0 oy
580 göst.
Aile kategorisinde (177 puan) tarafından

Kızlar ailemin maddi durumu çok kötü kardeşim evli iki çocuk babası ikincisi yolda inşallah sağlıkla gelsin Ekim'de doğum var kardeşim işsiz babam hem kardeşime hem annemlere bakıyor 7 tane bileziğim var bu ara çok kötüler faturaları kapalı hep sizce bir bileziğimi bozdurup vereyim mi içim içimi yiyor onlar sıkıntıdayken ben bileziği ne yapayım diyorum eşime soyleyip bir bileziğimi vereyim diyorum annem hergun agliyor ben bir yandan ağlıyorum sizce eşimden rica etsem bir bilezik versem diye çok tepki alır mıyım ama kahroluyorum böyle de 

25 Cevaplar

0 oy
(3,858 puan) tarafından
Yaa herkes ver demişte benim anlamadığım eşimin ailesinin ihtiyacı var bileziğimi vereyim mi diye soranlara hayır sakın verme geri alamazsın diyenler kimdi o zaman :/ 

Soruna gelirsek tabikide ver ama eşini en iyi sen tanırsın ne tepki vereceğini sen bilirsin aynı durum onun ailesi için geçerli olsaydı yinede verir miydin. Benim eşim böyle bir konuda laf yapmazdı çünkü annesine sürekli destek olurum yani hayat böyle ne yazık ki karşılık beklenir karşılık olmasa bile böyle bir şey seninde yapıp yapmayacağını bilmesi gerekir kendi ailesi zorda olsa yine yardımcı olur muydun belki o da bunları düşünerek karar verir
(177 puan) tarafından
Canım ailesi araba alacaktı keyfi bir durum ona rağmen onlar bana demedim çıkarıp 3 bileziğimi verdim tabiki veririm asla gözümde değeri yok bileziğin falan
(3,858 puan) tarafından
İşte demek istediğim bu o zaman eşinde anlayışlı davranır
(177 puan) tarafından
Şimdi söyledim kem küm etti kahroldum onun ailesi keyfine araba alacaktı diye onlar istemeden ben çıkarıp 3 bileziğimi verdim onlara
(177 puan) tarafından
Diyemedim başına kalkmak gibi olmasın diye söyledim o kadar sustu bizimde çocuk olcak dedi çocukla bileziğin ne alakası var dedim cevap vermedi
(3,858 puan) tarafından
Söyleseydin ben yardımcı oldum senin ailenin ihtiyacı olduğunda  sen neden böyle yapıyorsun diye
-Reklam-
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Canim senin evin araban varmi bilezikleri ne icin bekletiyosun o yuzden sordum takmak icin ise ihtiyacin yoksa ver
(177 puan) tarafından
Canim bir yıllık evliyim bin şükür arabamız var
0 oy
(496 puan) tarafından
Öyle bir durumda olsalardı eşim bana teklif ederdi verelim onlar bizim ailemiz diye eşini en iyi sen bilirsin bence vermelisin eşinin ailesi de olsa vermelisin 
(177 puan) tarafından
Canım eşimin ailesi araba alacaklardı kendi arabalaroni satamadilar çıkarıp 3 bileziğimi onlar demeden verdim sonra araaba satildi gerek kalmadı ama ben verdim yani hemde hiç onlar istemeden
0 oy
(365 puan) tarafından
Eşine sor fikrini al Allah yardımcısı olsun ailenin kimseye muhtaç etmesin rabbim .. bugün yardım edersin Allah’ta size yardım eder yerini doldurur biznillah .. insan ne yaparsa insanın önüne gelir bacım 
(177 puan) tarafından
Amin amin amin Allah bin kere razı olsun kuzum parada pulda zerre gözüm yok eşimden çekiniyorum onunda ailesine araba alacağı zaman çıkarıp 3 bilezik verdim gerek kalmadı ama benden istemeden verdim ben onlara kaldı ki benim ailemin çok ihtiyacı var ama çok çekiniyorum cokk kardeşim eşini doktora götüremiuor 7 aylık hamile kahroluyorum
(365 puan) tarafından
Ayy rabbim yardım etsin zor gerçekten bi dönem benimde ailem öyleydi yardımcı olduk düzelen kadar sonra biz zora girdik Allah her daim hayırlı bi kapı açıyor eşinden çekinmene gerek yok eşine demeyeceksin kime diyeceksin hayır derse de üzülme ailene dua et sen sana düşeni yapmış oluyorsun mesela eşin hayır derse karısını hastaneye sen götür elin dolu git onlara elinden ne geliyorsa artık imtihandır çünkü hiç birşey hep kötü de gitmez iyi de hrseyin bi sonu vardır bacım sabır ..
0 oy
(1,667 puan) tarafından
Yani bi bilezikle durumlari rahata erecekse esine danisip verebilirsin ama ya daha sonraaa nolcakk  .Allah yardimcilafi olsun bu devirde ev gecindirmek cok zorlastiii
(177 puan) tarafından
Amin canım çok sağol şuan çok sıkışıklar eşi hamile 7 aylık eşini doktora bile götüremiuor babam ona şirket açtı 100 bine kredi ile arabasını sattı açtı çocuğun şansına 2 haftada şirket battı
(1,667 puan) tarafından
Keske bilmedigi islere girmeseydi  o kadar parayi nasil batirdi bi anda insanin psikolajisi bozulur reamen elde var sifir durumdalar nerdeyse
(177 puan) tarafından
Bizde ondan korkuyoruz işte çocuklarım olmasa intihar ederdim diyip duruyor
(1,667 puan) tarafından
Valla dikkat edin intihar eden cok boyle .yalniz birakmayinnn teselli edin yaninda olun

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 1,001 göst.
23 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Caresiz1 (177 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 242 göst.
0 oy
4 cevap 131 göst.
5 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Humrayy (760 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 394 göst.

384,864 soru