0 oy
202 göst.
Diğer kategorisinde (308 puan) tarafından
Ben normalde hiç duymamıştım yeni evliyim

Bugün şöyle bişey duydum ailede erkek kendi adına keser ailesine niyet eder ailem adına kesiyorum diye ama velayet olsun kurban olsun erkek üstünedir

Bayanın kesmesi için iki adet kurban olması gerekir o şekilde kesebilir kendine niyetle diye duydum

Geçen sene eşim kendi adına kesmişti kurbanı seneye de senin adına keseriz demişti

Kurban hakkında bilgilendirme yapabilirmisiniz

Ben anlamadım çok hani İnternette de her aile ferdi den zengin olan üstüne mal varlığı olan keser eğer diğerinin de mal varlığı üstüne mal varsa oda ayrı kesmek zorunda tarzı bişey yazıyordu

Anlamadım bişey de 

4 Cevaplar

0 oy
(2,052 puan) tarafından

kurban bayraminda kurbanlar allah rizasi icin tek kesilir baska niyetle kesilirse o kurbanliktan cikar,babmlar hep allah rizasi icin keserler onun bunun icin degil eger biri icin niyet edip kesilecekse bu kurban bayrami disinda her hangi bir gun olur:angel:

(308 puan) tarafından
Şimdi birisinin vekalet vermesi lazım ya kesen kişiye mesela eşim vekalet verdi diyelim o kurban tüm aile için mi kesilmiş oluyor yoksa tek kendi için mi onu anlayamadım ben tabii Allah rızası için kesiyoruz da
(4,152 puan) tarafından
Kendi icin oluyor canimm.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Onu bilmiyorum ama ilk evlendiğim sene kaynanam beni çağırdı gel dedi indim aşağıya ve kurbanı kesen kişi bana vekalet veriyor musun dedi Bende anlamadım dedim sonra eşim evet de dedi bende evet dedim sonra eşim söyledi bu kurbanı senin için kesiyoruz dedi 4 yıl oldu evleneli 3 yıldır da eltim için kesiyorlar heralde çünkü hep eltimi aşağıya çağırıyorlar 
(1,850 puan) tarafından
Niye artık hep eltin gidiyo sen terfimi oldun :)))
tarafından
Aslında ben 4 senelik evliyim o 13 senelik evli benim kaynana eltimin korkusuna nefes bile almaz öyle düşün canım geçen sene sırf eltim yüzünden bana et vermedi düşün gerçi hiç bir şey vermez et ne ki çöp bile verirken yengenin haberi olmasın der bana kesin o sene de sürat aşmıştır şimdiye kadar ben vardım diye o yüzden dır hjbjhjhj
(1,850 puan) tarafından
Viiiy o ne kiz
tarafından
Valla bak kaynanam kendisi itiraf etti ben yengen yüzünden hiç bir şey veremiyorum size dedi bana ben size bir şey verince surat aşıyor konuşmuyor yada torunlarımı göstermiyor bana der alt üst oturuyorlar bu arada hatta ben ayrı eve çıkınca kaynanam esim e söylerken duydum abinler burda siz orda olmaz yengen sizin yüzünüzden abinle kavga eder falan diyordu
(1,850 puan) tarafından
Yenge iyi racon kesmis kaynanaya masallah
0 oy
(2,067 puan) tarafından

İlk defa duyuyorum :angel:o Adak olur kurban bayramında Allah rızası için kesilir 

(308 puan) tarafından
Hayır benim anlamadığım eşin vekalet veriyor ya kesen kişiye tüm aile kesmiş oluyorum tüm aile kurban kesmiş sayılıyor mu yani yoksa tek kendi mi kesilmiş gibi oluyor
0 oy
(1,455 puan) tarafından
Biz aile içinde kesiyoruz 7 kişilik alınıyo kurban hepimiz adına kesilmiş oluyor
(308 puan) tarafından
Daha mantıklı aslında içiniz rahat olur

İlgili sorular

+1 oy
14 cevap 460 göst.
1 Kasım 2021 Aile kategorisinde Melek annesi ❤️ (712 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 887 göst.
0 oy
7 cevap 587 göst.
25 Şubat 2020 Diğer kategorisinde Annelik (168 puan) tarafından soruldu
0 oy