+1 oy
278 göst.
Diğer kategorisinde (2,172 puan) tarafından

Merhaba kizlar. Uzuuun bi suredir girmiyodum buraya. Simdi cok arada kaldim ve akıl almak istiyorum sizden. 25 aylik kizim var. Emmeye cok duskundu bayadir kiyamadigim icin duruyodum ama dün sabah tamam yeter artik dedim sabır taşı sürdüm. Meme acı süt acı diyerek biraktirmak istedim. Bebegim emdi ve bida istemedi. Isteyince actim gosterdim meme acı diyip geri kapattik. Nerdeyse 2gun oldu emmedi. Uzatmayim daha fazla. Eger disimi sıkarsam bebegim emmeyi birakacak. Ama ben dayanamiyorum. Dunden beri aglamaktan icim disina cikti. Halada agliyorum simdi uyuttum uyaninca ne yapiyim diye dusunuyorum. Sizden bi akil istiyorum. Bana fikirlerinizi soylermisiniz. Bundan sonra yemesi uyumasi duzelir umuduyla biraksin istedim ama gogsumde uyumasi meme derken gozlerinin ici gulmesi ne bilim ozledim yanimda ki duran cocugumu. Allah nasip etmis sut vermis amaan nolcak emebildigi kadar emsin daha kucuk diyo yuregim. Ama iste napiyim ben cok uzuluyorum. Bebegim dayaniyo ben dayanamiyorum..

19 Cevaplar

+1 oy
(25,224 puan) tarafından
Off bi fikrim yok ama inan im acıdı ya benim oğlan da çok memeci 14 aylık daha keşke 5 yaşına kadar ezmzirsek dimi nasıl güzel bişey o an herşeye bedel kıyamam mimnoşa yaa
(2,172 puan) tarafından
Evet cok sevdigi emmeden mahrum bırakıyorum kac yasina kadar emebilir ki varsın emsinler diyorum cok uzuluyorum kararsiz kaldim
(25,224 puan) tarafından
İnsan kıyamıyo gerçekten memeyi görünce nasıl çırpınıyo seviniyo oğlum kurban olduğum ya gelde bıraktır. Valla emzirme duygusundan ayrılmamak için memeden kesilir kesilmez ikinciyi yapcam heralde :D
(2,172 puan) tarafından
Bide o var demi :) ben emzirdigim icin hamile kalamiyorum gibi geliyo. Simdi emzirmeyi biraktirinca hamile kalirim belki kardesi olsun beraber buyusunlerde istiyorum
(25,224 puan) tarafından
Aynen canım iyi düşünmüşsün allah hayırlısıyla isteyen herkese versin inşallah. Bende öyle düşünüyorum sütten bezden kesilince arada çok yaş olmasın benim yaşta gidiyo zaten e anca:)
-Reklam-
+1 oy
(4,698 puan) tarafından
Bende bazen bıraktırma istiyorum ama kıyamıyorum gerçekten vicdan yapıyor insan çok üzüldüm canım dayanamıyorsan emzir 
(2,172 puan) tarafından
2gun oncesi bi biraksaydi emmeyi diyodum simdi evlenene kadar emsin yazik diyorum keske hic biraktirmaya ugrasmasaydim
(4,698 puan) tarafından
Canım aç kalmayacak sonuçta sağlığında yerinde başladın bitir büyüdükçe daha zorlaşır
(2,172 puan) tarafından
Aç geziyomus gibi geliyo ama alıscam insallah
0 oy
(734 puan) tarafından
24 aydan sonra bıraktırmak gerekiyor yeni bir çocukluk dönemine giriyorlar psikolojik olarak etkilenebilir daha fazla emmesi
(2,172 puan) tarafından
Pekii tesekkur ederimmm
0 oy
(671 puan) tarafından
Cnm 25 ay emzirmissin almış alacağını. Şuanda bırakabilirsiniz uzulmenize gerek yok.
(2,172 puan) tarafından
Uzulmem saniyodum bende ama zormus dayanmam gerek
(671 puan) tarafından
Aynen cnm benim ki 20 aylık bende kesecem ikinci yaklaşıyor. Biraz zor olacak ama halledecek artık.
(2,172 puan) tarafından
Hayirlisiyla insallah halledersin. Eger kullanirsan sabir taşı mucizevi bisey gercekten biraktiriyo bence memedende tiksinmiyo sadece tadı degismis saniyo
(671 puan) tarafından
Onu duydum deneyeceğim sadece köpek dişlerinin çıkmasını bekliyorum. Emince rahatliyor. Teşekkür ederim tekrardan.
0 oy
tarafından
Canım benim bir süre sonra bebeğin emdiği sana zarar vermeye baslar ve bebek ihtiyaçtan değil keyiften emer emzirmek annenin büyük ölçüde kalsiyumunu demirini b12 sini tüketir uzun süreli emzirme annede anemiye neden olur maşallah iki sene emzirmişsin yarasın şifa olsun boşuna vicdan yapma alması gerektiği kadar anne sütünü almış 
(2,172 puan) tarafından
Saclarim dokulmekten kalmadi zaten artik duzgunce yesin uyusun insallah
tarafından
Memeden kesilince düzene giriyor emin ol evet bebek emzirmek harika bir duygu o iletişim o an paha biçilemez bir an ama bazı şeylerin de bir sınırı var anne sütü çok güzel bir besin ama anne onu üretebilmek icin de o kadar yoruluyor ki ne kadar takviye alsan da dışarıdan yetersiz kalıyor bir yandan eksiliyo çünkü ama emin ol emzirmeyi kesmek çocuk ile bağ-ı kesmez iletişimi kesmez artık olur boyu o iletişim devam edicek ")
(2,172 puan) tarafından
Gogsunde uyumasi memeyi gorunce sevinmesi agliyosa susmasi bunlar cok kiymetli gercekten anne olmakta zor artik sevmiycek kopacak gibi geldigi icin birazda vicdan yapiyorum ama insallah dayanicam
tarafından
Hiç öyle düşünme olur mu hiç öyle şey bebim büyük kızım iki sene küçük kizim 9 ay oğlum 1 ay emdi hepside yapışık ikizim gibi biri iniyor üstümden öteki çıkıyor o gidiyor yine öteki geliyor oğlum iki aylık zaten o kucak kuşu ")) suan da oğlum hiç emmiyor geçen anneme bırakıp hastaneye gittim annemden mama içmemiş biliyomusun bend ediyorum emmiyor nasıl olsa ne oalcak benimle bağı yok ama hiç öyle degil mis ben eve gidenece uyumamış geldim aldım kucagima öptüm sevdim doyurdum uyuttum "))
0 oy
(18 puan) tarafından
Aslında biraz emzirseniz ne güzel olur zamanımızda çeşit çeşit hastalık çıkıyor bünyesi guclu olur hastalıklara karşı emzirme uzmanı demişti bana da 
(2,172 puan) tarafından
Hastalanirsa hic yemiyo hic o yuzden kararsizim yine yemezse bu sefer memede yok :(
0 oy
(4,948 puan) tarafından
Bu aldığı sut Allahin izniyle ona.bir ömür yeter. 1 hafta sonra unutmuş olacak tamamen sık dişini 
(2,172 puan) tarafından
Kırılmadan atlataydım şu gunleri baska bisey istemiyorum inşallah dayanicam biraz daha
0 oy
tarafından
2 gün emmemiş sabretmişsin bi 2 gün daha emzirmeyip sabredersen unutur 

bende hamilelikten dolayı 1 gün emzirmedim dayanamadım tekrar emzirdim ama benimki 1 yaşında daha  cok zor ama biraktirmalisin artık 2 yaşını doldurmuş masallah alması gerekeni almis senden tekrar emzirirsen bu sefer bebeğini tekrar bıraktırmak için yine zorlanacaksn ve bu sefer belki inanmayacak 
(2,172 puan) tarafından
Evet buyudukce akli erdikce zor olur diye korkuyorum. Insallah hayirlsiyla dayanicam
tarafından
bencede dayanmalısın canım rabbim sabir versin zor ama başarınca elbet kolay olacak
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Ben çok emzirmeye karşıyım bence sabret kes. Zaten tatlı niyetine içiyor artık 
(2,172 puan) tarafından
Uyurken emzik yapiyodu resmen
(13,202 puan) tarafından
O açıdan diyorum benimki 10 aylık hiç emmedi ve gece beslenmesini neredeyse kesti az da iştahsızlık var uyuyor en azından. Tavsiye ederim. Oyuncak belliyorlar çünkü
(2,172 puan) tarafından
Deliksiz uykuyu cekince uzulmem biter benim de belki :)
(13,202 puan) tarafından
Yok yaaa sen belki uyursun da ben uyuyamıyorum :) aynen tavsiye ederim cidden o kadar uğraşmışsın
(2,172 puan) tarafından
Tamam tesekkur ederim insallah disimi sıkcam biraz :)
0 oy
(10,495 puan) tarafından
24 aylıkken kesmen lazım cnm dinen bu böyledir istediği kadar meme düşkünü olsun onun süt rızkını Allah 2 yaşına kadar veriyor 

Ağlama boşuna cnm memeyi bırakınca ne olacak ki yine sana bağlı yine annesinin evet zor biliyorum ama ömrünün sonuna kadar emecek değil ve böyle zorlanmadı ise bırak bidaha da verme 
(2,172 puan) tarafından
Tamam canim sagolasin yazdigin icin vermiycem dayanicam sanirim
(10,495 puan) tarafından
Mecbursun kuzum böyle kötü hissetmen normal.ama 2 yaş son emeceği kadar emmiş cnm az sakin ol bırak.aglamayi kizin ne güzel istemiyormuş benim kızım 14 aylıkken bıraktı ben de çok ağladım ama yapacak.bisey yok
(2,172 puan) tarafından
Yalnizim cogu anne gibi kimse yok yanimda bunun da etkisi cok sanirim bayramda annemin yanina giderim belki daha kolay olur dayanmasi bir iki gun daha durabilirsem
(10,495 puan) tarafından
Anladım cnm Rabbim yardımcın olsun ama dayanmalısın
0 oy
(7,188 puan) tarafından
İki yaştan sonra emzirmek pek tavsiye edilmiyor canım rabbimde iki yaş demiş seninki çok şükür doya doya emmiş benimkininde 3 ayı kaldı çok üzülüyorum gogsumu gördüğünde ki o çığlık atması uzerime atlaması falan bunlar çok ozlenesi şeyler sanırım çok duygusaliz kimisi yaşını doldurunca pat pat kesiyor :/ zor olanı başarmissin benc biraz daha sabırlı ol sende alisacaksn inşallah
(2,172 puan) tarafından
Keske kendileri biraksalar diycem ama onada aglariz biz.. insallah sanada kolaylik versin bebeklerden cok biz uzuluyoruz
0 oy
(9,203 puan) tarafından
Hoş geldin canm hatırladm seni. En son ki postundan sonra bida hic gorememistim

Ne oldu esinle durumlar? 

Benm kzım da 22aylık kara kafa duşunuyorum valla nasl bıraktrcam die ://
(2,172 puan) tarafından
Esimle sorun simdilik yok cok sukur umarim olmazda artik sagolasin. Sabir taşı kullanabilirsin cok ise yariyo. Tabi dogru zaman da karar ver ki benim gibi cok zorlanma psikolojik olarak çöktüm bebegimden cok :)
(9,203 puan) tarafından
Aman aman olmasn kzum Allah mutlu etsin..
Geçen gun denemek istedim sirke sürdum kızm emmeden uyuyacaktı oturdum ağladm sonra gidip ykayp geri verdim :D bebekten once anne hazır olmalı ya :D
(2,172 puan) tarafından
Annede bebekte hazir olamaz buna ozellikle anne fazla duygusalsa :) anne olmak icin fazla duygusalız :)
0 oy
(1,633 puan) tarafından
Bıraktırsan daha iyi olur ay da tamamlamış hem bu saatten sonra içse önemi yok 
0 oy
(3,299 puan) tarafından
Bebeğiniz duruyorsa siz de dayanın. Çünkü değişik besinlerden faydanlanması gerek artık.

Bırakın bağımsız, yiyen içen, özgür sağlıklı bir çocuk olsun. 
0 oy
(10,874 puan) tarafından
Sadece gece yatarken vermeye alostorsan olmaz mı Kı oyle. Bende bilmiyorum ama. 
0 oy
tarafından
Dinen sakıncalı 2 yaşından sonra emzirmek sonuçta yemek yiyebiliyor bebeğiniz zekadan gider derler 
0 oy
tarafından
Canim uyumasi yemesi icin biraktiysan bence umdugunu bulamayabilirsin. Bence emzirmeyi anne artik cok yorulursa sikilirsa veya bebek emmek istemezse birakmali. Ben de kizimi cok emzirdim 2 bucuk yasini gecmisti artik ben cok asiri yoruldum ve biktim o yuzden biraktirdim. Ne uykusu ne yemesinde bariz bi degisiklik olmadi yani
0 oy
(5,307 puan) tarafından
Benimkide 21 aylık meme kolik parkın içinde meme diye bagrıo bence bıraktıysa daha iyi işte ne güzel . Benim eşim memeye bişey sürmeye karşı nasıl kesecem bilmiyorum
0 oy
(1,897 puan) tarafından
Ben kendim fikrim kesinlikle okadar uzun süre emzirmem gerek ye yok saten doktorlar bile ilk altı aya önem veriyor iki yaşı geçmiş hiç gerek yok çünkü anneyi yıpratıyor o emzirme ve bebek deil o çocuk olmuş artık psikolojik açıdan da iyi deil ben şahsen 6 ay emiziricem bir yaşına kadar kesmiş olacam 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 109 göst.
3 Haziran 2023 Aile kategorisinde Esra129 (93 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 112 göst.
30 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Laplusbelle (2,461 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 92 göst.
23 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Leyla042 (1,274 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 119 göst.