0 oy
302 göst.
Aile kategorisinde (142 puan) tarafından
Kusler eşi de asker geldi izne kız kus gitmisti zaten 10 aydır kus eşi geldi konuştular bosanacaklarmis ortada neden yok ya dua edin barissinlar ya kaynım çok seviyor ya yazık çok üzüldüm 

12 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Allah hayırlısını versin bize göre ortada bir şey olamayabilir ama çiftler arasında ne yaşanıyor bir onalr bir allah bilir o yüzden karışmamak en iyisi kendi hallerine bırakın allah en hayırlı sonuca vardiracaktir inşallah 
(7,791 puan) tarafından
Canim 1 yillik evlilerse niye anasiyla koyup gidiyo karisini evlerine cikip kredi odesinler azicik asım kaygisiz basım.
Bayram icin 2-3 gündür kaynanamlardayim severim de ama bana batiyo mesela misafir geliyo herkesin elini öp diyo bn optum gorumcem opmedi ama ... Görümcem çerez hazirliyodu misafirlerle tam sohbet ediyoz git gorumcene bi bak diyo 2 dk o hazirlasa nolcak ben hazirlasam nolcak. Cocugum kucak delisi tam onu uyuttum oturamadim sonra da...
Yani birlik yasamak helede yeni evliyken insana işkence. Kaynanan melek olsa dahi bu böyle.
(142 puan) tarafından
Yani orası oyle bnde oturdum zorlukları tabiki var cnm ama herkesin kedni kararı vardır saygı duyarım ama keşke azcik daha sabretseydi bitmeseydi
(7,791 puan) tarafından
Ya kuzum kocasi keske karisiyla kalip baska iste calisip borc odeseydi yada borc bitmeden evlenmeseydi.
Düşünsene kocans doyamadan anasıyla yasamaya basliyorsun...
Tek yasasa evde yine iyi bi nebze ama boyle çok kötü yani kaynindaki de sacmalik eltin hakli yani.
(142 puan) tarafından
Valla o konuda haklısın Suriye de kadın goturulmuyorki keşke asker olsaydı da eve kalan askerler oluyor ya öyle olsaydı ya o zmn bitmezdi ama gercekten de zor oturmak ben kolay demiyorum
(7,791 puan) tarafından
Aynen
-Reklam-
+2 oy
(1,664 puan) tarafından
Ortada neden yok demişsiniz de kaynanaile birlikte oturmak hem de eşi yanında yokken basli başına sorun bence... siz birlik oturmuyorsunuz sanırım
(142 puan) tarafından
Bende oturdum 5 yıl cnm eşinin askerliginin bitmesine 9 ay kaldı yasam şartlarını yükseltmek adına gitti evini aldı arabasini aldı bizde oda yok mesela 9 ay sonunda zaten gelecekti cnm bitiyor askarlik cunki
(1,664 puan) tarafından
E iyiyse sorun değilse siz devam etseydiniz birlikte oturmaya keşke.. neyse Allah nasip eder belki de sizde yeniden oturursunuz birlik yaparsınız mal mülk ama ektiniz istememiş demek ki ..
(142 puan) tarafından
Benim 3 çocuğum var cnm gelseler otursalar yok demem otursunlar walla en azından cocuklarimi avutuyolar kndileri gelmiyor eşim asgari ücretle geçiniyor diye zararları yok aksine onlar varken evim rizk doluyordu
(142 puan) tarafından
Onun altınlarını zerre dokunulmadi ki ev konusunda benim altınlarım ve ortak arabayı satıp kredi çektiler ev icin
0 oy
(1,284 puan) tarafından
Ortada bisey olmazsa bosanmazlar muhakak bilmediginiz seyler vardir
(142 puan) tarafından
Kaynana ile oturmak evlenmeden önce Kendi kabul etti şimdi yok diyor ev aldılar borçları var adam borç bitsin öyle diyor
(1,284 puan) tarafından
Ee bak işte varmış  canim demekki sorunları var
0 oy
(2,826 puan) tarafından
Yazık ya inşallah barışırlar 
(142 puan) tarafından
Ya adam 5 yıllık paralı askarlik yaoti ki evimi arabamı alayım diye 9 ayı kalmıştı sadece ya oğlan çok seviyordu
(2,826 puan) tarafından
Kıyamam ya kız niye inat ediyor ki bu kadar beklemiş biraz daha sabretsin anne baba da atılmaz ki
(142 puan) tarafından
Oğlan izni 6 gün kaldı boynu bükük dolanıyor etrafta çok seviyordu ya yemin ederim çok üzüldüm
(2,826 puan) tarafından
Ben olsam bende üzülürdüm gerçekten yazık ya kızın ailesi ne diyor peki büyükleri araya koysanız sözü geçen birileri
(142 puan) tarafından
Ailesi birşey demiyormi barışın diye
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Aralarinda olmustur bi sey belji sizle paylasmiyolardir yoksa neden bosanir ki insan
(142 puan) tarafından
Ev aldılar kaynanamda aldıkları evde oturuyor cnm ev aldıklarında kus gitti evini gel kafana göre yerleştir dediler gelmedi onu demek istedim
(7,791 puan) tarafından
Eltin hakli canim ustteki bi yoruma da dedim 1 senelik evli kadin kaynanaya koyulup gidilmez.
Kaynanan iyi biri olsa da bu yanlış yani.
(142 puan) tarafından
Ama cnm soylede bir durum var uzman çavuş olmazssan gelip beni isteme adam akıllı bir işin olsun millete çekinmeden söyleyeyim diyen kendiydi herşeyi başta konuşmuşlar di yani annesi uzakta yrni gelin tek başına evde kalmasının yanlış olduğunu korkacagini fln konuştular kabul etti tamam dedi sonra istememisde olabilir bu onun kendi tercihidir ama ben yuvanın bitmesini wallahi ki istemiyordum ya birbirlerini seviyorlardı gorsen
(7,791 puan) tarafından
Eltin de sacmalamis o zaman yani...
Ama evlenmeden anlamiyo ki insan bunu uzaktan davulun sesi hos geliyor.
Ya kim ister ki bi yuva yıkılsın hayırlısı olsun diyelim.
(7,791 puan) tarafından
Yani canim ama ilk yil baglanma yılı iste bol bol yatak döşek basbasa kahvalti kavgalar olur aile icinde cozersin kocanla sarilip uyursun ve bag kurulur ya bunlar o bagi hic kuramadan mesafe girmiş araya.
0 oy
(496 puan) tarafından
Dururken kimse boşanmaz vardır kendi aralarında bişy illa
0 oy
(15,827 puan) tarafından
Tencere kaynıyor ama et mi yoksa dert mi kaynıyor bilemezsiniz büyük bı şey olmuşki aralarında boşanmaya varmış durum
(142 puan) tarafından
Kaynana ile oturmak istemiyor cnm neden bu evlenmeden önce Kendi kabul etmişti kaynım sokağa atamam bana bunca yaşa kadar baktılar dedi
0 oy
tarafından
Rabbim haklarında hayırlı olan neyse onu versin 
(142 puan) tarafından
Amin inşallah cnm ya
0 oy
(3,451 puan) tarafından
Kaynanayla oturuyosa eşi de asker de yok yani yanında. Bence de haklı sanki eltin ya
(142 puan) tarafından
Askerliginin bitmesine 9 ay kaldı paralı asker ev almak için girdi evini arabasini aldı yanına gelcekti bittiğinde yanında çalışacaktı cnm tabiki ayrı zor ama yaşam şartlarını yükseltmek adına gitmisti
(418 puan) tarafından
Demekki o askerdeyken kaynana gelin arasında sorun oldu.
Baştan kabul ettin diye herkesin her yaptığını çekmek zorunda değilki.
Hem şimdi sokağa atamam diyor ama 9 ay sonra kendi evine geçince annesi nerde yaşıycak anlamadım.
Başka sorunlarda vardır canım sen bilmiyorsundur
(142 puan) tarafından
Evi eşimle ortak aldılar annesine babasına bizde verdik para annemlerle ankasamiyorsan eğer  sabret askerliğimin bitmesine az kaldı ayrı eve cikacaz demişti cnm
(418 puan) tarafından
Boşanma sebebi değil babasının evinde beklesin kocasını ama yine de kimse kimseyi çekmek zorunda değil bence
Karısı anlaşamıyorsa kaynanasıyla , kaynın çözüm üretecek
Şartları zorlayıp kiralık ev tutacak mesela
0 oy
(937 puan) tarafından
Neden olmaz olur mu var ki boşanma kararı almışlar 
(142 puan) tarafından
Bilmiyorum ben üzüldüm sahsen
0 oy
(375 puan) tarafından
Yorumlarınızı okudum da kaynana ile aynı evde yaşama sorunundan sanırım boşanma sebepleri. Valla başta öyle bi mevzu yoktu evlenince çıktıysa biraz haklı eltin.   2 ay otur ayrı eve cıkartırız, 1 yıl otur cıkartırız derler ama yıllar sürer o. Çok duyduk böyle mezunları.  Herkes kabul etmez beraber yasamayi
(142 puan) tarafından
Cnm askerliginin bitmesine 10 ay kalmıştı geldiğinde zaten çıkacaklardı ya bilmiyorum kızın düşüncesinden de düşüneyim ikiside kendince haklı ya ama yuva dağılmasaydi
0 oy
tarafından
Haklarında hayırlısı olsun cnm 
(142 puan) tarafından
Amin inşallah ben üzüldüm ya daha yeni evliler 1 yillik

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 569 göst.
4 Aralık 2022 Aile kategorisinde _erkenci_kus (473 puan) tarafından soruldu
+1 oy
17 cevap 487 göst.
15 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Annelikguzel (1,618 puan) tarafından soruldu