0 oy
362 göst.
Diğer kategorisinde (1,301 puan) tarafından
Sorum yukarıda

20 Cevaplar

+2 oy
(2,692 puan) tarafından

Ben de şunu anlamıyorum. Açıldıktan sonra ömrü 15 gün, 1 ay, 3 ay vs gibiyse neden kocaman şişede satılıyor ki :ermm: Hoş çocuk bununla doymayacak, bir iki veriyorsun işin bitiyo, belki 3 ay ihtiyacın olmayacak bir daha, 2 3 kaşık içecekse neden 100 kaşıklık ilaç satılıyor :ermm:

Ben o kadar çabuk etkisinin geçtiğine inanmıyorum. 6 ay olsa anlarım. Onun dışı tüketim çılgınlığı bence, ilaç sektörü de kazanmalı tabii ki :D

(25,224 puan) tarafından
Katılıyorum :)
tarafından
Hastanelerde de kullanılıyor ya ondan mı acaba hastanede olcekle veriyorlar bebeklere veya şırınga ile bir şişe bir günde hemen bitiyodur
(48,671 puan) tarafından
bunu bi eczacı da demişti kocaman sise yap kucuklerinide
(3,681 puan) tarafından
Benim oğlumun koruyucu şurubu vardı enfeksiyon kapmaması için bize doktor 1 ay kullana bilirsiniz demişti kullandık normalde 14 gün kullanıp çöpe atılıyormus içindeki koruyucuk kayboluyormus ve oğlum enfeksiyon kaptı 1 ay kullandığım için  10 gün hastanede yattı  hala kullanıyorum ilacı doktolar ve eczane 1 senedir kullanmama rağmen her aldığımda 14 gün kullanın diyor uyarıyor calpol de aynı şekilde zehirledigini duymuştum açıldıktan sonra 1 ay kullana bilirsiniz demişti doktorum da eczanede
(48,671 puan) tarafından
evde var açıklar atayim o zaman
-Reklam-
0 oy
(9,005 puan) tarafından
Ağzını açtı mi dolapta mi muhafaza ettin
(1,301 puan) tarafından
Açıktı ama bazen dolapta bazen de dışarda haavada sıcak
0 oy
tarafından
Benim açılalı 3..4ay olmuştu gece anıden ateşlendi vermek zorunda kaldım yan etki görmedim
0 oy
tarafından
ayda bir yenilenmeli bgnluk ver de yarin.alirsin
0 oy
(1,175 puan) tarafından
Agzı acıldıktan 15 gün donra etkisüni kaybediyomus öyle okumştm biyerde bende yeni aldım
0 oy
tarafından
Birşey olmaz canım verebilirsin 
0 oy
tarafından
bir sıkıntı olmaz canm kullanabilirsin 
0 oy
(2,349 puan) tarafından
Ben kullanıyorum canım bı kaç ay öncekini ama oğlum bı kaç hafta önce hastaydı o kadar iciriyordum etkisi olmuyordu. Doktor bana ilaç açılınca 1-2 ay içinde tüketilmeli daha etkisi kalmiyor deyip tekrar vermişti
(1,301 puan) tarafından
Canım ben d vitamini damlasını verdim ardından 5 dk sonra calpol sürüp verdim fışkırarak kustu
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Agzı açık bir ay geçerliymiş canm özellikle eczacıyı sordum ben 3 ay biliyordum 1 ay sonra çöpe atın dedi 
(1,301 puan) tarafından
Tamam canım yarın yenileyim
0 oy
tarafından
6 ayda bir degistirilmeli diyor doktorumuz 
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Etkisini kaybediyormuş doktor 1 ayı geçince verme diyordu
0 oy
(1,539 puan) tarafından
Canım geçen bebegimin ateşi düşmedi doktora götürdüm tahlil yaptılar çok şükür birşey çıkmadı gribal enfeksiyon dediler ateş düşürücü varmı diye sordu calpol var dedim ne kadar oldu dedi alalı iki aydan fazla olmuştur dedim dolaptaydi doktor bana bu tür ateş düşürüculerin ağzı acikdiktan sonra 15 gün süresi var  daha sonra etkisini kaybediyor bebeğin ateşi o yüzdende düşmemiş olabilir dedi tekrar yazdı öyle birşey varmış dolven calpol falan açıldıktan 15 gün sonra etkisi kayboluyirmus yeni aldığımızdan verdim hemen hastane dönüşü almıştık eve geldik verdim ateşi düştü
(25,224 puan) tarafından
15 gün içinde 1 kaşık verip kalanı çöpe atıp yenisini alıcaz, ondanda 1 kaşık kullanıp 1 ay sonra ihtiyaç oldugunda bidaha veremicez oda çöp hadi yenisini al yine. Çok saçma, koca şişe 1 kerelik verilsin diye yapılmıyordur mutlaka. En az 6 ay kullanılabiliyor calpol.
(1,472 puan) tarafından
Doktor kendisi de dk da calpol alıyor mu acaba ne saçma valla ben açalı 5 ay oldu 2 gün önce verdim gayette iyi geldi bi yan etki de olmadı sanmıyorum zaten kullan at bi ilaç olduğunu her doktor farklı söylemiş yorumlara bakılırsa onların da emin oldukları bişe yok ortada
(1,539 puan) tarafından
Haklısın ama doktorun dediği buydu birde arkadaşa öyle dedim ve ben o şekilde yapıyorum çünkü o gün baya zorluk çektim eve yenisini alıp geldim dönüşte verdim düşmüştü ateşi koca şişe yapmaları bencede saçma ama bilemedim gerçekten herkesin görüşü farklı mesela bana 15 dedi doktor diğer arkadaşlara bir ay demiş kimine 2 ay demiş kafa karışıklığı resmen  ama şuan tek bildiğim ateş düşürücü haricinde çok güzel süt yapıyor :) ben parol dahi içmiyorum basım agridiginda bir yemek kaşığı içtim sabah göğsüm sütle dolmuş :) bebek içinde olsa ilaç sonuçta süt yapiyormus diye okuyan arkadaslar yüklenmesin calpole aman diyim tesadüf fark ettim ben iki seferlik süt yaptı ilaç olduğundan içmedim
0 oy
(2,368 puan) tarafından
etkisini kaybediyor bazen dısarda bazen dolapta oldu benmkide kızıma dokundu kustu
0 oy
tarafından
Açmadiysan olmaz açtıysan at gitsin 
0 oy
(1,292 puan) tarafından
Eczacılar 1 ay diyo ama doktor ağzında şekerlenme olmadıysa birkaç ay kullanabilirsin demişti. 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Verebilirsin canım 6 aya kadar 
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Bn 6ay Max süre koyuyorum açtıktan sonra.. etki etmiyor ise atıyım dicem de gayet de düşüyor atesi varsa fln. Çünkü bnm oğlumun da ateşi çok sıkıntılı 40lari görürüm yani ona rağmen sıkıntı yaşamadım
0 oy
(48,671 puan) tarafından
sekerlenmwzse verin demisti doktor bize
0 oy
(3,396 puan) tarafından
Calpol yasaklanmış cnm öyle bi post okudum akşam üstü 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 719 göst.
0 oy
10 cevap 238 göst.
0 oy
13 cevap 565 göst.
14 Ocak 2020 Diğer kategorisinde Hilal❤️Ecrin❤️Tulay (984 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 60 göst.

379,744 soru

11,368,063 cevap

34,850 kullanıcı

...