0 oy
119 göst.
Aile kategorisinde (590 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

şimdiye kadar calışıp hep kendi paramı harcayan biriyim, esimde bu şekilde alıştı.. esime annengil neden kabullenemiyor ücretsz izne ayrılcagıma dediğimde rahatına çok düşkünsün vs kabullenemiodur diyor.. kaynanAm çalıştıgımda bile para konusunda hassas birikim yapmam konusunda oglunu dolduran birisi..gerçi ben takmadımda.. düşünüyorumda çalışmadıgımda beni neler bekler.. resmen işe gitmemi istiolar. bn tüp bebek tedavisi ile zor bi şekilde çocuk sahibi oldum.. işe gdip param olup dikediğince cocuguma harcamakmı fkt kaynanam nekadar iyi bakar bilemiyorum..

yada işe gitmeyip bunların sacmalıklarına katlanıp parasız kalmakmı, bakış acılarına ihtiyacım var

yada 6 ay 3 saat süt izni hakkımı kullanıp 6 aydan sonramı ayrılsamki fkt aklım cocukda kalır kesin

7 Cevaplar

0 oy
(4,668 puan) tarafından
Kuzum bunların bu huylarını biliyorsan keske önceden para ayarlasaydın kendine. Ücretsiz izinde bunlar sana harçlık bile vermezler laf ettikleri varken. 
(590 puan) tarafından
kaynanam çok cimri yada tutumlu mu diyelim o tarz biri.. mesela cocugumun altı pişik bez degiştiriorum neymiş bez sürekli degişmezmiş ben buna nasıl emanet edeyim. dediğin doğru aynen parada vermezler hergünde ıztırap gbi gecer
(4,668 puan) tarafından
Kenarda birikmişin varsa bebegin 2 yaşına gelene kadar kendin bak. Ondan sonra kreşe ver,sen rahat kafan rahat olur. Kaynanana minnet etmek zorunda kalmazsın. Onlar da konusup konuşup dururlar.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Simdi işinden memnunlar rahatsa devam et değilsen ayrılıp issizlik alabilirsin.. o aradada bakarsin gidişata baktın olmuyor tekrar başlarsın zaten çalışmaya alışmışsın 
0 oy
tarafından
Kesinlikle 2 sene ayrıl kendin bak. İlk cocuguma ayrılmadım annemle kayınvalide dönüşümlü baktı. Noldu çocuk çok şımarık bir çocuğa dönüştü. İkinci çocuğa 2 sene ayrıldım kendim bakıyorum. En iyisi annenin bakması. Ne kadar iyi baksa bile anne kadar olamaz.
0 oy
tarafından
Canm ben 30 yasindaym 12 seneden beri calisiyorm 5 sene cocugum olmadi tedavuler felan  gordm gene olmadi sonra allah tarafndsn cok sukur hamilr kaldm.dogum yaptm 6 aylik bi kizim var bende calismaya cok düşkün bi insandm calisirim diyodm ama olmuyo maalesef bebegin evde sen işte aklin onda kaliyo yetistiren insan iyi yetistiriyomu mamasini veriyomu suyunu veriyomu uykusuna saatinde yatip kalkiyomu hep begnim bunlari kemirdi ben ücretsiz izne ciktm ve işci cikartmalar acilincada işten cikarttilar saolsnlar benu maddi olarak zorlanmiyorz eşim iyi maaş aliyor senin eşinin ne kardar maaas aldiguni bilmedigim icin bebegine sana kazandigi pqrayla bakabilirmi bunu senin düsünmen gerekiyor. 

Not ben iyiki işten ayrilmisim diyirm kizima benden iyi kimse bakamiyor bunu görüyorm 
(590 puan) tarafından
bnde uzun yıllardr calışıyorum
esim versede zmn zmn burnumdan getrir çoğu seyi çalışmazsam.. ben mutsuz olursam bu ortamdan bebegimde negatf etkilenir dye düşünüom biyandanda bırakıp gtsem gözüm arkamda.. 6ay 3 sa gdip işe sonramı ayrılsamki.. gerci bu seferde gt işemi derler alışıp
tarafından
Tabikide gt derler snaa işe ayrica eşin burnundan biseyi getircek bebegim negatif etkilenir diyosn bebegin senin yaninda deglkende hzuursuz olacak gene negatif etkilencek
0 oy
(289 puan) tarafından
Hamilelik ve  doğum sonrası olmak üzere 2 yil ara verdim çok parasız kaldim kendime çocuğuma istediğim hic bisey alamadım. Eşimin maaşı fena olmadığı  halde iki kuruş para vermezdi. Cocuga gelen altınları folan bozdurdum..ama 2 yil kendim baktim diyebiliyorum çocuğa.. sonrasında da kreşe vercem eylül de..kim nasıl bakacak ne diyecek..

Hayatımdan 2 yılı sildim attim sadece..çalışır yine kazanırım allahın izniyle dedim hep..

Cocugun anneye ihtiyaci giyecegi bir fazla tulumdan daha değerli değil dedim hep kendime.. kendime bir iğne almadim diyebilirim. En fazla 2 tişört çorap bile almadim diyebilirim..

Ama cocugun annesiyle geçirdiği zamanın değeri hic bişeyle ölçülemez diye düşündüm.. 

Zorlandım hem de çok ama geçti geçerkende benden de gecti
(590 puan) tarafından
bnm esimde öyle yapar dye tahmin ediyorum, verdiğinide burnumdan getirir ızdırap gbi gecer büyük ihtimal günler.. böyle mutsuz huzursuz olursam benegim bunlardan etkilenirse dyede düşünüyorum. calışıp param olunca kimse karışamıyor istediğim gbi mamasını bezini herseyini alırım çok kararsz kaldım yada 6 ay 3 saat süt iznini kullanıp sonramı ayrılsamki
0 oy
(9,022 puan) tarafından
Bende sürekli çalıştım Kendi paramı kazandım ücretsiz iznim bitince maalesef çıkış yaptım benim oğluma kimse bakamiyo çok huysuz ama çok isterdim çalışmayı Kendi paranı harcamaya alışınca başkasından para beklemek çok zor geliyor
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Ya 3 aylıkken bile bırakıp çalışan var tabiki şartlar önemli sonuçta yine bebeğimizin geleceği için çalışıyoruz ama anlayamadığım senin kazandığın paradan kaynanana ne onane ya senin parandan eşin evi geçindirecek kadar para kazanıyorsa 2yıl otur kolay mı öyle sabaha kadar çocuk bakıp sabah işe gitmek evet rahatıma düşkünüm çocuğuma düşkünüm onane benim oaramdam de yüz verme tepene çıkar parandan hak iddia eder böylesi bebeğine bakarsa senden bakıcı parası da ister 
(590 puan) tarafından
kendi maaşı var oyzdn bakıcı parası istemezde.. ewt bnm param onlara niye dert oluyor bnde anlamadım ayrılsammı baslasammı

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 109 göst.
0 oy
7 cevap 305 göst.
9 Şubat 2024 Aile kategorisinde yagmurzamani (262 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 39 göst.
3 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Asel hira (860 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 51 göst.
13 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Allizzwell11 (509 puan) tarafından soruldu

381,452 soru

11,420,084 cevap

34,975 kullanıcı

...