0 oy
208 göst.
Aile kategorisinde tarafından
22aylik kolik bı bebekti 9ay koligi sürdü ilk 3-4ay pusette ana kucağında uyudu ayağıma alistirmadim zate çok uyuyan bı çocuk değildi yarım saat uyusa şükür ediyordum . Neyse bı dönem sağlık sorunum oldu buyukler ayaklarına Alistrdilar mi 10ay olana kadar ayağımdan asla inmedi bıraktığım gibi uyanirdi.ayaklarim siserdi zor yururdum.sabaha kadar sallardim.suan koca dana oldu hala aynı bazen çok güzel uyuyor nazende eziyet ediyor . Bu gece eziyet salladım biraktim yarım saat uyudu başladı sonra sağa sola öne geri donmelere uyandırdı kendini emzirdim bıraktım gene auni aldım ayağıma mizir mizir en son kızdım bıraktım aglamaya basladi.ya nezamn uyumayı ogrencek gerçekten çok yoruldum.ayagimda şuan üstüne bısi ört uyanir. Varlığına şükür ama ne bu inat uykun varsa uyu ya.resmen su uykusuzluk yüzüne 2.ciye sıcak bakmiyorum .mesela kolik müziği dinliyoruz hâlâ kolikler bilir o müziği Allah'ım sabır yani

10 Cevaplar

0 oy
(7,791 puan) tarafından

Beraber uyuyun benim kızım diş doneminde normalde besikte yatardi ama simdi banasiyla aramizda ina sarilip uyuyorum. Uyurken yüzümü fln oksar :) oyle deneseniz bide yada o ayagindaykrn uzan yat hem onu salla hem uyu bennoyke cok yaptim. 

tarafından
Bu aralar çok farklı ağlama krizlerine giriyor malesef .. ne emmek ıstiyor ne sallanmak ne bırakılmak. Sabaha karşı dedigin şekilde ayağımda bende uzanmış kalıyoruz zate .şöyle döne döne kendi uyusa .tek zorlandığım uyku uyutamama dalamamasi. Hep beraberiz hiç ayrılmadık ki ayağımdan inse yarım saate ayağımda gene
-Reklam-
0 oy
tarafından
Benim yavrus daha beter 10 aylık olacak 28 inde bebek dediğin gece bir ikiye kadar durur mu? Uzuluyorum büyüme hormonu aktif olduğu saatte bizim ki daha yebi oturmaya başlıyo neyse 2 de uyuyo saat başı uyanıyor bende çok çekiyorum en iyisi dua edelim yavrularımıza müminin mümine duasi kabul olurmuş mübarek gün

Rabbim hayırlı uykular versin iyi uyuyup iyice uykudan faydalansinlar. Vatana, millete, ailelerine faydalı birey olsunlar. Rabbım in sevdiği kullar arasına karissinlar
tarafından
Bir buçuk yaşına kadar 2den once yatmazdi çünkü kolik sancıları akşam üzeri 6gibi başlardı gece 2de sona ererdi .öylede kaldı şuan en erken 11de uyur ama çektirr erken uyudu die
tarafından
Yaaa uyku danışmanlığı almayı düşünmeye başladım o zaman yüzde yüz fayda göreceğimi bilsem ah
0 oy
(3,148 puan) tarafından
Benim bebeğimde ne zaman diş çıkarsa sabaha kadar yatmıyor nerdeyse bir aydır bende uykuya hasretim Allah yardımcınız olsun zor valla
0 oy
(9,023 puan) tarafından
15 aylık olduk dediğinden Bir gram eksiği yok kolik bebek hâlen o seste uyur şu saat olmuş hâlen sallıyorum
0 oy
(44,758 puan) tarafından
3 den beri bizde ayaktayız şimdi yeni uyudu bittim resmen
0 oy
(48 puan) tarafından
:) canim bende senin gibiyim ya sabir cektiriyor oglum bana bigun iyisese2 gun kotu zaten buranumdan geliyor cok gazli bir bebek kolik gibi araba sesi kolik muzikleri dalga sesi dinlemekten artik beynim bi hal oldu saat basi hatta saat basi olmdan uyanir simdi 2 gun sonra 7 aylik olacak bebekten bebegede degisir ama gece uykusuna yattigi zaman onada cok zor daliyor tik sesine aciyor gozlerini ve uayndigijda cok zor daliyor tekarra geri oda kendini uyandiriyor mikir mikir ben bilerek ayagima alistirdim cok terkiyoruz sicktan emerken  bazen emmdikten sonra uymasi icin ayagima aliyorum besigine alistirdim suan eger hic bir soruni vs yoksa gece bi kere uayniyor sonra sabaha yaklastikca yarim saat bir saati buliyor uyannma zamanlri  illa girecek duzene diren tatlis anne;)
0 oy
(1,776 puan) tarafından
Ben şuan ağlıyorum artık ne gündüz duruyor ne gece uyuyor 10 dkda bir uyanıyor 11 aydır uyku nedir unuttum bebim oğlumda kolikti en başta onu çektim. Bitince düzelir dedim ama yok uyumayı bilmiyor ne zaman nasıl öğrrnecek bilmiyorum. Ama ben psikolojik olarak bittim
0 oy
(11,095 puan) tarafından
Sütten kesince düzene giriyor Allah'ın izniyle. Az kalmış sabret. Bir de havalar sıcak dönüp durması normal ya sabır annesi 
0 oy
(1,766 puan) tarafından
Benim oğlumda 8 aylık doğduğunda beri. Uyumaz gece 3 e kadar uyanık ayağımda sallarım yatağına koyar başlar ağlamaya. 
0 oy
(13,119 puan) tarafından
Allah sabır versin canım 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 376 göst.
23 Aralık 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 95 göst.
23 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Sinem48300 (583 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 135 göst.