+1 oy
170 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Poncigim 12 ay 22 günlük  ona bir kafeste kuş  almak istiyorum ama brn petshop karşıtı  biriyim ve bebeğe  bir  katkısı  olur mu?

Kuşunuz  var mi varsa cinsi  nedir  hangi türü önerirsiniz?

13 Cevaplar

+1 oy
(118,993 puan) tarafından
Suan babannemdeyim kafeste kus var kuzeyin kankisi oldu bi gorsen nasi seviyo
tarafından
Ayyy ❣
(9,652 puan) tarafından
Nasıl seviyo :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben de o yaşlarda muhabbet kuşu aldım adi zilliydi kızım her sabah zilli diye bağırırdi 3 ay yaşadı öldü maalesef öleli uzun zaman oldu kizim suan 20 aylik nerde kuş görse zillii diye bağırır öpücük atar gel gel der 
tarafından
düzenlendi
Ay aklima ölebileceği  düşüncesi  hic gelmedi  , 0 halde  bu travma.dahi yaratabilir  onda
tarafından
Evet ölünce kızım evde zilli zilli diye etrafa bakıyordu bizim icin de çok zor oldu kızımda evde aradi hep
tarafından
:(
Uxuldum ya
0 oy
(1,772 puan) tarafından
Al bence canım kuşun adı cici 10 aylık kızıma hani cici diyorum hemen kafesin yerini biliyor oraya dönüyor seviniyor hatta ağlayınca hani cici diyip yanına gidiyorum anında sakinleşiyor
tarafından
Cok trsekkur ederim
0 oy
(1,253 puan) tarafından
Benim 1bucuk yaşında kizim var. 8 aylik gebeyim. 2 tane de muhabbet kuşum var ikiside cok tatli jumbo kuş almanizi oneriririm alacaksaniz. Ve ele alismasini istiyorsaniz tek kuş alin ve erkek alin. Dişi kuşlar ele hemen alışmiyor. Bebegim için bi zararini görmedim gayet mutluyuz bu sekilde kızımla kuşum arkadaş gbi evin içinde kovalamaca oynuyorlar gorseniz gulmekten olursunuz cok tatlilar
tarafından
Ya cok tesellur ederim
0 oy
(10,160 puan) tarafından
2 tane muhabbet var kızım sevıyor. 
tarafından
Teseklur ederim
0 oy
(3,191 puan) tarafından
Kardeşimin kendi yavrularından 1 tane almıştık muhabbet kuşu o zamanlar hamileydim. Ele alıştı ve bi kaç kelime öğretmiştim konuşuyor. Çocuk oldu eşim göndermek istedi bebeğe tüyü falan dokunur diye asla kabul etmedim çünkü biz de küçüklükten beri kuşların içinde büyüdük. 1 gün diğer odaya koymuştu o gün ne yem yemiş ne su içmişti. Şimdi oğlum 13 aylık paşa dediğimiz an mutlu oluyor çok seviyor dışarı salınca peşinde sürekli. Parkta yolda kuş görsün hemen heyecanlanıyor. Bize çok olumlu etkisi oldu ****** sevmek güzel bişey küçüklükten beri olması daha da güzel. İleride beraber yemini suyunu veririz sorumlulukta almış olur böylelikle tavsiye ederim
tarafından
Cok tesellurelr
0 oy
tarafından
Ben doğduğum zaman 1 oda dolusu kuşumuz varmış papağan dahil bence bir çocuk evde bir canlıyla büyümesi lazım 
tarafından
Tesekkkur ederim
0 oy
tarafından
2 muhabbet kuşum var 14 aylik da kızım çok seviyor kuşu 
tarafından
Cok tesekkurler
0 oy
(2,130 puan) tarafından
Bizom var muhabbet kusumuz oynar benim kiz 2 yasina grcek 
tarafından
Tesekkur ederim
0 oy
(1,897 puan) tarafından
Benimki muhabbet kuşları ydi zaten çocuktan uykuya okadar hasrettim ki 

Kuşlar izin vermiyordu çar çar çar car bağırıyorlardi hiç susmuyorlar çok rahatsız ediyorlar insanı 

Bide çok pis kokuyor ya
tarafından
Aaa bu konuyu hic dusunmemistim
0 oy
tarafından
Kuş dükkanımız var kız olarni :D evet evde de var bacım kuşları çocuklar daha güzel egitebiliyolar kız kardeşim eğitti bildiğimiz köpek gbi eğitmiş evde babama keltos anneme annecik bize şişko diyor kendine yakislim vs vs sofraya oturur :D dükkan konusunda ciddiyim aklına takılan birşey olursa sorabilirsin 
0 oy
(3,315 puan) tarafından
Kusumuz baliğimiz kedimiz ve kedimizin 5 bebegi ayni evde yasiyoruz tavsiyem balik acayip rahatlatiyor bebegi ben cok huzursuz oldugu zaman akvaryumun lambasini yakiyorum gece veya gunduz cok sakinlesiyor
tarafından
Aa oyle mk, ya ben balik kakasindan tiksinmistim 10 sene once gerci kusta oyoe
(3,315 puan) tarafından
Kus daha zor bence baliga gore cnm yaa tuy yem ses derken balik daha kolay
0 oy
(1,335 puan) tarafından
Bence bi zarari yok canm sadece surekli temizligini bakımını yapman gerek. Birde tavsiyem alacagin zaman 2 tane al yanlizlikdan ölüyorlarmıs bizim tekdi ve muhabbet kuşuydu
tarafından
Aa cok tesekkyr ederim

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 722 göst.
5 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Eymen kuşum (6,807 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 234 göst.
24 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,312 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 209 göst.
5 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Havin06 (1,968 puan) tarafından soruldu