0 oy
430 göst.
Diğer kategorisinde (1,094 puan) tarafından

Iyi aksamlar kizlar ben ilk defa ilik kaynattim 3 saat harlı ateşte pisirdim oglum 8 aylık ama düzeltiş 7 aya girecek erken dogumlu yani böyle bardaklara koydum buzluğa atacam ogluma çorba yaptim mi eklerim diye annemde agır olur dedi kendiniz yeyin dedi acaba verim mi ne kadar verim versem bu bardagi çıkartim mi nasil yarısını kullanip yarisinj birakacam bi yardim edin kafam karisti ve olmusmu ilk defa yaptim oglum icin

image

13 Cevaplar

+1 oy
(48,731 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

image

markette buz torbalari var bolmeli kucuk kucuk bi dahakine ona koy canim iki.tane attin mi corbasina yeter

(1,094 puan) tarafından
Aaaa bilmiyodum kız bunu birazdan gidip bakim
(48,731 puan) tarafından
bim ve a101 de varmi bilmiyorum yerli bi marketten aldim yeni yaptim bende hep buna yapiyorum cok rahat oluyo buzluktan dolaptan alirken koparip aliyorum
-Reklam-
0 oy
(3,457 puan) tarafından
Ağır olacağını düşünmüyorum canım bulyon şeklinde kalıplar var onlarla buzluğa koyup bebek corbalarina koyuyorlar çok faydalı 
(1,094 puan) tarafından
Ilk defa duydum bu kabı çok saol bu seferlik boyle yaptim bidaha dediginizden alim
0 oy
(44,744 puan) tarafından
Yok ağır olmaz ver şifa niyetine mis gibi bı tanesini çorbaya kat 
(1,094 puan) tarafından
Bardagin hepsinimi koyim
(44,744 puan) tarafından
Evet koy canım doğal mis gibi direk vermiceksinki çorbaya katcan ağır olmaz
(1,094 puan) tarafından
Aynn çorbaya koycam saol canm
0 oy
(812 puan) tarafından
1 tatlı kaşığı olarak ayrla cnm kır ucundan yda kendinize yapınca koy  yavrunda ver bişey olmaz ben oğluma hep verdim orta ateşte 5 saat kaynattip koyup herseyine kattım afiyet şifa olsun köy corbasina kemikleri gelişir 
(1,094 puan) tarafından
Çok saol canım bnm
0 oy
(496 puan) tarafından
Ver canım artık zaten yediğğ ne ki az bi tencerye bir bardak ideal ama 3 saat az olmuş bizimki kısık ateşte yaklaşık 8 saattir kaynıyo en küçük gözde jel gibi olmasını seviyorum ben kavanozlara koymayı planlıyorum inşallah
(1,094 puan) tarafından
Canim bende kavonazlara koymayi isterdim ma buzlugum kücüklerden büyük boy deil
0 oy
(269 puan) tarafından
Ağır olmaz verebilirsin yalnız bir dahaki yaptığında harlı ateşte değil mümkün olan en kısık ateşte ve 4 saat kadar kaynatmanı öneririm. Harlı ateşte iliğin içindeki kolajen vs suya karışmıyor 
(1,094 puan) tarafından
Anladim bidaha öyle yaparım canm teşekürler
0 oy
tarafından
Kemik suyu kısık ateşte, çok uzun saatler pişmeli. Harlı ateş değil de, mum ışığı gibi bir ateşte. Ben oniki saat pişirdim. Altı silikonlu buz kalıpları var bime falan da geliyor. Onların küp boyutları çok ideal. Bir de ağır olmaz, kemik suyu çok faydalı 
(1,094 puan) tarafından
Çok saol alcam omdan bidaha dediginiz gibi yaparim bilmiyodum ilk defa yapıyorum
tarafından
Ben de ilklerde öyle yapmıştım, zamanla oturuyor:)
0 oy
tarafından
Bu bardak fazla evet amma hani buz dolabi kalibi vaya buz yaptigimiz onda dondur sonra cikar kaplarda posetlerde buz dolabinda sakla.bir kup yeter her yemeklerde.
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Dudukludemi hasladn canm 
(1,094 puan) tarafından
Yok cnm düdüklü fobim var bi ara patladi bana tencerede
0 oy
tarafından
Buz küpü kadar çorbalarına koyabilirsin canım hafta da 2 kere ama 3 saat kaynaması için az canım 7 saat kısık ateşte kaynaması lazım
(1,094 puan) tarafından
Kız bilmiyodum ilk defa yaptim dokanırmi z kaynattim diye
tarafından
Birşey olmaz canim
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Ne agırı canım çoktwia faydalı olur 1 bardagın hepsini koy bir tencere çorba için. Ben hep öyle yapıyorum. Keşke daha çok kaynasaydı. Bidahaki sefere daha çok ve en kısık ateşte pişsin. Ben 12 saat en kısıkta pişiririm iliği tamamen çıksın içinden en faydalısı o
(48,731 puan) tarafından
kocayi batıran selos bende düdüklü kullanamıyorum korkuyorum
(25,224 puan) tarafından
Napayım yav vibende kullanamıyorum kaynanama verdim evde boş duruyodu :D hem düdüklüde bütün vitamini ölüyo en iyisi normal tencere
0 oy
(158 puan) tarafından
Bende öyle verdim kızıma hep kusmustu yağlı ağır bişey sen yesen miden bulamaz mi çok fazla yarısını koy yada bardaklara yarım yarim koy
0 oy
(683 puan) tarafından
Kesinlikle çok ağır olur ama sen onun faydasını öldürmüşsün zaten ağır ağır 5 saat pişecek en az 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 189 göst.
0 oy
5 cevap 351 göst.
21 Ocak 2020 Diğer kategorisinde ❤ELOŞ❤ELOŞ❤ (1,424 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 176 göst.
29 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Sihirlimom (7,036 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 56 göst.
19 Aralık 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Zehra13 (105 puan) tarafından soruldu

381,026 soru

11,407,109 cevap

34,943 kullanıcı

...