+8 oy
250 göst.
Diğer kategorisinde (1,077 puan) tarafından
Merhaba kızlar. Hepimiz günlük yaşantımızda bazı şeylere dikkat ediyor veya edemiyoruz. Fakat dünyamız gitgide geri dönülemez noktalara geliyor. Bunu ben değil bilim adamları söylüyor. Gelin bizde birey olarak yavrularımıza güzel bir dünya bırakmak için azim edelim. Plastik kullanımını bitirelim. Çöplerimizi ayırıp dönüştürülebilir olanları mutlaka dönüşüm kutularına atalım. Zararlı kimyasalları aza indirelim, doğal olanı kullanmaya çalışalım. Az tüketip çok üretelim. 1 kot pantalon için 2.500 ile 10 bin litre su harcanıyor. Bunları daha da araştırıp elden geldiğince tüketmemeye çalışalım. Her aldığımız pantalon, elbise, her harcadığımız fazla su, her  kullandığımız kimyasal ve atılan plastik atıklar çocuklarımızın ve bizlerin geleceğinden çalıyor. Umarım onlara güzel bir dünya bırakabiliriz..

5 Cevaplar

+2 oy
(237 puan) tarafından

60 dairelik apartmanda oturuyorum çöpünü tek ayrıştıran kişi benim ne yazık ki sitenin bize bağlı yönetim kısmında 2800 daire var toplasanız 50 kişi ayrıştırma yapmıyor deli olmamak elde değil. Soda kapağına kadar ayırırım işin kötü yanı insanlar yadırgıyor.

image

(1,077 puan) tarafından
Ne güzel bu yaptığınız şey. Bir söz var bilirsiniz sizde belki doğa ile savaştayız, kazanırsak kaybedeceğiz diye. Bu savaşta tarafımız belli olsun emin olun herkes bir gün anlayacak akin akin doğaya atacak kendini ama iş işten geçmiş olacak :(
(237 puan) tarafından
Komşularım anlasın diye özellikle mutfak balkonunda ayırıyorum ki belki onlar da yapmak ister veya en azından sorup öğrenirler. Benim annem 62 yaşında ben 33 yaşındayım kendimi bildim bileli çöpleri ayırıştırırır. Şu an onunda benim de çantamızı açsanız atılacak çöpler bekliyordur. 5 yaşında yeğenim dondurma çöpünü çöpe atarken yere düşürdü dönüp almadı diye annemden uzun bir nasihat yemek zorunda kaldı. Sonra gidip 40 yaşındaki ablama çemkirdi düzgün yetiştir diye.

Umarım bir gün tüm dünyada aynı bilinç hasıl olur da bugünleri aramayı.
(1,077 puan) tarafından
Benim annemde aynı şekilde kendimi bildim bileli israftan kaçar ve tüm çöpleri ayrıştırır. Amin inşallah yoksa sonumuz hayır değil zaten bu dünya bu yükü daha fazla kaldıramaz.
-Reklam-
+1 oy
(48,996 puan) tarafından
faydali post +++
(1,077 puan) tarafından
Teşekkür ederim canim bende dünyaya faydası açısından paylaşmak istedim
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Aynen canım ama insan unutuyo işte bunları hatırlattığın iyi oldu
(1,077 puan) tarafından
Evet canim unutuluyor maalesef hepimiz unutuyoruz ama aslında yakamızda büyük sıkıntılar var. Bende bu sıralar çok belgesel izliyorum bu konular ile ilgili gördüklerim karşısında hayrete düşüyorum. Burada da ufak bir paylaşım yapmayı istedim oyüzden
0 oy
(2,678 puan) tarafından
Tşk ederim canm farkındalık yaptığın için daha çok dikkat etmeye çalışacağım kendi adıma :) 
(1,077 puan) tarafından
Ne demek canim hepsi bizler için yavrularımız için. Umarım hepimiz elimizden geleni yapabiliriz.
(2,678 puan) tarafından
Aynen cnm bnm haklısın inşallah herkez farkına varır bugün gördüm en anlamlı post oldu
(1,077 puan) tarafından
Teşekkür ederim canim ı işallah birilerine dokunabilmişimdir.
0 oy
(2,055 puan) tarafından
Alakasız olacak ama eşiniz istifa etti mı bi ara bırakmayı düşünüyoruz diyordunuz ne yaptınız
(2,055 puan) tarafından
Benimde bı arkadaşım daha Yeni gitti bursa orhanelinin bı köyüne bizde yazacaktık çok büyük yer diye yazmadık başka yeri yazdık bakalım önümüzdeki hafta sınavımız var benim bu kaldığım lojmanda da akrep çıktığı oluyor çok küçük ya da azıcık ondan büyük alıştık artık
(1,077 puan) tarafından
Sizin görev ne acaba
(2,055 puan) tarafından
Benim eşimde İmam
(1,077 puan) tarafından
Sözleşmeli mi peki. Sıkıntı biz sözleşmeliyiz. Kadrolularda imkanlar çok daha güzel atamalar çok daha kolay. Aslında aynı sınav aynı seviye ama maalesef haksızlık çok fazla var.
(2,055 puan) tarafından
Hayır kadrolu ama bizdede istediğimiz her yer olmuyor sınavla olduğu için daha iyisi kimse onu alıyorlar aslında bizimde burası 3. Yerimiz sözleşmeli olup daha iyi yerde olan arkadaşlarımız vardı buralarda

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 114 göst.
23 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Habis57 (2,350 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 171 göst.
21 Ekim 2023 Aile kategorisinde Aysegulnll (531 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 588 göst.
16 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Evrim.34 (490 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 76 göst.