0 oy
477 göst.
Diğer kategorisinde (430 puan) tarafından
Eşimle tartıştık biraz da semin annen benm annem die 

Eşimin annesi ben hamile oldum olalı beni aramadı sormadı doğum yaptım yanımda kalmadı hastanede lohusalıgımda  1 kere kaldı yanımda tek kaldım sonra ne yemek yaptı gönderdi ne aç mısın diye sordu hiçbirşey yapmadı  şimdide ameliyat olcak herseyini ayarladım hastanesinden ameliyat ücretlerine kadar araştırdım sordum işte bnm dediğim hastaneye gitmemiş başka hastaneye gitmiş ameliyat günü almış felan ben eşimden öğrendim bunu bana diypki eşim annemi hiç arayıp sormuyorsun dio amliyat olcak diyo bende desim ki o bni aradı sordu mu dedim ben onu arayım dedim işte . 

Benm annem kırkıma 10 gün varfı geldi bana baktı yemklerimi yaptı evimi temizledi camlarımı sildi herşeyimi yaptı mevlütünüzü yaptık annemle felan bende eşime sen benm annemi arıyomusun dedim aramıyom aramayıda sevmiyorum dedi. Bende sevmiyorum o zaman dedim karşılaştırma yapma diyo  

17 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Temizlik yapsa sevecektin yani kaynanani
(159 puan) tarafından
Bence Merve hanım haklı dediğim gibi herkesin bünyesi acısı farlkı Allah herkesi farkli farklı yaratmış ve bu ameliyatlarda doktorlar çok önemli bazı doktor var ameliyatından sonra ayağa kalkamazsin bazı doktor var 1 saat sonra ayaklanırsn kadın zaten yardım beklememiş şükür annesi yardım etmiş eşi annemi aramıyorsun deyince annen beni aradimki ben ariyim demiş ben olsam bende aramam çit kirildim olmayın dediğinizde can içinden can çıkıyor ve ameliyat oluyorsunuz 7 kat dikiş nedir hem yenidoğan bebek hem lohusalık hormonlar süt geldi gelmedi doydu doymadı ağrisi varsa birde yarasına bakması lazım ohooo neler neler belliki sizin doktorunuz iyiydi birde bunyeniz sağlamsa ne güzel Allah kullarını farklı farklı yaratmış Keşke herkes sağlıklı yolla normal doğum yapsada böyle yara bere derdi cekmese ama bazı koşullar bunlara izin vermiyor.
Elbette kimse kimseye bakmak zorunda değil zaten silah dayamiyorya kadın gel beni bak diye .
(3,551 puan) tarafından
Ameliyat ameliyattır bizim de canımız acıdı acımadı değil ama o mucizeyi görünce gözümğz dikiş mi görüyor. İlk çocukta bir gece sonra ayaga kaldırdı doktor. İkinci de bir saat sora. İkisinde de aynı acıyı yaşadım  hiç şikayet etmedim. Benim bebeğim Tabiki onun için herşeye katlanıcaz. Bu kadar abartılmasına kızıyorum. Bazı konularda haklı oldugunu belirttim ama bunlar dert değil. Bazı dertlerin yanında inanın bunlar dert değil. Allah herkesi farklı farklı dertler ile imtihan ediyor. Böyle sıkıntılara şükretmek lazım.. 3 günlük yalan dünya ya ne zaman öleceğimizi bilmiyoruz. O onu dedi bu bunu yaptı. Bende bunu yapıyım şunu ediyim demek insanın ömrünü boşa harcaması demek. Yarın ölsek neye yarar bunlar... Ne çıkarımız olur.. Sabah ezanı okunuyor ne güzel. İnsanın içi ferahlık doluyor. Biraz ahireti biraz dünyayı düşünerek yaşamak lazım. Allah herkese herşeyin hayırlısını versin. Gerçekten engelli bebeğe bakanlar suan hastane köşelerinde hasta olup derman bekleyenler. Yatalak olup sırtları yara bağlayanlar neler var neler. Rabbim beteri ile imtihan etmesin kurban oldugum diğer herşey gelip geçici
(159 puan) tarafından
Benim dediğimi söylemişsiniz zaten kısmen burda sorulan soruda sonuna kadar Merve hanım haklı arayip sormayan aranmaz.
Sizinde benimde dediğim gibi herkesin acısı derdi farklı Allah boşuna dağına göre kar verir dememişler.

Allah bütün hasta meleklere şifa versin inşallah onların acısı herşeyden farklı tabiki.
(430 puan) tarafından
Bak sende yapsalar iyi olur diyorsun işte
(430 puan) tarafından
Beni anlayan tek sensin canm saolsın
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Senin annen benim annem diye karşılaştırma neden yapılır ki bir sorun varsa o tek tarafın sorunudur senin annen gelmiş çünkü kimsenin öz annesi gibi olmaz sonuçta kaynana anne gibi düşünmez seni 
+1 oy
(7,118 puan) tarafından
Insan peynir ekmek yer yine kimseye bel bağlamaz. Kimse benim evimin dağınıklığını toplamak zorunda değil ki. Kendi annenden beklemen normal de kayınvaliden den bekleme canım.
0 oy
tarafından
Arama kız öyle yapana böyle yapılır 
(430 puan) tarafından
Eşim de sen annemi aramıyosan kendi annenide aramayacan diyo
Bende evlendikya ailemizi silelim o zaman dedim
tarafından
Host deseydin. ben de senin anneni aramam da değil, sen mi anneni aramayacakmissin.
(430 puan) tarafından
Evet bn aramayacakmışım kendi annemi
(7,208 puan) tarafından
Eşin kendini bir şey zannediyor herhalde
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Ikinizde haksizsiniz
(430 puan) tarafından
Neden?
0 oy
tarafından
Kesinlikle haklısın anlamıyorum bu analarını yüceltme çabaları neden acaba
(430 puan) tarafından
Eşimin annesi eşimi aramıyo bi oğlum diye sevdiğini görmedim kaynanam ne etliye ne sütlüye karışır öyle biri
tarafından
Bir tek ana onlarda var çünkü
0 oy
(683 puan) tarafından
Sen haklısın bence aynısını yaparım nettt 
(430 puan) tarafından
Yapıncada sende aramayacan anneni diyo
Annem de aynı şehirde olsa 1 dk bile durmaz gelirdi kaynanamla aramızda 10 dk gelmiyo bile halada gelmiyo torununu bile aramıyo görmeye gelmiyo hep biz götürüyoz
(683 puan) tarafından
Sende gitme o zaman ayda bi kere git
(430 puan) tarafından
Gitmiyorum zaten koca istabulda tekim ne komşum var ne arkadaşım 2 görümcem var onlarda asla bnle takılmazlar 2 kardeş birdirler kimseyi aralarına almazlar
0 oy
(10,978 puan) tarafından
Su var ya seninkiler gebersin benimkiler bizimle yasasın kole ol beynindeki erkeklerden nefret ediyorum. Paşaya bak hem aramı ak senin aileni hemde sen onun annesini Arıcan hep bışık vallaha. 
(430 puan) tarafından
Kim bana nasıl davranıyosa bende öyle davranmak istiyom kendi annem günde 10 defa arıyo torunumu görüyüm diye ama kaynanam asla aramıyo hiçmi sevmiyon torununı yaa babanne olcan bide
0 oy
(775 puan) tarafından
Onun anası kıymetli seninki kıymetsiz

Senide bi ana doğurdu unutmasın Bu erkekler ne kadar da boş kafalı 
0 oy
(7,208 puan) tarafından
Aramayı sevmiyorsan aranmasını da bekleme adama bak arkadaş ne kadar da açık sözlü Allah iyi etsin
0 oy
(6,919 puan) tarafından
İkinizde suclusunuz  evlilik te senin annen benim annem derseniz güzel yuvanıza kötülük edersiniz 
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Hamile kalırken kaynanana mı güvendin saçma bekleyiş ayrıca snn istediğin hastaneye gitmedi diye suçlu mu oldu sen bu kafayla çok ağlarsn valla kimse beni arasın yada yemek getirsin diye beklemem azıcık aşım kaygısız başım
(430 puan) tarafından
Kendi kızının başında duruyo ama herşeyi yapıyo ben tek oğlunun geliniyim torun vermişim hiçmi bir yardımı dokunmasın
(7,768 puan) tarafından
İster bakar ister bakmaz ben asla böyle şeye takılmam çocuk yaparkende kimseye güvenmem sende beklentide olma kimseye güvenme bende tek gelinim hiçte böyle şeyi sorun etmem
(430 puan) tarafından
Zaten kimseye güvenmedim ama insalık adına gelipte  bir öldün mü kaldın mıda sormaz insan  onu kastediyorum çokda uzakta değil arabayla 10 dk lık yol  yanı
0 oy
(671 puan) tarafından
Daha ne istiyorsun kaynana ndan . Evine uğramaması arayıp sorması yeter. Gelip evinde sürekli laf mı soksun evine müdahale mu etsin istiyorsun. Hem bana göre lohusa döneminde kızı kızın kahrını çekebilen kızın akrabası olmalı. Kaynana değil. Sende kaynna bı bı xorba yapmak zorunda değilsin o da sana gelip yemek yapmak zorunda değil diye düşünüyorum.
0 oy
(12,861 puan) tarafından
Annen bir ay sonra neden geldi zaten bir ay sonra gerek kalmıyor ki? 
(430 puan) tarafından
Virüsten dolayı gelemedi cnm yasaklar vardı.
0 oy
(2,361 puan) tarafından
Ya benim en zor günümde yanımda olmayan kişilerin bende yanında olmam bu kadar basit sen sonuna kadar haklısın bırak arama annende eşin arasin diye koca gün telefon başinda beklemiyo ya bırak kız aramasın sen ne kadar arasanda iyilik yapsanda karşındaki.okuzse naparsan yap nafile 
0 oy
tarafından
Ay benim esimde wifini kapaticam telefonu alicam annenlerle konusmuyucan diyor.bende bosanirim senden vaz gecerim anne babamdan asla.bir kere ailemi aramaz amma bende annemi babami kiz jardesimi aradinmi diye hesap sorar.Allah sabr versin bizlere.
0 oy
tarafından
Kimse.bisiy yapmak zorunda degil....çocuğunuza bakmak zorunda değil..temizlik.yapmak zorunda.degil..sanki göreviymis yapması gerekiyomus gibi konuşmayın..he kendi isteğiyle yaparsa a menna..o onun ayrincigini koyar..ayrıca senin baban benim babamı döver gibi senin annen şöyle benim.annem.soyle gibi sidik yaristirmaniz zaten hos değil .karo koca arasındaki.olmamasi.gerekn.ilk şeyi yapmissini..herkezin annesi kendisine.kusursuzdur.kimse annesine laf söyletmez haklı yada hakksiz evlat olarak eleştirir kendisi ama.baskasi söyledim zoruna gider..

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 273 göst.
24 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Eda06 (3,739 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 150 göst.
16 Kasım 2023 Aile kategorisinde gozdekaracaa (249 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 169 göst.
31 Ekim 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 119 göst.