0 oy
431 göst.
Diğer kategorisinde (35 puan) tarafından
Kızlar bebeğime dogdugundan beri hiç kundak yapmadım 2 aylık olacak nerdeyse uyurken aniden sicriyo böyle elleri kolları havada korkuyo gibi ağlıyor neden böyle oluyor . Kundak yapmadığım için mi 

34 Cevaplar

0 oy
tarafından
Yani rüyasında korkuyor olabilir diyeceğim ama o yaşta korkar mı ki veya sesten falan mı irkiliyor yarım kınadı yapsan 
(35 puan) tarafından
Ses çok yok tiz sesste TV izliyorum aniden kendine irkiyor kollarını kaldırıyor boşlukta
-Reklam-
0 oy
(3,457 puan) tarafından
Komşumuzun bebeği oyledi annem kundak yapmasini söylemişti kadın yapınca bebeğin artık öyle olmadığını söylemişti alakası var mı bilmiyorm canım
0 oy
tarafından
Bnm ki de kundak olmadı bir kaç kere öle sıçradı sonra muska yaptık gecti
(35 puan) tarafından
Sıçrayarak uyanması kötü mü
0 oy
(1,885 puan) tarafından
Ben de yapmadm 2 buçuk aylık irkilip sıçrıyor bazen hareket ettiği için dalmakta zorlanıyor. Kundagin amacı zaten bu irkilmeleri önleyip uyku süresini uzatmak. Ben sicradignda hareket ettiğinde elini tutuyorum öpüp sacinj okşuyorum hemen dalıyor uykuya geri
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Canm  ellerini hareket ettriiyor sonra o hareketten korkup sicriyor.ellerini pijamasnn icine falan koy.2 ay olms artk kundakta skinti yaoablr.
tarafından
Ayy duru ya bebeğime doğduğu zamanlardan beri kundak yapıyordum şu an dört buçuk aylık kundağa bıraktırmayi çok istiyorum sıcak hava... kundaksız uyumuyor kendini uyandırıyor nasıl bıraktırcam diye kara kara düşünüyordum şimdi öylesine bu postun yorumları okurken senin cevabına denk geldim elini pijamasına koydum şu an öyle uyutuyorum ay canım sağ olasın ya.. Rabbim bebeğini yavrun islama bağışlasın.
(3,101 puan) tarafından
Ay ne demek  canim benim cok sevndim fikrim binise yaradysa.allah bagislasn sennde yavrunu canm.
tarafından
rahmanin kulu ne kadar güzel duâ etmissiniz :)
tarafından
Amin durucum amin, Paksoy kardeş Rabb'im seni ve ehlini de İslam'a bağışlasın canım benim.
tarafından
amin amin Allâh râzi olsun bil.mukabele inşaAllâhur Rahman güzel kelâmlariniz dan istifade etmek isterim
0 oy
tarafından
Kundak yapmadım öyle de uyanmadı hiç.
0 oy
tarafından
3 aydan snra geciyo canm ben de hic kundak yapmadim
0 oy
tarafından
Hiç kundak yapmadım cnm senin dediğin gibi sorunla karşılaşmadım
0 oy
(812 puan) tarafından
Bende hiç yapmadım ama sicramiyordu o şekilde aslında daha küçük oldukları için hakim olamiyorlar ondandır yarım kundak yap sıkmadan 
0 oy
tarafından
Kendi ellerinden korkuyo olabilir canım ama zamanla alışıyo ona da kundak yaparsan düzelir ama tam sarma yarım yap yaparsan sadece kollarını sar ben hiç yapmadım kundak büyüdü öyle
0 oy
(12,513 puan) tarafından

Alakası yok ya yeni doğanlarda o refleksler normal ama kundak azaltır bu durumu

Ben iki kızımda da sürekli kundak yapmadım zaten kendileri de cıldırıyolardı asla durmuyolardı kundakta sadece banyodan cıkısta mayısmıs oldukları İcin o ara emzirip yatırıyordm 1 saat felan kalıyordu o da o kollar illa cıkacak:ermm: kıyamet kopıyıdu yoksa:ermm:

tarafından
Aynı durumu yaşamışız o yüzden yorum yapma gereğinde bulunmadım :) +++
(12,513 puan) tarafından
☺️☺️☺️☺️☺️
0 oy
tarafından
Canm ilk aylarda olyor benimkide oyleydi buyudukce duzeldi
0 oy
(10,978 puan) tarafından
Ben ikisini de hiç yapmadım. Bilmiyorum benimkiler oyle fırlamadı. Yattıgı yerde kuran var mı 
(35 puan) tarafından
Evet var okuyorum sürekli ama çok korkuyor aşırı yani napcam şaşırdım
0 oy
(1,950 puan) tarafından
Bende hic yapmadim hazir kundak aldim yapayim diye istemedi agladi ona koyunca.

Yuz ustu yatırdım bir kere baktim super uyuyor devam ettim sıçrama bile anlamıyor.

Ama benim yanımda iken yuz ustu uyuttum gözümün önünde iken. Basini kaldırabiliyordu zaten daha minikkende zorluk yaşamadım.
0 oy
tarafından
Kundak kalça cikikligina sebep
0 oy
(1,335 puan) tarafından
Benmde 18 gunluk hic kundak yapmadim sıcakda. bi sıkıntıda olmadı ya bilemedim canm bi yap yatır dene bakalım 
0 oy
(671 puan) tarafından
Cnm bebekler kendilerini elleriyle kollarıyla korkuttuklari için bide ikl 3 ay dünyaya laisma dönemleri olduğu için. Kundak sadece el ve kolları için önerilir. Ben ilkinde yapmadım senin yasadikrini yaşadım. İkincide kollarını kundak yapmayı planlıyorum.
0 oy
tarafından
Yüz üstü yatır bacım. İlk bebeğimde bazı doktorları dinledim yatırmadım yüzüstü oysa bebeğim yüzüstü uyumak istiyordu. Bazen  yatırsam sürekli kontrol ederdim. Cevirirdim dediğin gibi sıçrardı. Kızımİ doğduğundan beri yüzüstü yatırdım 4 aya kadar sonra sırt üstü yatır maya başladım. Hiç sıçrama görmedim 
0 oy
(2,975 puan) tarafından
Benimki de oyle olurdu. Kollari açık ya hareket edince sicrardi. Alisti sonradan
0 oy
tarafından
3cunde kundak yapmadim

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 138 göst.
25 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 349 göst.
18 Mart 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 101 göst.