+2 oy
845 göst.
Aile kategorisinde (11 puan) tarafından
Kızlar ben mi yanlış düşünüyorum bana akıl verin. Bebeğim 35 günlük. 40ım çıkana kadar kaynanam yanımda duruyor. Bu akşam işi vardı biz eşimle beraber kaldık evde. Bebeğiminde ağlayacağı tuttu yarım saat falan sakinleşmedi sonra bi şekilde sakinleştirip uyuttum. O ağladığı zaman eşim hemen annesini aradı. Nerdesin sen çabuk gel çocuk durmuyo dedi. Ona zaten bi kızdım ben bakamıyor muyum çocuğuma. O gelse ne yapacak annesi ben değil miyim. Sonra kaynanam geldi bi telaşlanmış. Ben bi daha nereye gidersem torunumuda götürcem yanımda dedi. Bebeğimin annesi kim belli değil. Hepsiyle kavga ettim. Annen alsın götürsün o zaman ben annelik yapamıyor muyum bebeğime dedim. Bana söyleyin şimdi ben mi abartıyorum yoksa haklı mıyım. Bana annelik yapamıyormuşum bakamıyormuşum gibi davranıyorlar. 

29 Cevaplar

+7 oy
tarafından
Az bile yaptın siktiri basacaktin ikisinede
(11 puan) tarafından
Kocamdan o kadar memnundum ki ta ki bugüne kadar. Bugün evlendiğime pişman oldum
(3,551 puan) tarafından
Bayıldım yorumuna. BD
(9,227 puan) tarafından
Aynen ya.. hadi her lafı sözu anlarsn da her gittiğim yerr torunumu da goturcem ne demek
Sen kimsin kopekk dicen susup oturcak orya :d
(3,551 puan) tarafından
Bakma şimdi oğluna yaranmaya çalışıyor biraz büyüsğn basından savacak yer arayacak. İki yüzlü münafık oluyorlar.
(9,227 puan) tarafından
Aynen çok haklısn valla
-Reklam-
0 oy
tarafından
Dişini goster bastan kabul etmeseydin keske
(11 puan) tarafından
Yüzsüz bizimkiler yine de geliyo. Kaynanamı bırak kaynım kayınpederim hepsi bizde
0 oy
tarafından
Gayet doğru bir tepki vermişsin bebeğin annesi sensin kaynanan değil esinde orada annesini aramakla hata etmiş ama ağzının payını almış
(11 puan) tarafından
Burama kadar getirdiler ya. Zaten lohusa psikolojisindeyim. Bide ben haksızmışım gibi trip atıyorlar
tarafından
Maleseff öyleler kendileri hep haklıdır. Birak hiç yüz verme atsınlar triplerini kaynana gidince eşin kalacak o zaman sıkıysa trip atsin :)
0 oy
(3,457 puan) tarafından
Bebek bu aralıksız agladigida olur ağlayıp sustuguda esin suçlu kaynanan ondan suçlu iyi yapmissin
(11 puan) tarafından
Tabiki ağladığıda olcak bebek bu
0 oy
tarafından

Eşiniz telaslanms  onuda  telaslandrms bisey olmaz  annesi sizsiniz  bugünler geçecek su gibi hemde 

(11 puan) tarafından
Kendimi taşıyıcı anne gibi hissettiyorlar
tarafından
Hayir hayır... bu  ilk bebek ve niyetleri  bu  değildir  eminim  hepsi  bebeğin  ortak çıkarı  için çabalıyor
0 oy
tarafından
Eşin evham yapmış olabilir cnm.birbirinizi kırmayın.kaynanaya da yüz verme tabiki.
(11 puan) tarafından
Çok evhamlı. Hiç ağlamasın istiyor. Ağlamayan bebek mi var
tarafından
Alışır o da zamanla.bn de ilk zamanlar öyleydim.bebegim ağlayınca hastaneye giderdim her şeyde :D
0 oy
tarafından
Iyi yapmissin fazlasını bile hakediyor bundan sonrada karistirma ben kendim bakarim bebegime dersin yani
(11 puan) tarafından
Zaten bi 40ım çıksın gitsin kurtulayım diye bakıyorum. Onlar öyle yaptıkça anneliğimi sorguluyorum bende
tarafından
Sen niye sorguluyosun canm onlar hatalı gayette iyi bakarsin evelallah
0 oy
(3,739 puan) tarafından
Çocuk aciktiginda haber veririm anan doyurur de bidakine ... Tövbe estağfurullah ne insanlar var ya
0 oy
tarafından
Alın götürün deme  izin verme bebeğine karıştırma kavga et gerekirse annesi sensin onun kmsenin karışmaya hakkı yok söz hakkı verme ben bakarım de gitsin gerekirse annesi rvine
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Ver bu gece kocanın kucağına baksın sabaha kadar sen olmadan o zaman anlar annesi kim bebeğin kim iyi bakıyor. 
0 oy
(4,547 puan) tarafından
Madem senin bakmanı beğenmiyor babası değil mi kendi bebeği sakinlestireydi
0 oy
(490 puan) tarafından
Kaynandanda dünden razı ağlasada bebeğe ben baksam diye herelde
0 oy
(10,953 puan) tarafından
Sen kibarca gönder kayınvaliden canım. Tecrübeyle sabittir 
0 oy
tarafından
Eşine deseydin ki annen alsın seni götürsün iyi bakamamış yeniden baksın diye ne sal.ak ya
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Bebek karnına düşünce annelik içgüdüsü nü kaynanamı vermiş Allah. Tövbe ya fırsat bu fırsat kovsaydın evden. Hepiniz gidin ben cocugumla idare ederim deseydin. Millete hizmet mi edesin bebeye mi bakasın kendine mi.. Gıcccık olurum öyle şeylere 
0 oy
(91 puan) tarafından
Kaynanan çocukları hiç ağlatmadan bu güne getirmiş demek ya da unuttu o günleri baştan yüz vermemek lazım yoksa tependen inmezler bebeğin annesi kimse o bilir nasıl bakcağını kimseye karıştırmayın eşinize bile
0 oy
(4,584 puan) tarafından
Eşin telaşlanmış. Annesi de senin yanında durduğu için, "Annem tecrübeli ki karımın yanında duruyor, tecrübeli olduğu için bu bebeği ancak annem susturabilir" psikolojisi ile annesini aradı büyük ihtimalle. Kayınvalide ise olayı büyütmüş tabii. Sen haklısın, Allah sabır versin. Merak etme Allah'ın izni ile geçecek bu günlerde.
0 oy
(25,224 puan) tarafından
O fırsatı vermişsin sen en başta koyucaktın tavrını. 40 ın çıkana kadar neden kalıyo seninle bikere saçmalık. Nerde çokluk prda bkluk afedersin. Tavrını koy daha da geç olmadan
0 oy
tarafından
Kocan abartmış annesi çocuk bakıcısı mi canım sende bir annesin çocuk bu ağlarda susarda kayınvalidende alınmış olabilir onunda bir hayati var sonuçta sürekli çocukla ilgilenmez sitemli söylemiştir yanımda gotureyim diye bütün suç kocanın kaynanana kabahat bulma bence 
(11 puan) tarafından
Yok ya kaynanam çok düşkün torununa. Ciddi ciddi söyledi bi daha bırakmıcam yanımda götürcem diye. Kocam suçlu kaynanam ondanda suçlu
tarafından
Kaynananın sevmemesindense sevmesi daha iyi .. benim babaannede daha öldürmek için bizi şeytanlarla uğraşır hiç çocuk torun sevgisi yoktur .. kocanda çok evhamlı herhalde .. bende doguracagim nasıl davranacagim hiç bilmiyorum lohusalık psikolojisi aman insanlar üzülmesin psikolojisi çocuğun nesi var psikolojisi analar yıpranıyor valla kocalarda köstek olacağına destek olsa daha rahat nefes alacaklar
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Eşin de baba olmaya yeni alışıyor o da panik yapmıştır sakin ol. Tabi tavrın da net olsun. 

İlgili sorular

+2 oy
20 cevap 1,250 göst.
8 Şubat 2024 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 644 göst.
4 Temmuz 2023 Aile kategorisinde 3cocuklumutluevli (58 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 819 göst.
18 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Dolunay65 (691 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 1,306 göst.