0 oy
383 göst.
Aile kategorisinde (356 puan) tarafından
Kızlar ablam için soruyorum 3 çocuğu var 2 oğlu bir kızı kısaca anlatmak istiyorum 12 yıldır evli yazık ne ağzı var ne dili kocasından neler neler çekiyor allah biliyor şimdide 2 oğlunu ondan ayırdı kaynanasinda  yatıyor kalkıyor çocukları annelerinden koptular onlara düşman etti babaları kaynanası abla. Boşanma davası açmaya gitti  kızı onda şimdi babam gülde sizce her hangi bir nafaka alır mı çocuklar ina verilir mi özellikle kız çocuğu kızlar bilgi olan yazsın lütfen yazık ablam i görseniz ağzı var dili yok 

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kucuk bebegi varsa anneye verirler 
(356 puan) tarafından
10 biri biri 9 biri 5
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ablanin cocuklara sağlayacağı sartlara bagli canim heyet gelip eve bakiyor kocasinada onada hangisinin durumu iyiyse ona verirler birde cocuklarin yasi onemli tabiki nafaka alir sigortali calisiyorsa eger tabiki hem kendine hem cocuklara
(356 puan) tarafından
Sigorta yoksa peki
tarafından
Ozaman çalıştığıni ispatlamak zorundasiniz canim
0 oy
(771 puan) tarafından
Annenin herhangi bir psikolojik sorunu yoksa yada anne ben çocukları istemiyorum demediği müddetçe çocuklar anneye verilir ama çocuklar büyükse kendilerini ifade edebilecek yataylarsa kimi istiyorlarsa ona verilir babalarida nafakalarını oder
(356 puan) tarafından
Hiç bir sorunu yok çok şükür çocuklarını da istiyor kadına da verebilir demi nafaka durumu iyi kocasinin
0 oy
tarafından
Çekişmeli boşanmaya giderse süreç çok uzar ablan bu süreçte çok sabırlı olsun karşı tarafa her hangi bir koz vermesin ailesiyle yaşıycaksa çocuklara bakıcak kişi varsa evde biran önce sigortalı iş arasın kendine 
0 oy
tarafından
3cunude alır anne saglam ispatlar sunarsa 
0 oy
tarafından
Eğer karşı taraf sıkıntı çıkarırsa, annenin maddi durumu ve yaşam şartları zor ise hakim büyükleri babaya bile verebilir. Kesin anne alır diye birşey yok. Dediğim gibi karşı taraf cirkefe yatar kanıt vs bişe gösterirse zor. 
0 oy
(3,551 puan) tarafından
10 yasındaki ve 9 yasındaki çocuklara pedagog eşliğinde kimde kalmak istediği sorulur. Çocuklar anneye karşı doldurulduysa anneyi istemeyeceklerdir. Ama diğer 5 yasındaki kız anneye verirlir... Bunun için de eşi hem anneye hemde o tek çocuga nafaka verir... Diğer çocukları kendi alabilmek için iyi bir avukat tutup çocukların elinden alındığını, anneye karşı doldurulduğunu ibraz eder. Mahkeme bunu arastırır... Ablana söyle iyi bir avukat tutsun. Barodan alırsa baro avukatları sadece bir an evvel boşanmayı saglamaya bakar. Şahsi avukat tutarsa o ablan ne isterse çabalar.. Ayrıca yüklü miktarda tazminat davası acarsınız. Avukat ücretini ordan davayı kazanınca verebilirsiniz.. Tak actıgınız kadar olmasa da ablana belli. Bır miktar tazminat ödenir.. Ellinizde imkan varsa kanıt olabilecek herşeyi kaydedin.... 
(3,551 puan) tarafından
Bu arada tanıdığım bir avukat var. Cüzi miktarda ücret ile danışmanlık yapıyor. İşinde uzman biri.kendisi ile çalışabilir daya danışmanlık destegi alabilirsiniz. İnstagram adresi hakkınız var. Avukat Vahap ateş.. Ona yazın sayfasında da cok fazla bilgi var bu konuda. Okuyun lütfen
0 oy
(1,539 puan) tarafından
Boşanma davasında avukat tutarsanız boşanma davasi başladığında nafakada ödemeside başlar ben böyle biliyorum öyle duymuştum hatta ikametgah başka yerde olduğu için tevligat eline geçmemiş o yüzden toplu ödemek zorunda kaldılar
0 oy
tarafından
Simdi benimde ablam boşandı devlet genelde çocuklar küçükse anneye veriyor büyükse kendi seciyor zaten..  adam calismiyorsa  nafaka alamaz sigortalı bir isyerinde çalışması lazim
0 oy
tarafından
Mucadele etsin alor cocuklarini nafakada alor tabiki
0 oy
(10,877 puan) tarafından
 Anım 5 yasındaki kesin anneye verilir. Buyuklere sorulur. Diyorsun ki doldurmuşlar cocukları buyuk ihtimal babamızda kalacağız derler oyle de hakim o zaman babaya verir. Kücüge de nafaka alır. Nafaka dan kastınız buyuk bir para beklemeyin genelde 500 TL veriyor hakim. 

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 458 göst.
15 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Elifgeylani (204 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 421 göst.
1 Aralık 2023 Aile kategorisinde Ayasa (1,235 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 528 göst.
1 Aralık 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,525 soru

11,361,451 cevap