0 oy
281 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,837 puan) tarafından
Epizyotomi dikişi sonrasında oluşan sertlik ne zaman gidiyor acaba deneyimli annelerden cevap bekliyorum. Bugün 35 gün oldu doğum yapalı eriyen ip ile dikiş atılmıştı 9 günlük iken patladilar iç dış tekrar dikildi tel ile. Dikişler alındı fakat yerleri hala aşırı sert kesinin yapıldığı yerdeki o sertlik tahmini kaç aya geçer bu şekilde eşimle bir beraberlik bile söz konusu olamaz. 40 imizin çıkmasına az kaldı ama sertliğin 5 günde kaybolacagi yok gibi

8 Cevaplar

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
14 aylik bebeğim   kimi zaman hala acır   ve sertlik de var 

ilişkide ilk 3veya 4 ilişki baya zor oluyor sonra alışıyosn 
(1,837 puan) tarafından
Zorlanmadan dolayı o sert dokuda kanama olur mu acaba dikişler açılır diye çok korkuyorum da beni baya söküp söküp diktiler o acıyı tekrar yaşamaktan korktuğum için ilişki fobisi gelişti daha şimdiden düşündükçe elim ayağım titriyor korkudan ya patlarsa diye
tarafından
yok yok sadece fazla dikilmisse ic kisim orası azıcık açılıyor normal dikişlere birsey olmuyor disardaki özellikle bir zarar görmüyor bende aynı doğumum 10 dk sürdü ama dikiş yarim saatte bitti bende baya korktum ilk ilişkide yapamadım korkudan yani o derece acı dersen olmuyor ama o korku bitiriyo adamı
(1,837 puan) tarafından
Çok açıklayıcı oldu gerçekten teşekkür ederim :) kimi insan çekiniyor bu tarz konularda ki deneyimlerini paylaşmaya Allah razı olsun icimi rahatlattınız :))
tarafından
rica ederm :)) kimse tanımıyor sonuçta kuzum  birde burası bilgilenmek bilgilendirmek icin var  herkesin başına geliyor bu olay kimsenin cekinmesine de gerek yok bence:-D
-Reklam-
+1 oy
tarafından
böyle şeyleri okudukça diyorum ki ey annelik sen ne güzel bir şeysin 
0 oy
(44,744 puan) tarafından
Benim 18 ay geçti doğumun  üstünden  7/8 ay önce tam düzeldi o sertlik felan kalmadi
(44,744 puan) tarafından
1 yıl durdu sislik
(1,837 puan) tarafından
Peki hayatın doğal akışında size zorluk çıkarttı mı o sertlik
(44,744 puan) tarafından
Canım senin elinde kasmazsan hiç bişey olmaz sende bitiyo yani
(1,837 puan) tarafından
Sertlik tekrar yırtık oluşturur diye korkuyordum deneyimizini paylaştığınız için çok teşekkür ederim :)
(44,744 puan) tarafından
Canım kusura bakma burda öyle seylerimi konuşmayı sevmiyorum:) yardımcı olan çıkar insallah
0 oy
(937 puan) tarafından
Hiç duymadım o şekil dikiş benim kendi dökülen dikisti oğlum 13 yaşında dış tarafta ki o sertlik hala duruyor yanlız 
(1,837 puan) tarafından
O sertlik varken birliktelik zor olmuyor mu acaba
(937 puan) tarafından
Benim içte değil canım dışta o dediğim dikiş yeri o yüzden etkilemiyor
(1,837 puan) tarafından
Benimde dış tarafta sertlik yani elimle dokundugum zaman vajen girişinin sağ tarafında baya sert geliyor elime
(937 puan) tarafından
Benimde aynen o şekil
(1,837 puan) tarafından
Sanırım geçmiyor o sertlik
0 oy
(2,886 puan) tarafından
Nasıl patladı acba ben bilmyrmda 
(1,837 puan) tarafından
Eriyen ipler ile dikiş tutumuyormus derim yapısal kaynaklı oldu yani
(2,886 puan) tarafından
Amaaa ilk defa duydum
0 oy
tarafından
Yani benim sıkıntı olmamıştı canım dikişler düştü kırkım çıkınca baktım dikis izi bile görünmüyordu inan bı fikrim yok postun yukarı çıksın 
0 oy
(968 puan) tarafından
Patladigini sen mi anladin belirtilerin neydi acaba.. bana ilik suya otur dedile4 dikislerin yumusamasi icin iyi geliyor ben daha 10 gunlugum ama 
(1,837 puan) tarafından
Canım benim dikerken zaten doktor hatası olmuştu doğumdan hemen sonra üç defa dikip söktüler taburcu oldum eve geldim diktikleri parça idrar yaparken sallanıyordu resmen ayna ile baktım ipler kopmuş parça sallanıyor açık yara vardı. Özele gittim tekrar diktiler çok şükür bir ay yattım ama dikişlerim tuttu en azından
0 oy
tarafından
Normalde 40 ın çıktıktan bir süre sonra geciyor canm ama sen tekrar dikis atildi diyorsun biraz uzaybilir iyilesmesi şisliğin kaybolması

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 287 göst.
0 oy
6 cevap 330 göst.
0 oy
3 cevap 100 göst.
30 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Gamze58 (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 170 göst.
23 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde glsm.c (71 puan) tarafından soruldu

381,025 soru

11,407,091 cevap

34,943 kullanıcı

...