0 oy
349 göst.
Aile kategorisinde (1,552 puan) tarafından

Hayırlı bayramlar kızlar.. Daha önce bi postumda "küreğimdeki ağrıya rağmen kaynanam hamile halimle hamur yunurtturdu, akşama kadar da ekmek yaptırdı, sonra da er almaktan başka ne bilirsin dedi" diye post açmıştım belki hatırlayanlar vardır.. Aynı kaynanama üç bayramdır, kendi annemden önce gidiyorum.. Ramazan bayramında birinci gün, kurban bayramları arefeden.. Bu bayram da belim, küreğim iş bile yapmadan ağrıyor diye gitmek istemedim.. (Gidince tek kendi kurbanları olsa neyse.. Satış yapıyorlar, kesmeyi bilmeyenlere kesim hizmeti de veriyorlar iki günde 40-50 tane kurban kesiyorlar) Gelen gidenle ilgilenmesi var, kendilerinin yemekleri bulaşıkları var.. Ses, gürültü, kalabalığı saymıyorum bile.. Hiç bi iş yapmasam bile akşama kadar iki dakika uzanamicam bi yerde.. Bi de gitsem üç gece tek göz çatmada çocuklarla beraber 10 kişi yatacaktık.. Ben de gitmedim, tek eşim gitti yardım etmeye.. Ona da kaynanam, görümcem, eşimin teyzesi, onun dışındaki tanıdıklar niye gelmedi, önce kaynanaya gelinir diye laf söyleyip eşimin canını sıkmışlar.. Gidip hamile halimle elimden geleni yaparken er almaktan başka ne bilin diyor, yaptığım işi beğenmiyor, gitmeyince gelmedi diyor.. Geçen sene kurban bayramından sonra da büyük görümcem kavga çıkarmıştı, iki senedir bayramları zehir ediyorlar.. Sizce ben ne yapayım, bıktım artık :(

3 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bu tarz insanlar güzel günleri insanların burunları dan getirmeye bayilirlar . 
(1,552 puan) tarafından
Allah bildiği gibi yapsın hepsini ne diyim
(506 puan) tarafından
aynen katiliyorum cnm. köle almadilar seni bence bunun farkinda olmasi gerekiyor hepsinin. cok biliyorsa kendi yapsin sen onlara hizmetci olarak gitmedin. kendi ogullarini senin ailen boyle calistirsa laf ederler azcik empati yapsinlar diycem ama bu tarz insanlar asla yapmazlar.
(1,552 puan) tarafından
Empati yapsalar böyle sorunlar hiç yaşanmayacak zaten de.. Hizmet edince beğenmiyorlar, bi Allah razı olsun demiyorlar.. Etmeyince etmedi diyorlar
(506 puan) tarafından
bosver sen de yapma nasil olsa iki türlü de begenmiyor. ne yorcan kendini yapma zorla yaptiracak halleri yokya. nefret ediyorum bu tarz insanlardan ya
(1,552 puan) tarafından
Öyle yapcam artık.. İki türlü de laf duyduğuma göre kendimi yormaya değmez
-Reklam-
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Eşin hamile Corona var ondan ben getirmedim desin sen gelmedi olma eşin getirmedi ol 
(1,552 puan) tarafından
Coronoyı sadece bilgiçlik taslamak için kullanıyor kaynanam.. Paraya değince elini yıka falan demek için, yıkamazsam laf sokmak için
(1,465 puan) tarafından
İşte kendince bilgili görünmek istiyor sanırım ...  Eşin desin gerekeni sen grme araya.
(1,552 puan) tarafından
Eşim ne dedi bilmiyorum ama ben bayramlaşmak için arasam ya da yanına gitsem kesin laf söyleyecek, bütün huzurumu bozacak
0 oy
tarafından
Ahh bu gün ne cok kaynana es postu açildiyaaaa. Bayramin da mübarek olsun kuzum kusura bakma kaynana postu görünce kaynanam aklima geliyor :((.  Vallah canm rabbim sana sabir onlarada akil fikir versin ne diyeyim. 
tarafından
En az sizin kaynananiz gibi :((. Sinir edici
(1,552 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun :(
tarafından
Amin inşəAllah
tarafından
Cümlemizin
(1,552 puan) tarafından
Amin inşeAllah

İlgili sorular

0 oy