gelsin bari yemek yapsın annem diyor kıyını köşeni toplarız diye bende yok yok dedm bebelerimin gelişimi DHA önemli anlamıyor laftan dolapları indirir temizler ay esşn yapıyorsa hani der kafayı yemiş gbi burnumdan getirir kavga ederiz agzıma eder hakaret eder snra bi tesekkur demezmişim en ufak seye aynen benmkide temzlık hastası titiz
(592 puan) tarafından
Geldigi zaman bahane uydur valla ben oyle yapiyorum oturup lafiyla sozuyle ugrasmaktansa diye
(2,375 puan) tarafından
öyle lafı sözu kızması hiç bitmiyor bebelerimi bırakıp parka gitsem buyuk kızımla tavırları laflarıyla rahatsz olup kızomı zorla getiriyrm hiç sıkıya gelemiyorsn dedgmde ise sana iyilik yaranmaz nankör de ..dogru ,evime gelip agzona ediyorsun saatlerce mutfaktan cıkmıyorsn iki bebek yine bende alıp sevmeden işlere giriliyorsn yedirme içirme alt üst ilgşlenyrsn nankot oluyorm die içimden gecirşyrm wlla evde tek iki bbesle cok bunaldm

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 398 göst.
29 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Oglumalis (1,088 puan) tarafından soruldu
+3 oy
5 cevap 348 göst.
10 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Alyakus (2,375 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 153 göst.
6 Eylül 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Nisan KC (4,067 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 333 göst.
25 Mart 2023 Aile kategorisinde Sugra (1,186 puan) tarafından soruldu

380,990 soru

11,405,919 cevap

34,944 kullanıcı

...