0 oy
680 göst.
Diğer kategorisinde (425 puan) tarafından
Bi kac kere duymystum   buyuklerden

38 Cevaplar

+1 oy
(74 puan) tarafından
Benim nazarim cok deger ama inanin kotulukten degil ama nasil oluyor bilmiyorum biseyi begeniyim ya kirilir ya dokulur insansa kesin ya o dakka duser ya bisey olur o yuzden lutfen benim gibi nazari degen insanlar olabilir burda bebeklerinizin felan resmini koymayin
tarafından
Kız bende oyleyim yaa babamlarin kucuk kuzilari var onlari severim ama cok severim operim isirirm bi bakyorum o kuzu hasta olyor korkudan oglumu sevemyorum hep dua okyorum nazarm deger nazar insanin elinde olmayan bisi ve her insanda var kimse demesin benim nazarm yok
(74 puan) tarafından
Bi keresinde kaynanama dedimki Anne tirnaklarin cok guzel kirmizi oje surelim neyse aldim surdum sonra dedimki kiz anney senin bacaklarin da masallah guzel ha dedim o anda merdivenden iniyoduk kadin sen bi anda bi baktim zemin kata indi bile paldir kuldur ne tirnak kaldi ne bacak daha oncede bi elbise giydi dedim anne cok yakisti valla elbise gozumun onunde cartttt bi yirtil ben sasirdim tabi  eltimin oglunu cok severim ayy benim pasam nasil emekliyo dedim daha laf bitti bebe agzinin ustune yapisti dunde gordum yerim seni felan dedim cocuk acillik olmus oysaki ben cok seviyorum hani kotu pis bi niyetlede demiyorum bunlar gibi dunya kadar olay var
tarafından
Vallahi bende oyleyim ama gercekten kotu niyet yok
-Reklam-
0 oy
tarafından
Nazar insanı mezara koyarmis
0 oy
tarafından
Babannem su mezarın yarisi nazardan yatıyor burda der hep
0 oy
tarafından
Öyle bir nazar nasıl olabilir cnm?
0 oy
(10,046 puan) tarafından
Böyle şeyleri düşünerek kendinizi olumsuz etkilemeyin bence, bolca dua edin her zaman Allah'ın izniyle bir şey olmaz inşallah 
(762 puan) tarafından
Tabi duanın açamayacağı kapı yokdur ama nazar var oldugu u ve tehlikeli bırsey oldugu u peygamberimiz (sav) de soyler
(10,046 puan) tarafından
Biliyorum canım var olduğunu ve inaniyorumda. Demek istediğim olumsuz düşünerek etkilenmeyin :)
(762 puan) tarafından
Haklısın dogrudur canım ama ne bıleyım insan korkuyor işte
(10,046 puan) tarafından
Bende korkarım ve bizim toplumumuzda bir maşallahı,bir duayı çok görüyorlar yavrularımıza. Rabbim evlatlarımızı nazardan,bütün kötülüklerden korusun inşallah
(762 puan) tarafından
Amin amin inşallah
0 oy
tarafından
Karnımdaki bebek öldü gitti ben de ölüyodum az kaldı annem nazar oldu sana diyo ama bilmiyorum artık 
(425 puan) tarafından
Allah sabir versin canim cok uzuldum
tarafından
Valla nazar öküzü devirir derdi dedem
tarafından
Sağol canım. İlden aynen nazar deveyi kazana insanı mezara sokarmış öyle derler.
0 oy
(579 puan) tarafından
Benim abim nazardan ölmüş canım elleri tırnakları morarmaya başlamış doğduktan 1 hafta sonra hiç sorun yokmuş doğduğunda sonra rahatsız olunca annemler doktora götürmüşler hiç bı sorun çıkmamış tahlilleri herşeyi temiz cikmis tabi abim 4800 doğmuş top gibiymis annem diyorki nazardan öldü oğlum 
0 oy
tarafından
Bende duydum
0 oy
tarafından
Evt benim eski kayinvalidemin kardesi nazardan çatlayıp olmuş 
(221 puan) tarafından
O nasıl oluokiz
tarafından
Bizm hayvanimzda öldü nazardan buzağı vardi nazar cok tehlikeli bişey catlatiyor insanida hayvanida elden ayaktan düşürüyor
0 oy
tarafından
Valla benim annemin kardeşi 1 1.5 yaşlarında hatırlayamıyorum teyzem düğüne götürmüş çok güzel bir bebeklik masmavi gözleri varmış  gelince çocuk huzrusuzlasmis ağlamaya başlamış ne qtrsi var ne birsey köy yeri tabi sabahi beklemişler dedemde kurani çok.iyi okurdu o çocuğa ne okuduysan fayda etmemiş çocuk sabaha cikmamis.. ananem.hep derdi benim.o çocuğum nazardan öldü diye
(425 puan) tarafından
Bende cok korkuyorum inanmiyodum eskiden ama simdi bebegim olunca korkuyorum
0 oy
(1,298 puan) tarafından
Ben 8 yaşlarındayken halam bebegıyle dedemın evıne geldı. Bı tane yengem var onun bakışı gözü meşhurdur. Bebek de o kadar guzeldi ki 6 aylıktı. Yengem onu görür görmez demiş ki sen ne güzelsin öyle ben buraya senı gömmeye geldım dıye saçmalamış. O gece hepsı dedelemlerde kaldı bizim evimizde yan yanaydı gıttık uyuduk. Gece halamın o bağırmalarını hiç unutamam bi çığlıklar var ki gittik bebek vefat etmiş halam sinir krizi geçiriyor.travma olarak kaldı bende çok üzülmüştüm ozaman. Sonradan dedıler işte annesi emzirirken yanına almış boğulmuş bebek ama işte bahane yanı konuşulan hep o yengemin kötü gözlü bakışı maşallah demediği iflah olmaz 
(425 puan) tarafından
Yuh tuylerim diken diken oldu yemin ederim yengen yasiomu
(1,298 puan) tarafından
Yaşıyor malesef
(425 puan) tarafından
Karsilasmayalim mumkunse
(673 puan) tarafından
Allah ıslah etsin o kadını. Ne kötü niyetliymis
0 oy
(27,351 puan) tarafından

Mezarda yatan insanların çoğu nazardanmis

0 oy
tarafından

Anneannemin ramazan adında bir oğlu varmış yani dayım 2 yaşındaymış ve okadar güzel konuşurmuşki gözleride masmaviymiş Birgün bi kadın gelmiş anneannem bazlama yaparken çarşaflıymış kapıda açıkmış dayımın görmüş ne kadar güzel konuşuyo ne kadarda güzel bir bebek demiş bir maşallah bile dememiş çocuğa derken o kadın anneannemden bi kaç baslama almış gitmiş kadın gider gitmez dayım yere yığılmış oracıkta ölmüş hiç bir sağlık sorunu da yokmuş nazar deveyi bile mezara koyar ne diyon sen valla sürekli okuyorum ben dua 

tarafından
Oha kız rahime ciddi misin
tarafından
Valla kızz anneannem hep anlatır nu olayı unutamamış tabi şimdi 4 dayım var ama ramazan dayım bi başkaymış
tarafından
Vay be. Nazarın bu kadar kuvvetli olduğunu bilmezdim
0 oy
(2,244 puan) tarafından
Rabbim evlatlarımızı korusun acılarını yaşatmasın

Tabiki nazardan ölen oluyor annemin ilk bebeği nazardan ölmüş ve geçen sene en yakın arkadaşımın bebeği öldü birebir şahit oldum
0 oy
tarafından
Esimin abisi ve kizkardesi ölmüş canim
0 oy
(450 puan) tarafından
Büyük iki abim nazardan olmuş çok kiloluymus herkes dönüp tekrar bakarmis annem diyoki yastığının arasında boncuk buldum muska buldum halam yapmış gakiba babamida sevmezmis 
0 oy
(15,922 puan) tarafından
Eşimin teyzesi anlattı bana.  Diyor bir gun kızımı banyo yaptim giydirdim taradim dama çıkardım guneslensin diye. Bebekde tombul guzel birşeymiş. Alt komsusu da dama çıkmış bebeği görmüş bebek icim maşallah demeden övgüler dağıtmış. Onun aksami bebek rahatsızlandı öldü. Teyzesi de suçu o kadına atıyor nazar değdirdin diyor
0 oy
(51 puan) tarafından

Nazara inanırım insanıda çok etkiler ama ölen varmıdır bilemiyorum 

0 oy
tarafından
Nazardan biz bile ölürüz kız
0 oy
(10,313 puan) tarafından
Sürekli başına iş gelen var bknz kızım nazardan korkarım ben 

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 1,073 göst.
12 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Prens prnses Annesi (614 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 105 göst.
29 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Es25 (3,761 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 107 göst.
0 oy
3 cevap 81 göst.
16 Aralık 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,094 soru

11,347,926 cevap

34,814 kullanıcı

...