0 oy
210 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (205 puan) tarafından
Kizlar yediğime dikkat ediyorum az ölçülerde yiyorum ekmek ve hamur işleri tatlılar hiç yemiyorum bol. Hareket halindeyim yürüyüşlerde yapıyorum ama bir tulur kilo veremiyorum 4 senedir yapıştı kaldı bitki çaylarıda içtim yok gitmiyo ama. Cayi çok içiyorum ve az şekerli içiyorum acaba buyuzden veremiyor olabilirim iyim aranızda cayi şekersiz içip kilo verme etkisi gören varmi?? 

14 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Ben şekersiz çay icemedim baktım şekerli çayı bırakamıyorum çayı birajtim sjsjsjs
-Reklam-
0 oy
(1,489 puan) tarafından
Şurda ben de bekleyeyim bari 
(205 puan) tarafından
:)) :)) hiç olumlu yorumlar almayacakmis gibi hissediyorum sanki :) ama yine bir umut iste
(1,489 puan) tarafından
Hadi inşallah iyi yorum gelir
0 oy
tarafından
az da atsan çok ictigin için kilo vermeni engelleyebilir 
(205 puan) tarafından
Yaa öylemi :/ şekersiz içmeye başlayalı 2 hafta oldu ama hala zorlanıyorum alışamadım bir türlü
0 oy
tarafından
Yok valla verdirmez ama saglik icin gayet iyi bisey esimin kuzeninin kilosu 147 adam yillardir sekersiz iciyo
(205 puan) tarafından
Ewet bnimde kilolu insanlar var şekersiz çay içen olarak bnde onların kilo vermediğini görüyorum ama onlar çok yiyorlar ekmek tatlılar falan aşırı tuketiyolar buyuzden net Bisey göremiyorum bu konu hakkında  ama çok zorlanıyorum 2. haftam ama hala içmekte zorlanıyorum
tarafından
İlk alisma asamasinda zorlanırsınız ben cesaret bile etmedim sekersiz icmeye cunku hayatta sekersiz bisey icemiyorum ama hafif kilolu ve istahsiz olanlarlada ayni seyleri gordum
0 oy
(48,633 puan) tarafından
azda olsa seker koyarim sekeriz icecegime hic icmem☺️ toplasan bayagi seker ediyo cok iciyorum diyosun ya . yaptigin harekete alisnis bünyen demekki ekstra hareket yap
(205 puan) tarafından
Keşke vaktim olsa 2 kcuuk çocuktan ekstra hareket imkanım zamanım yok uyku bile geçerse elime ne ala benim için :)
(48,633 puan) tarafından
o zaman yas gittikce kiloda yapışıyor boyle bozayim moralini☺️☺️
(205 puan) tarafından
Yaaaaa çok bozuldum :)))) işte şimdi elim kolum daha çok bağlandı neyse saldım çayıra mevlam kayıra ne yapalım :)))
(48,633 puan) tarafından
yaş kac canim eskiden ilkbahaarda alerji haplarindan ko alir sonbaharda verirdim. simdi hasimato var tirotlerim yavas calisiyo yapisti kilolar gitmiyo
(205 puan) tarafından
25 cnm sanırım. Bnde doktora gitsem ii olacak 4 senedir aynı kilodayim ne yaptıysam veremiyorum
0 oy
(4,662 puan) tarafından
8 senedir şekersiz içiyorum aldığım sadece doğum kiloları onlarda biraz uzun sürse de gidiyor azda olsa çayı çok içiyormuşsun birikince çok olmuş oluyor 10 günde 3 kilo gitti bayram telaşesi 
(205 puan) tarafından
Ewt öyle malesef bnde çok telastaydim ama veremedim hatta 3 gün aç ve suyla geçirdiğim oldu bu telesta yine veremedim
(4,662 puan) tarafından
Şekeri kes dene canik beslenme saatini degistir düşüncesi bile kilo aldırıyor hsjshsa
(205 puan) tarafından
:))) :)))
0 oy
tarafından
 vücut alışmış artık ne yediğine ondan ekstra kilo veremiosun kabak çorbası diyetini dene istersen internette bulursun
(205 puan) tarafından
Aaa ewt olabilir yaa hiç düşünmemiştim bunu
0 oy
(3,457 puan) tarafından
3 yıldır içiyorum şekersiz kilom sabit yani canım bide hiç tatlı da yemem sevmem
(205 puan) tarafından
Bnde aynı şekildeyim şekersiz alışma da 2.haftamdayim hala zorlanıyorum malesef umarım. Bnde çabuk alışırım aslında tek kilo değil sağlık açısından şekeri bırakmam ii olacak
(3,457 puan) tarafından
Yani canım önemli olan sağlık inan alistiktan sonra şekerli çay mideni bulandirir
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Yoo 15 yıldır şekersiz çay içerim belki 20 sene oldu 30 kg aldım çok alakalı değil. Bu ara biraz karbonhidrat tüket metabolizman çalışsın sürekli diyette kilo veremezsin kilonu korursun 
(205 puan) tarafından
Ewt haklısın yeme alışkanlığını değiştirmem gerek vücut alışmış demekki aynı şekilde yeme içmeue :)
(13,202 puan) tarafından
Çok faydası olur biraz çalışsın bak nasıl veriyorsun kalanları
0 oy
tarafından
Yemen'de dikkat edersen verebilrisin gun içinde cay kahve çok tuketiyorsan ben Bayadır şekerli içmiyorum ne cay ne kahve şeker olsa çok tatlı gelir
0 oy
tarafından
Dediğin gibi dikkat edip hala veremiyosan başka bi sorun vardır diyetisyene git bi hormonlarını tiroidlerine flan baksınlar kuzum 
0 oy
tarafından
Valla şekersiz çay kilo verdiriyor mu bilmiyorum ama ben küçüklüğümden beri şekersiz çay içerim şuan da 21 yaşındayım
0 oy
(1,213 puan) tarafından
Vücudunu şaşırtman lazım hep aynı şeyleri yeme yani hergun belli başlı menüyü yeme bir gün makarna ye karbonhidrat ağırlıklı ye ertesi gün proteina ağırlıkli ye dengele verirsin ben hiç çay icmem aramam çayı olsun olmasın banene kilo veremiyodum durmuştu ama dedimi yap ben öyle yaptım gene vermeye başladım
0 oy
(496 puan) tarafından
Çok çay içen biriysen etkileyebilir tbi mesela günde 5 br içsen 1 kaşıktan 5 kaşık şeker yapar 2 çorba kaşığı gbi düşünebilirsin ama arada içiyosan tatlıya da ihtiyaç var pek farkediceğini düşünmüyorum. Ben yaklaşık 6 yıldır falan çayı şekersiz içerim öncesinde de sonrasında da pek fark etmedi bana bünye olarak zayıf orta halliyim dikkat ettiğim birşey varsa o da doyduktan sonra yemek yemem banımı severim hamur işi kızartma bayılırım ama doyduğumu hissettiğim an kaşığı bırakırım belki de bi alışkanlık bilemiyorum .  Annem de kilolu biri bana hep der kızım senin iradene hastayım falan diye .

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 59 göst.
2 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Prensesp (7,375 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 93 göst.
18 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Melo B. (147 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 414 göst.
21 Temmuz 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sni ck iyi anliyorum (909 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 405 göst.
27 Kasım 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,202 soru

11,351,239 cevap

34,822 kullanıcı

...