0 oy
466 göst.
Aile kategorisinde (136 puan) tarafından
aranızda tek asgari ücret alıp kırada oturan varmı arkadasım evlenicek diyo böyle yasayan yoktur cocukta cok iyi para icin nisanı iptal edicek ben illaki vardır oyle yasayan dedim 

29 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bizm asgarî ücret yok 3 çocuk var ev kira dukkan var çocukların masrafları var
(136 puan) tarafından
dükkan iyi işliyorsa gecinilir
tarafından
Dükkanın sahbi esim dgl sıkıntı orada
-Reklam-
0 oy
(2,884 puan) tarafından
Seviyorsa niye böyle bişe yapıyor o zmn para için evleniyor
(136 puan) tarafından
kız anlamadım ilk kabul etti smdi noldu anlamadım
tarafından
Haklı val sevgi biyerde bityor herkes rahatını dusunuyo kiz
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Nişanı iptal edecek derken 
tarafından
parasız yaşayamam diyenlerden
(136 puan) tarafından
ilk önce kabul etti smdi diyo gecinemem tatile gidenleri görmüs iptal etcm diyo
(5,134 puan) tarafından
Bence de etsin zaten para için evleniyormuş baksana çocuğa yazık
tarafından
Bencede etsin hep evde hep evde olmuyor çünkü evlenip pişman olmaktansa iptal etmesi daha iyi
(9,247 puan) tarafından
İptal eden kizmi
0 oy
tarafından
Vardirda zar zor ilerde zahmet çekerler ilk günler hadi iyi geçsin sonra tartışma mutlaka olur.. ev kira olcak mutfak masrafı giyecek hep kıt kanaat arkadaşın eğer calismazsa  zor
(136 puan) tarafından
onu sormadm calısmak istemiyo galiba
0 oy
(1,012 puan) tarafından
Kirada oturuyoruz bı tek eşim çalışıyor bı kızımız var asgari ücretle geçiniyoruz arada eşim ek işlere gidiyor borcun yoksa halloluyor zaten şükür borcumuz yok bizimde yuvarlanıp gidiyoruz
(136 puan) tarafından
belki dügün borcu flaan olur ondan kabul etmemiştir bak olabilir
(1,012 puan) tarafından
Yeni evliyken 100 lira kalırdı borçlardan falan kaynanam biraz destek olurdu öyle hallederdik bizde çok şükür ama yıpranıyor işte insan
0 oy
tarafından
3000 asgarı artı aylık 900 ıkramiye var kiram 475 kıra pahalı olunca zor ama bu sebepten ayrılma yerıne cocuk ısını erteleyıp bı ıse gırıp bıkac yıl bırıkım yapabılırler demek kı sevmıyo bencede ayrılsın yoksa bu dusunce aklına bıle gelmezdı
(136 puan) tarafından
kiran cok iyimiş burda en kötü ev 900 flaan
tarafından
12 yıllık bınamız ama saglam evde gayet genıs memnunum cok sukur ama sakın kucuk bır ılce oldugundan fıyatlar hep boyle
(136 puan) tarafından
iyimiş benim site 50 yıllık var kiram 1110 tl
tarafından
nerdesın İstanbul falan mı cok valla ya merkezı bıyerse ondandır
0 oy
(4,575 puan) tarafından
Para için iptal edecekse hiç evlenmesin bence. 
0 oy
tarafından
Herkes linçler belki ama arkadaşın çocuğun başını yakmasın kendi hayatını karsrtmasin.simdiden parayı düşünüyorsa geçim olmaz o evde.bunun borcu var her istediğini alamamak var.bnm komşum ,4 çocukla geçiniyor evet ama çocukların ihtiyacını eğitim özellikle karsilamiyorlar.
(136 puan) tarafından
4 cocuk ta fazla ya yüksek maasla bile zor
0 oy
(1,253 puan) tarafından
Valla biz geciniyoruz asgari ucretle ama evimiz kendimizin. Görümcem kirada oturuyor o cok zorlaniyor ailesi yardim ediyo sürekli kaynanamgil hep ona yardim ediyor yoksa ayakta duramazlar.
(136 puan) tarafından
kira olmaması büyük rahatlık
(1,253 puan) tarafından
Orasi oylede kiraya cikmak istyorum bende
0 oy
(10,047 puan) tarafından
Biz de asgari ücret canım kira 1200tl bi şekilde geçiniyoruz işte ama kolay değil. 

Önemli olan huzur zaten eşin iyi biri olunca taş taşır, çöp toplar ac bırakmaz ailesini. 
0 oy
tarafından
ya geçinmek mutlu olmak isteyen her türlü olur Allah büyük. tmm parasız da olmuyor ama evlenince bi gün evinde huzuru bulmadığı zaman dünyalar onun olsa boşa olduğunu anlar. bizim asgeri ücretten az fazla ama kira taksitler faturalar mutfak masrafı hariç onlar zaten 4bin civarı geriye 3  5 bişey kalıyor ay sonunu zor getiriyoruz vallahi. ama yine de halimize bin şükür. esim iyi olsun sağlıklı olalım huzur olsun da. insan az dışarı bakacak sokakta yaşayan çöpten yiyenler var. tabi kimse parası olmayan biriyle evlenmek zorunda da değil ama başta nişanlamasaydı. yazık değil mi o adama
(136 puan) tarafından
cocukta cok iyi sinir oldum be nde yazdım size iste
tarafından
adam kendine iş baksın belki daha iyi bişey bulur yada kız da çağırış eğer borç yoksa insan geçinebilir biz 1 yıl olacak evliyiz hala borç ödüyoruz. ay sonu zor geliyor. yani bilemedim eşyasını borçsuz alsın biraz eli sıkı biriyse kız tatil de yapar gezer tozar da valla ama yine de iyi düşünsün evlenince yapamam diyorsa şimdiden yazık etmesin ama bazen daha iyisini yaşamak için göze almak gerekiyor ve çabalamak.
0 oy
tarafından
Parayla saadet olmaz derler. Ama ben inanmıyorum. Bu devirde para olmayınca maalesef hicbise olmuyor. Hastane bile paran yoksa öl gibisinden davranıyor. Çok gördüm.
(136 puan) tarafından
sizin mahalle pahalı zaten normal fiyatı
tarafından
Sorma ben unutmuşum buranın piyasasını bir baktım hepsi uçmuş. Daha yüksek olanlar var. İstanbul'a dönmüş
(136 puan) tarafından
ben 1100 oturuyorm düsün 50yıllkk site
tarafından
Kipanin oralardaydin dimi sen. Soldaki siteler mi
(136 puan) tarafından
evet o site cnm
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Bugüne bakıp karar vermesin kimin ne olcagini Allah'ım bilir . Parası için evlenir sonra işler güzel gitmez batar eder kalırlar beğenmediği asgari ücret e . Çok dert ediyorsa kendi de çalışsın destek olsun . 
(136 puan) tarafından
valla dogru bizimde cok iyidi smdi kötü oldu
(1,465 puan) tarafından
Rabbim eskisinden de iyi etsin inşallah tez zamanda . Yarinimizin garantisi bile yok bakalım sabaha kalkabilecez mi diye düşünüyoruz yatarken herşey Allah'tan .
0 oy
(9,887 puan) tarafından
Nerde olduguna ve kirasinin ne kadar oldugunadq bagli
(136 puan) tarafından
aydın cnm
0 oy
(937 puan) tarafından
Asagari ücret üç çocuk ev kira 
(136 puan) tarafından
Allah yardım ediyo bi sekilde iste göstercem bu mesajları
0 oy
(671 puan) tarafından
Arkadaşın g.tm rahat etsin param eksik olmasın demiş. Sevseydi Elini taşın altına koyardi bende calirim derdi. Mnatik evliliği yapmak peşinde cnm. İyi yapmış yoksa ilerde daha sorun yaşarlardı.
0 oy
tarafından
Biz variZ:))
0 oy
(6,807 puan) tarafından
Benim teyzemin kizi bu yuzden yuzuk atti canim ben yapamam dedi oglanin babasi dugun icin hic destek vermemisti kizda ben evlenipte bir omur dugun borcu odeyemem dedi ve birakri
(937 puan) tarafından
Aslında mantıklı evde huzursuzluklar da bundan çıkmıyor mu hep
0 oy
(3,830 puan) tarafından
Nişanı iptal edeceğine kendi de bir süre rahatlayana kadar çalışıp destek olmayı düşünse  herşey tek taraflı değil 
0 oy
(7,855 puan) tarafından
Benim eşim 2 bin alıyor asgari ücret bile değil kiracıyım 500 tl kirqm 2 çocuğum var şükür yinede huzurumuz var tabi ama çoğu şeyden kısıtlıyoruz çocuklara yetinmek için en son kaç yıl önce kıyafet aldım hatırlamıyorum ayakkabı desen 2 yıl olacak ama sıkıntı yapıp kocamı üzmüyorum

Yani demem o ki parada önemli kşmse kusura bakmasın herşey paramı diyenler evet bu zamanda herşey para. Sevgi saygı tabiki önemli ama bunlar dışında herşey para

Örnek kızım 5 buçuk yaşında çok istedipi şeyler oluyo alamıyorum o unutuyor brn unutmuyorum alamadım diye takıntı yapıp üzülüyorum vicdan yapıyorum

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 217 göst.
13 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 806 göst.
0 oy
9 cevap 366 göst.
19 Aralık 2019 Diğer kategorisinde Ceylann (99 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 832 göst.
28 Aralık 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu