0 oy
1,242 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından

eşimin kan grubu ABrh pozitif Benim kan grubum Arh pozitif Kızımizda oldu kan grubu 0rh pozitif O olmasi normal mi? ve doktor 3ay sonra mi neydi fkrr yapılblr ddi bebeklrn kan grubu dgsebliorms çünkü ilk doğduğu zamandan snra sizce bu mümkün mü? ve kizima biz kan verebliormyz ?

13 Cevaplar

+1 oy
(148 puan) tarafından

ab + ve a+ in muhtemel çocuk kan grupları:

A grubu % 50
B Grubu % 12,5
AB Grubu % 37,5
0 Grubu % 0 

-Reklam-
0 oy
tarafından

Bi saglik kurulusuna sorardim ben olsam ..

tarafından
sorucm frst bulamiorm bi yanlz gidemiormki yanmda ablam oluyor bi frst vermiyor onunda karışmasına dahil olmasini istemiorm buyzdn ilk frstta sorucm ama arkdslrnda dsncelrni merk ediorm
0 oy
(8,198 puan) tarafından

Vay cok ılgınc bızde  de aynı eşim ab ben a+ yım merak ettim bizimki ne olacaksa. :) 

tarafından
bakalım ne olacak hayırlısı:)
(247 puan) tarafından
Canım senin annen ve babanın kan grupları ne? ona göre olasılıkları yazarım :)
tarafından
valla tam hatrlamiorm ama onlarında kan grubu a ab fln tam öğrenim bgn
(247 puan) tarafından
tamam canım :)
0 oy
(597 puan) tarafından

Bu kan gruplarıyla kızınızın 0 grubu olması imkansız a ya da b ya da ab olabilir ama 0 olması imkansız kan grubunun sonradan değişmesini de hiç duymadım ama imkansız diye inat edemem bilgim yok

(597 puan) tarafından
Bir de Ab grubu genel verici olduğu için kızınıza kan verebilir ama siz veremezsiniz
tarafından
teşekkür ederim 0 pozitif bakalım snra neolck dgsckmi bilmiorm
0 oy
(404 puan) tarafından
Canim olabiliyor böyle bir durum senin kan grubun Aa+ degil A0+ muhtemelen. Cok dusukte olsa kanda sadece anne baba degil babanin annesi babasi annenin annesi babasida etkili oluyor uani muhtemelen esinin ailesinde 0 gruplu yada a0-b0 olan biri vardır. Bir ara biyoloji dersini cok severdim bu dna kan gruplarini filan hesaplamayi cok severdim ordan aklima kaldi esinin ailesinin kan gurubunada bakmak gerekir. Yani cok dusuk bir olasilik ama olabiliyor böyle durumlar hatta biyoloji ogretmenimin basina gelmisti dinlerken cok sasirmistim esinin ailesinden birinin +0iyla senin 0in baglasmistir yani bu durumda senin kaninda A0+ oluyor %100
tarafından
teşekkür ederim canım güzel cvbn için bu kan grubu isi kafami krstrior ve tkrr kan testi mi yaptrsm acaba bilemedm hamileyken yaptrmstm daha doğrusu kanıma bakarken kan grubumuma baklms ben AB pozitif sniordm ozmn ogrndm a pozitif oldgnu tkrr yaptrsmmi ki
(404 puan) tarafından
Eger aklina takiliyorsa yaptir canim ama zaten ab olsaydi cocugun 0 olmasi imkansiz olurdu icini rahatlatmak icin yaptir gene, esininkide belki ab degil a dir bence eşinde bi baktirsin
tarafından
şuan yaptramm çünkü bebegmn iğne ile cani yansın istemiorm ben dyanamm:( ama kndme tkrr baktrcm esimede baktrcm olmadı
(404 puan) tarafından
Yok canim bebegine degil zaten esine baktır bence ilk basta :)
tarafından
ona da baktrcm cnm fırsat blnca :)
0 oy
(247 puan) tarafından

Canım tekrar baktırın kan grubuna. esin ab ise kizinizin O olmaması lazım. ya da siz kendi kan gruplarinizi kontrol ettirin sizde de yanlışlık olabilir. ya da doktorun değişebilir demiş onu bilmiyorum. Kan vermeye gelince, eskiden 0 sadece 0'dan alır, tüm gruplara verir; ab hepsinden alır, sadece ab ye verir vs. kurallar vardı ama o artık mecbur kalmadıkça kullanılmıyor her gruba kendi kanından verilmesi tercih ediliyor. Çünkü bizim bildiğimiz 0, A, B ve Rh faktörlerine başka proteinler de eklendi artık

tarafından
anldm canım teşekkür ederim kizima şuan yaptrmm cni yanmasına dayanamm daha çok kck:( ama kndme tkrr baktrcm frst blnca
(247 puan) tarafından
esin de sen de kontrol ettirin canım sizinki aynı ise doktorun dediği gibi ilerleyen dönemde tekrar baktırırsınız ;)
0 oy
(280 puan) tarafından

Ya a olur yada ab olur 0 olmaz kan.grubu kan verirken ilk basta ayni kan grubu oluyo yani kizima kan verilmesi gerekse 0 olan biri verir baska kimse veremez ama kiziniz size verebilir kan verecek kimse olmasa 

0 oy
(417 puan) tarafından

Benim kan grubum 0rh pozitif esiminki Arh pozitif bebegimizinki de Arh pozitif oldu..... babamin kan grubu ABrh pozitif anneminkide Arh pozitif bnde 0 olmuşum yani diger kardeslermnki birininki AB pozitif .. olabiliyor yani sorun olacak bir sey oldugunu zannetmem

tarafından
teşekkür ederim canım neolrsa olsn fark etmez benim kızım sncda :)ama ablm fln tkti da oyzdn bende merk ettm
(417 puan) tarafından
Rica ederimm içiniz rahag edecekse bir doktora sorun
0 oy
(47 puan) tarafından

a0 *ab0 kan grubunuz %12.5 aa %12.5ab %12..5 b0%25a0%12.5 00 olma ihtimali var yani %50 a kalanlar %12.5 olabiliyor ama kan grubu değişmez diyebiliyorum ab genel alıcı 0 ise genel vericidir. yani bebeğine siz kan veremezsiniz malesef canım 

tarafından
a0 ab0 nedemk cnm boyle kan grubu da mi var
(47 puan) tarafından
söyle canım anneden ve babadan birer kan geni alıyoruz yani senin annen yada baban 0 kayinvaliden yada kayınpederin 0 kangrubu olunca ihtimaller öyle çıkıyor anlata bildiysem eğer tabi ☺
(47 puan) tarafından
mesela benim anne 0 baba b ben b yim eşimin baba ab annesinin 0 benim bebek de sizin gibi 0 olma olasılığı öyle çıkıyor
tarafından
anldm canım teşekkür ederim
0 oy
(446 puan) tarafından

Himm .Çok ilginç canım. 0 olmamasi lazım. Karıştırma ihtimali olabilir mi hastanede. Ya senin ya babasının kan grubunu alması lazım.

Ama doktor olabilir dediyse olur . Ama ben hiç duymadım benim hemşire akrabam var. Biz kan gruplarindan anlarız karisip karismadigini derdi. Suphelenen aileler için özellikle.

tarafından
valla canım karistgndn suphelnmioem ama ablam takıldı konuya bende oyzdn merk ettm yoksa benm içim rht kızım benim kzm:) ama doktrn kan grubu dgsblr demesi benimde garibime gtti
0 oy
tarafından

Internetten baktm smdi ciftlerden birinin AB olursa bebegin 0 olmasi imkansiz diyo

0 oy
(1,635 puan) tarafından

Bi arkadaş yazmış yorumda seninki a0 babanınki ab0 sa diye ama babanın ab0 olma gibi bi olasılığı yok. Sen ya aa yada a0 sındır baba ab dir. Çocukta ya aa ya ab ya a0 yada b0 olabilir. Çocuğun 0 olabilmesi için anne ve babada 0 olup ikisindende 0 alması lazım. Siz kanlarınıza tekrar bakırın rh faktörü değişebilir siz pozitifken bebek düşük olasılıkla negatif olabilir ama sizin kan gruplarınıza göre bebeğin 0 olması imkansız. Ayrıca doktorun söylediğide çok saçma. Bildiğim kadarıyla kan sadece kemik iliği naklinden sonra değişebiliyo. Çünkü kanı kemik iliği üretiyo 

tarafından
anldm canım doğrudur en iyisi frst bulunca bktrmak:) kizimida görsen ablasi maşallah çok tatlı ben ölürm ona evlat çok güzel bisiymis
(1,635 puan) tarafından
Tatlı olmaz mı hiç maşallah kırış kırış mis kokulu olur onlar. Allah analı babalı sağlıklı büyümeyi nasip etsin tosbaaya. Bizde sağlıkla doğurup kolayca alalım kucağımıza inşallah
tarafından
erken doğum ya ciliz bizi:( :) amin inşallah cnm
(1,635 puan) tarafından
Dünyanın en masum varlıklarından onlar. Büyür gider inşallah sağlıkla
tarafından
inşallah canım
0 oy
(57 puan) tarafından

Canım kan grupları : A, B, AB ve O dur.

AO, BO, AB, OO olarak doğarlar. Eşinden a ve b yi  Senden a ve 0 ı alıyor. Yani çocuğunun 3 ihtimali vardı.

AA, AB, AO  ..  

SİZİNKİ A0 OLMUŞ. 

sıkıntı yok yani. Değişme durumu yalnız saçma geldi. 

Biyoloji mezunuyum bana güven :) 

(57 puan) tarafından
Bu arada kızına sadece sen kan verebilirsin, kızın ise ikinize de verebilir acil bir durumda :)
tarafından
0 olmasi nrml yanı ölemi canım:)teşekkür ederim bu arada:)
(57 puan) tarafından
Tabiki normal endişelenme :) bnm B rh+, eşim Arh+.
Şimdi çocuğumuz

A0, B0, AB veya 00 olacak :D

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 43 göst.
8 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Safbiri66 (96 puan) tarafından soruldu
+3 oy
24 cevap 482 göst.
8 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Hersey-nasip (368 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 396 göst.
29 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Seher M&M (6,053 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 170 göst.
2 Aralık 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde EsleminAnnesi (3,099 puan) tarafından soruldu

376,743 soru

11,275,000 cevap

34,662 kullanıcı

...