0 oy
134 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Miyop olan anneler çocuğunuzda da miyop çıktı mı ? Sizin de anne babanızda miyop var mıydı ?

Ben 12 numara miyopum doktorlar bu durumun genetik olduğunu çocukta çok daha yüksek miyopun olabileceğini söylüyor eşim değil ileride çocuğum böyle yüksek numaralarda miyop olursa ve göz sorunları yaşarsa çok üzülürüm bu yüzden bazen hamile bile kalmasam mı diyorum sizce bir mucize var mıdır çocuğumda çıkmaz belki 

3 Cevaplar

0 oy
(15,505 puan) tarafından
5.25 derecem ama.oglumda henüz bişey yok uzaktan gösterdiğim biseyi görüyor büyüsün biraz daha 4 yaşında kontrole götürürüm umarım geçmez benden ona 
tarafından
Mutlaka götür canım çocuklarda bazen belli olmuyor umarım geçmez
(15,505 puan) tarafından
Cizdirecegim bende ama bilmiyorum nasıl olur ise yarar mi
tarafından
Canım retinanda incelme falan var mı 4/5 numaradan sonra retinada incelme yırtılma riski oluyor doktor gözüne bir damla damlatıp göz bebeklerini büyütüp muayene yapıyor mu ? Birde seninde anne babanda var mıydı
(15,505 puan) tarafından
Ölçtüm 1.25 de astigmat var ve sadece beş derece cizdirilir dedi kornea ince diye babam da yok annemde de yok amca tarafında var
-Reklam-
0 oy
(9,652 puan) tarafından
En son bi 10 yıl olmuştur belki göz doktoruna gideli 1.75 miyop tu ama şuan çok kötü görüyorum gözlük falan da kullanmıyorum. Genetik olduğunu bilmiyordum. Çizdirme falan olmuyor mu ?
tarafından
10 numara üstü çizdirme olmuyor
(9,652 puan) tarafından
Yaa :/ bilmiyodum bende çizdirmek istiyorum sen lens mi kullanıyorum gözlük mu
tarafından
Lens kullanıyorum
0 oy
(220 puan) tarafından
Ben 5.5 numara gözle çok zorlanıyorum diyordum  ama senin postunu görünce yazmadan edemedim 12 numara ne demek ya Allah sana kolaylık versin bacım 

Bu arada benim anne babamda miyop yok sadece yakın görme sorunu var biraz, ben de benim çocukta da var mıdır acaba diye bir kontrole götürmeyi düşünüyorum 
tarafından
Teşekkür ederim canım günlük hayatımda sürekli lens taktığım için herhangi bir görme sorunu yaşamıyorum
(220 puan) tarafından
Lensi sürekli mi takıyorsun yatarken çıkarıyor musun? Ben de lens istiyorum ama hergün takıp çıkarması çok zor geliyor
tarafından
Gece yatarken çıkarıyorum gayet kolay oluyor hem gözlükten çok daha iyi görüş sağlıyot
(220 puan) tarafından
Evet lensle görmek daha güzel ama bir ara ben de  kullandım bana çok zor geldi sabahları bazen yarım saat bir gözüme takmak için uğraşıyordum. Neyse ben kavanoz dibi gözlükle devam artık

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 223 göst.
9 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Selimin annesi (8,954 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 272 göst.
15 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Goncagull (1,154 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 143 göst.
26 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Mavissss93 (146 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 97 göst.
31 Ocak 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Esila65 (716 puan) tarafından soruldu

376,978 soru

11,282,270 cevap

34,684 kullanıcı

...